Kaj vas moti pri vašem avtu?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
15 let star sharan/Alhambra/galaxy
Vžigalnik vezan na stalni strom. Kakšna zadeva je bolje da bi bila vezana na kontakt.
Na zadnjih sedežih se za moje noge sedi prenizko. Na srečo se zadaj najveckrat vozijo otroci, tako da njim to ustreza. Vsaj dokler ne bodo "odrasle velikosti".
Vrata so "pretanka"(premalo zapis
gana) in vse vibrira ko jih zapiras.
Razni cricki in glasno podvozje na naših luknjastih cestah pri 300+kkm mu oprostim.
Strošek vzdrževanja klime in eberspracherja(webasta) je ogromen če hočeš imeti polne funkcije in če si nič sam.po.mcgiversko ne znajdeš. (Ali pri komu v garazi).
Na srečo se oddolži z bulletproof motorjem. (Vsaj zaenkrat, toktok)
Ogrevan volan bi tudi sam imel. Ogrevana sipo imam, pa me nekako nitke ne motijo več. Je pa ne uporabljam pogosto, ker je avto pod streho.

Ford transit custom 2017
Postavitev levega in desnega stopala(in noge) v škarjice. Zaradi previsoke opore za.levo nogo (na blatniku) Posledično si ne moreš nastaviti sedeža da bi oba stegna "počivala" na njem.
Pri FL te slamparije niso odpravili. Je pa ni pri avtomatiku.
Panti zadnjih vrat so po dveh letih in 60kkm praktično zaribal. Sicer smo jih nekako "nasprical" ampak kako dolgo bo sprejemljivo ok, pa....
Na servisu niso nikdar opozorili da bi jih bilo dobro malo špricar, niti jih niso sami. Pa ko prideš tja s to tezavo, rečejo da to ne gre pod jamstvo (nekaj mesecev po 2letningaranciji) čeprav misliš da boš vrata spigal ko jih odpiras.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Toyota Avensis (bencin) - 2016
-nekdo je že omenil,da je stikalo za el.ročno zavoro na nenavadnem mestu - pod tipko za zagon vozila
-sedež imam nastavljen "do poda" pa bi si želel, da gre še nižje
-luči se pri uvozu v tunel vklopijo po ca 5 sek, - ( pri novi Corolli se takoj)
-na armaturki ni ure. Na mm zaslonu ni nastavitve, da bi bila ura stalno prikazana ( nimam navigacije)

Toyota Corolla TS 2,0 Hy - 2020
Ženo po mesecu dni uporabe moti samo to, da nima v stropu predala za očala ( Avensis ga ima), nad vsem ostalim je navdušena.
Sam sem ga vozil še premalo časa, da bi me kaj motilo.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Corolli manjka marsikateri predlaček, ki ga je Avensis imel. To pišem iz prve roke, ker sem bil kar nekaj časa lastnik avensisa (T27), sedaj pa corolle. Pogrešam jih pa ne, teh predalčkov, v smislu, da bi me motilo. Bi bilo pa fino, če bi jih bilo več.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.710
142
63
Passat B8 je perfekten.
Vcasih bi si edino zazelel tisto sipo, takoj za prednjimi sedezi, kot v limuzinah, za takrat, ko se otroc zrofkajo med sabo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.302
2.404
113
še v SLO - ampak komaj
Ford Kuga MKII (2014)

Avtomatska klima - ki pač ni avtomatska (bemti na 12 let starem VAGu se nisem moral toliko ukvarjati s klimo kot tu)
Notranje kroženje zraka, ozr. logika skupaj z avtomatsko (glej zgoraj) klimo - to čudo ne razume, da hočem v predoru imeti notranje kroženje in "sušenje" - al mi zarosi, al pa spusti ves drek v kabino.
Ne znam opisati, kaj bi dal, da bi tega "inižerja", ki je to skupaj spacal, dobil v roke - ma mlatil bi ga vsaj 3-4 ure skupaj. Potem pa še enkrat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in koliko

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Ford Kuga MKII (2014)

Avtomatska klima - ki pač ni avtomatska (bemti na 12 let starem VAGu se nisem moral toliko ukvarjati s klimo kot tu)
Notranje kroženje zraka, ozr. logika skupaj z avtomatsko (glej zgoraj) klimo - to čudo ne razume, da hočem v predoru imeti notranje kroženje in "sušenje" - al mi zarosi, al pa spusti ves drek v kabino.
Ne znam opisati, kaj bi dal, da bi tega "inižerja", ki je to skupaj spacal, dobil v roke - ma mlatil bi ga vsaj 3-4 ure skupaj. Potem pa še enkrat.
Če je pa kaj resnično tako dobrega pri VAG grupi, da ni skor nikjer drugje, je pa to avtomatska klima.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in zakon

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Jaz sem precej nezahteven in pojma nimam o sodobnih avtomobilih. Še sedaj mi je žal, da nisem v službenih golfih in audijih prešlatal plastiko, tako da pojma nimam kaj je dobra plastika. Zadnjih deset let sem na oplih tako da sem še bolj prikrajšan za znanje :(
Sem pa v vsakem svojem imel kakšno malenkost, ki mi je najedala, pa se nekatere ponavljajo v novih.
Recimo stara Corsa - napetost v vžigalniku samo ob delujočem motorju.
Astra H GTC, odsotnost merilnika temperature - vidno samo ob podmenuju BC.
Pa trend da so radijski sprejemniki trodelni in poročeni z avtomobilom, da je menjava vedno zelo zatežena, izbira pa zožena.
Astra J GTC, histerična (mogoče šizofrena ??) start stop logika.

Tistega problema, ki ga je en prej omenil - da nima bremz brez delujočega motorja - jaz nimam. Verjetno gre za okvaro.
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Opreme je ogromno - ne znam vsega našteti, še navodil nisem preučil dobro .
Slikca s seznamom.

Odkar jo imam sem naredil cca 5000 km, zelo sem zadovoljen z sedeži.

Btw, tisti komentar o plastiki je bolj letel na onega testerja - Carwow -, ki prešlata plastiko in gunca sredinsko konzolo. Tega še iz zastava časov nisem naredil.
Tudi limiterja in tempomata ne uporabljam. Pa cupholderjev tud ne.

SeznamOpreme.jpg
Bi pa Tempomat prav prišel na motorju, včasih bi se bilo lažje počohati z desno roko.
 
Nazadnje urejeno:
  • Haha
Reactions: Davidoff

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Opreme je ogromno - ne znam vsega našteti, še navodil nisem preučil dobro .
Slikca s seznamom.

Odkar jo imam sem naredil cca 5000 km, zelo sem zadovoljen z sedeži.

Btw, tisti komentar o plastiki je bolj letel na onega testerja - Carwow -, ki prešlata plastiko in gunca sredinsko konzolo. Tega še iz zastava časov nisem naredil.
Tudi limiterja in tempomata ne uporabljam. Pa cupholderjev tud ne.

Poglej priponko 35590 Bi pa Tempomat prav prišel na motorju, včasih bi se bilo lažje počohati z desno roko.
To je dejansko neka totalno osnovna oprema za moje pojme.
 

kdk

Pripravnik
25. feb 2014
189
23
18
okoli MB
Opreme je ogromno - ne znam vsega našteti, še navodil nisem preučil dobro .
Slikca s seznamom.

Odkar jo imam sem naredil cca 5000 km, zelo sem zadovoljen z sedeži.

Btw, tisti komentar o plastiki je bolj letel na onega testerja - Carwow -, ki prešlata plastiko in gunca sredinsko konzolo. Tega še iz zastava časov nisem naredil.
Tudi limiterja in tempomata ne uporabljam. Pa cupholderjev tud ne.

Poglej priponko 35590 Bi pa Tempomat prav prišel na motorju, včasih bi se bilo lažje počohati z desno roko.
V paketu enjoy+ imaš naveden usnjen trikraki volan, na koncu pa si še doplačal 90EUR ?! za usnjen volan. imaš dvojno usnje na volanu ?
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Nič nisem doplačal - to je storil prejšnji lastnik. Mogoče je teh 90Eur samo razlika v ceni, mogoče je takšna kombinacija plus in style paketa - ne vem.
Vsekakor volan ni nekaj kar bi me motilo pri tem vozilu.
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... :) 2cv6 Special 1985
Nima klime, nima radija, nima abs, nima "rikverc" luči, nima vklopa 4 žmigavcev, nima usb, nima 12v vtičnice, nima servo ...
... in če zašteka zaganjač nič ne bluzi ali blinka na armaturi ... samo kladvo in udariš po njem, pa dalje :evil: ... imel dve Diani .. nekoč :cheer:
------------------------------------
" ... The Truth Is Out There ..." :zardelalter:
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gox in Gonzo

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Opreme je ogromno - ne znam vsega našteti, še navodil nisem preučil dobro .
Slikca s seznamom.

Odkar jo imam sem naredil cca 5000 km, zelo sem zadovoljen z sedeži.

Btw, tisti komentar o plastiki je bolj letel na onega testerja - Carwow -, ki prešlata plastiko in gunca sredinsko konzolo. Tega še iz zastava časov nisem naredil.
Tudi limiterja in tempomata ne uporabljam. Pa cupholderjev tud ne.

Poglej priponko 35590 Bi pa Tempomat prav prišel na motorju, včasih bi se bilo lažje počohati z desno roko.

Recimo, da bi tukaj moral prebrati kakšna navodila za uporabo pa dan danes obstaja še daljši seznam dodatne opreme.

1598509581939.png