Avtodilerji - a sploh kdo ne vrti kilometrov naprej ... pardon, nazaj

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Čista oslarija, saj njihovi podatki o kilometri izhajajo iz tega kar vlagatelj DMVja napiše...pomeni lahko napises gor 1 km in bo to veljalo...
 

Vojnik

Guru
16. apr 2017
1.295
824
113
Čista oslarija, saj njihovi podatki o kilometri izhajajo iz tega kar vlagatelj DMVja napiše...pomeni lahko napises gor 1 km in bo to veljalo...

Jaz sem pa mislil, da ti kilometre vpišejo na AMZS, kamor pripelješ vozilo in to vpiše preglednik, ku tudi slika števec. Vidim, da sem res osel, lepo je, da ti napisal iz prve roke, kako to gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jaz sem pa mislil, da ti kilometre vpišejo na AMZS, kamor pripelješ vozilo in to vpiše preglednik, ku tudi slika števec. Vidim, da sem res osel, lepo je, da ti napisal iz prve roke, kako to gre.

Ja preglednik jih pa napise iz stevca, ta je pa lahko nastavljen ze zdavnaj prej.

Furs se lepo blamira, me zanima ce bodo gatantirali da ima avto toliko prevozenih (jasno da ne bodo).

Npr
Haso kupi avto v nemciji z 500k km, na kupoprodajno sploh ne napise km, pripelje v slo, obrne na 130k km, pelje slikat na homologacijo in tam vpisejo 130k km.
Enako tudi furs.

In s tem se hvalijo?... obup
 

B81

22. jul 2007
34.433
8.922
113
Belgijski Car-Pass je ena izmed opcij, ampak bi vsi servisi in tehn.pregledi morali bit zakonsko zavezani k popisu kilometrov, spet pa lahko nazaj zavrtis vedno, preden obisces enega izmed zgornjih...tudi policist bi lahko preveril km, kot preverja npr. tahografe soferčinam..
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.088
3.574
113
Marlbor
Nisem še videl avta, ki bi zdržal te km brez servisov in s prvimi gumami.
Imaš iz tujine precej uvoženih, mlajših od 4 leta, ki so na poti v Slovenijo izgubili vsaj 100k km, pa na nobenem servisu zavedenih kilometrov. Kar seveda ne pomeni, da servisi niso bili delani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Saj maš tudi v SLO en kup takih, ravno zadnjič sem se vozil s taxistom k mi je med potjo navdušeno razlagal kako pred vsakim tehničnim vrti števc...pa da se mu niti negre toliko zarad prodaje ( ker ga itak proda nekam na balkan potem), ampak se mu gre zaradi potencialne ekonomske vrednosti v primeru totalke, saj realno gledano bi zavarovalnica avto ocenila bistveno drugače če ima 150.000km ali pa 450.000km .
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Nisem še videl avta, ki bi zdržal te km brez servisov in s prvimi gumami.
Po tvoje morajo v tujini vsi "kozolcarji" vpisovati km ob menjavi gum in olja?
Ne vem sicer kako je predpisano servisiranje vozil s strani proizvajalca zaradi garancije, ampak.....
Moj z.agent že vsaj kakšnih 5let vedno teži za stanje števca.
Torej tole od losta pije vodo. Poleg tega imajo tudi zavarovalnice nekje lepo bazo podatkov o km.
Zdaj je samo ? Kako do njenih podatkov priti.

Seveda pa lahko letno zbijas km, nek hud strošek za "stalne stranke" to tudi ne more biti.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Po tvoje morajo v tujini vsi "kozolcarji" vpisovati km ob menjavi gum in olja?
Ne vem sicer kako je predpisano servisiranje vozil s strani proizvajalca zaradi garancije, ampak.....
Moj z.agent že vsaj kakšnih 5let vedno teži za stanje števca.
Torej tole od losta pije vodo. Poleg tega imajo tudi zavarovalnice nekje lepo bazo podatkov o km.
Zdaj je samo ? Kako do njenih podatkov priti.

Seveda pa lahko letno zbijas km, nek hud strošek za "stalne stranke" to tudi ne more biti.
Probaj v Belgiji malo delat na črno, pa povej, kako ti bo šlo ;).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.265
5.822
113
pri taščici
Probaj v Belgiji malo delat na črno, pa povej, kako ti bo šlo ;).
Nimam pojma kako je v Belgiji in izdajo računov. Tudi če vsi delajo z računi, se ne pomeni, da vsi vpisujejo realne km ob vsakem "dober dan" na servisu.

Torej vsi servisi v Belgiji ob menjavi olja nekje pri nekem Hansu in vulkanizerji ob menjavi gum vpisujejo km?

Doma na dvorišču ne moreš zamenjati gum ki jih imaš na platiščih in si kpl kupil na "avtonetu" ali na Mimovrste?
A se mogoče kak servis(er) lahko "zmoti" pri vpisu km?
Pa je lastnik avta modro tiho ker se je zmotil v njegovo korist.
Sem zadnjič bral storijo, kako so se za 10k kWh ur VT zmotili ob menjavi električnega števca. Kar nekaj sitnosti, preden je lastnik dokazal da teh 10kkwh ni porabil v VT
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nimam pojma kako je v Belgiji in izdajo računov. Tudi če vsi delajo z računi, se ne pomeni, da vsi vpisujejo realne km ob vsakem "dober dan" na servisu.

Torej vsi servisi v Belgiji ob menjavi olja nekje pri nekem Hansu in vulkanizerji ob menjavi gum vpisujejo km?

Doma na dvorišču ne moreš zamenjati gum ki jih imaš na platiščih in si kpl kupil na "avtonetu" ali na Mimovrste?
A se mogoče kak servis(er) lahko "zmoti" pri vpisu km?
Pa je lastnik avta modro tiho ker se je zmotil v njegovo korist.
Sem zadnjič bral storijo, kako so se za 10k kWh ur VT zmotili ob menjavi električnega števca. Kar nekaj sitnosti, preden je lastnik dokazal da teh 10kkwh ni porabil v VT
Kolegu so na novem avtodomu (on je bil prvi kupec iz tovarne) pri servisu namesto 70.000 vpisali v elektronsko servisno 170.000. Muke "ježeve", da so preko proizvajalca uspeli potem vpisat prave kilometre, da ne omenjam, da se je našel "kupec", ki ga je obtožil goljufanja s kilometri.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.339
9.074
113
ja, to pa je spet na tebi, da ko pelješ iz servisa da to pogledaš..pač napake se zgodijo, posledice pa so lahko take kot si napisal.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Nimam pojma kako je v Belgiji in izdajo računov. Tudi če vsi delajo z računi, se ne pomeni, da vsi vpisujejo realne km ob vsakem "dober dan" na servisu.

Torej vsi servisi v Belgiji ob menjavi olja nekje pri nekem Hansu in vulkanizerji ob menjavi gum vpisujejo km?

Doma na dvorišču ne moreš zamenjati gum ki jih imaš na platiščih in si kpl kupil na "avtonetu" ali na Mimovrste?
A se mogoče kak servis(er) lahko "zmoti" pri vpisu km?
Pa je lastnik avta modro tiho ker se je zmotil v njegovo korist.
Sem zadnjič bral storijo, kako so se za 10k kWh ur VT zmotili ob menjavi električnega števca. Kar nekaj sitnosti, preden je lastnik dokazal da teh 10kkwh ni porabil v VT
Če res hočeš goljufat, boš goljufal, ampak je malo težje in dražje.
Lahko pa sedaj noter povlečeš še 100 izjemnih primerov, ki bodo kazali tvoj prav.