Avtodilerji - a sploh kdo ne vrti kilometrov naprej ... pardon, nazaj

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Je tale merilec laka za kaj?

Koliko je debelina laka na novem oz. nebarvanem avtu in zakaj potem barvan del nima enake debeline, kot original?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Je tale merilec laka za kaj?

Koliko je debelina laka na novem oz. nebarvanem avtu in zakaj potem barvan del nima enake debeline, kot original?
1. cca. 100 mikronov
2. ker ročno ne moreš barvat tako na tanko, kot to naredi robot (če prav vem)
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
2. ker ročno ne moreš barvat tako na tanko, kot to naredi robot (če prav vem)
Lahko še bolj na tanko.

Drugač pa kaj ti pove merilec laka če nimaš pojma kaj gledaš? Nič samo prodajalcu greš na živce, ko pametuješ. Tisti, ki ve kaj gledat bo tudi brez merilca videl, da je barvano. Če pa ne vidiš je pa itak tak dobro popravleno, da se nerabiš sekirat.
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Lahko še bolj na tanko.

Drugač pa kaj ti pove merilec laka če nimaš pojma kaj gledaš? Nič samo prodajalcu greš na živce, ko pametuješ. Tisti, ki ve kaj gledat bo tudi brez merilca videl, da je barvano. Če pa ne vidiš je pa itak tak dobro popravleno, da se nerabiš sekirat.
Pa če bi recimo navodila prebral ali ga prej vprašal, če lahko izmerim in če bi začel mutit, da se zahvalim in odložim?
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Je tale merilec laka za kaj?

Koliko je debelina laka na novem oz. nebarvanem avtu in zakaj potem barvan del nima enake debeline, kot original?

To je neuporaben jajc, imel in je letel v smeti, ce se prav spomnim sploh ne kaze podatka v mikronih...

Vsak avto ima drgac fabrske nanose, najbolje da se orinetiras po principu ce je cel avto 130 mikronov, zadnji blatnik pa 280, je jasno da so pac tam nekaj delali, kej vec od tega ti pa tut merilec nebo povedal.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Lahko še bolj na tanko.

Drugač pa kaj ti pove merilec laka če nimaš pojma kaj gledaš? Nič samo prodajalcu greš na živce, ko pametuješ. Tisti, ki ve kaj gledat bo tudi brez merilca videl, da je barvano. Če pa ne vidiš je pa itak tak dobro popravleno, da se nerabiš sekirat.
Aha, pol je bolj prav tisto, ker je zadeva kitana in to nanese dodatne mikrone
hvala, sem si napačno predstavljal ;)

je pa to na mojem avtu en "hondler" izmeril (ko je meril sestrin avto, ko ga je prodajala - pa sem ga prosil, če lahko še meni izmeri)... meril je tam, kjer meni ne bi prišlo na pamet. ... v glavnem malo me je skrbelo, ker nisem vedel, a avto res ni bil karambiliran, ampak je "hondler" rekel, da je vse v nulo (cca. 100 mikronov), samo ta prva havba je imela 150 mikronov. Menda zato, ker so popravili pikice od kamenčkov ... (avto je sicer iz BE)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Pazi zdaj, da ti ne bo glave razneslo od tega: tudi če zadeva ni kitana (le dodaten sloj barve čez), bo merilec tam pokazal več.:eek:
Ker 1+1 je vsaj v realnem (za alternativni ne bi mogel 100% trdit:evil:) svetu vedno več kot samo 1. :cheer: :cool:
Imaš pa en haceljc tukaj. Če je bil del zamenjan z novim :evil: in je tisti, ki je barval ok, potem bo pa tam pokazalo okoli 1. Recimo na tem tričetrt amaterjev pade. Če je pa umetnik šparal z barvo, bo tam pokazalo manj in bo “strokovnjak” prišel do zaključka, da je cel avto (razen tega dela) barvan.:cool:
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.839
5.083
113
Aha, pol je bolj prav tisto, ker je zadeva kitana in to nanese dodatne mikrone
hvala, sem si napačno predstavljal ;)
Lahko da je barvano zaradi praske. in pol bo keri kompliciral in po glavi skakal kak je bil avto skotan.
Zato pa folk ki neve kaj gledat je brezveze, da z merilcem okoli skače ker itak s tem en ugotovi nič.
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.563
21
38
Škofja Loka
Dobr da ne menjam avta več in d ami ni treba teh goljufov poslušat, lažnivci, lažejo kak ma avto sam čudežnih 180.000km, realno 380.000km. En avvto vem da ma sedaj 260.000km, realno 450.000km....se prodaja.....Zadnji avto ko sem kupil v Tržiču najbolj pošten prodajalec povedal točno to kar bi moral vsak....fer odnos.....
 

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Dobr da ne menjam avta več in d ami ni treba teh goljufov poslušat, lažnivci, lažejo kak ma avto sam čudežnih 180.000km, realno 380.000km. En avvto vem da ma sedaj 260.000km, realno 450.000km....se prodaja.....Zadnji avto ko sem kupil v Tržiču najbolj pošten prodajalec povedal točno to kar bi moral vsak....fer odnos.....
thanks for sharing
 
  • Haha
Reactions: Garfildd in sad

B81

22. jul 2007
34.262
8.813
113
Sem že enkrat napisal, da me niti slučajno ne moti, če je bil menjan kateri odbijač, hitro se lahko kaj zgodi pred semaforjem itd....da le ni avto bil "na mizi" :)

Ampak povej pošteno, pa ni problema (aja to pa ne, ker mi boš ceno zbijal....) Ja jbg, prodajaš popravljan avto, ne moreš dobit enako, kot za nepoškodovanega.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Ampak povej pošteno, pa ni problema (aja to pa ne, ker mi boš ceno zbijal....) Ja jbg, prodajaš popravljan avto, ne moreš dobit enako, kot za nepoškodovanega.
:valjamse:
Seveda ne, dobiti mora VEČ, saj je bil na novo pobarvan, nima poškodb od kamenčkov, itd. :cheer:Ne razumete vi te logike.
Meni je kolega to zadnjič razložil, ko je kupil rabljen avto z zamenjanim prednjim steklom. To je bolje, ker nima pikic od kamenčkov. Sem pogledal malo znak in nek kitajc, pa sem mu rekel, ne vem če bo to ravno držalo. Pa me je skoraj ven iz garaže (ogrevane na 18 stopinj:evil:) vrgel.
Se vidiva čez dva tedna, pa mi pravi, če vem, kje bi dobil drugo prednje steklo POCENI. Hm, a to si ga že poknil? To pa je sreča. Po malo vrtanja mi prizna, da ko je sonce pod določenim kotom, enostavno ne vidi več nič skozi. Špegu.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Pa če bi recimo navodila prebral ali ga prej vprašal, če lahko izmerim in če bi začel mutit, da se zahvalim in odložim?

Poišči korektnega mehanika za znamko, ki jo gledaš in zapelješ avto do njega. Daš 40 EUR za pregled in ti pregleda pleh, podvozje, motor, priklopi na računalnik,... Če ti prodajalec komplicira ob tem, da odpelješ avto za 2 uri...rečeš hvala lepa in greš dalje.
(na tak način lahko že v štartu veš, kaj vse bo treba poštimat na njemu, da bo zadeva varna in vozna..in ta strošek vklakuliraš ob pogajanju za ceno).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in B81

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.153
1.759
113
Ker recimo, da odkriješ, da je debelejši lak, je potrebno pogledati ali je bila zadeva res barvana, kako je bilo narejeno (kar se vidi od spodaj), ali so zgolj porihtali na zunaj in je z notranje strani vse polomljeno, je bil udarjen zgolj pleh ali je kasiralo še podvozje,... to boš sam brez dvigala (in znanja) težko ugotavljal.