Kaj vas moti pri vašem avtu?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.322
5.842
113
pri taščici
Citat - Alter:
1. vse lahko naredite sami.
2. je treba še orodje - dvigalo - kupit.
3. sedaj, ker vsi pod kozolcem delajo, je treba ocurit tistega, ki pride na servis
4. ne pozabit na 1 000€ regresa. Od kod vzeti?

Konec sarcasm-a!
5. Nekaj 100(0)m2 izložbenih površin
6. Na parkirišču obvezno nekaj službenih avtomobilov z nabavno vrednostjo v 6 mestni cifri
7. Stanovanje v 7mestni cifri
8. Jahta s privezom v mondenem pristanišču tudi 7mestna cifra.

Za servis dvigala ki si ga ti omenil ni denarja, zaposleni ki pa je po spletu okoliščin dlje časa na bolniški je pa tudi samo nepotrebno breme in se ga je treba nekako čimprej znebiti.

Potem pa odpreš alibabo in kupiš izdelke za četrtino cene katere gornji prodajajo.
Zakaj imam občutek da bodo tudi podjetja začela direkt na "kitajskem" kupovati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Saj to že nekaj časa počnejo .... jest kupil day-LED-ice pri nas za manj kot 20€ ... trajale so temu primerno ....
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Tukaj je toliko podjetnih ljudi, da bi morali biti najmanj druga Švica.
Po drugi strani v Švici iz povprečnega avto servisa pod 500 EUR manjka v denarnici ne boš odšel. Menjava žarnice po mojem ni pod 100 EUR, razen če ti delajo uslugo, torej so nekje drugje dobro zaslužili na tebi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Saj zato pa gastarbajterji vozijo v slo na servis iz nemcije in svice. Se jim še vedno splača sem pripelat in tu velik servis nardit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Prejšnji teden sem se peljal mimo Hyundai salona. Ker sem moral "zabiti" pol ure, ker sem bil pri stranki zmenjen malce kasneje sem šel pogledati novega Tucsona, ki mi je vizualno simpatičen. Na hitro pogledam, mi ponudijo testno vožnjo in se zmenim, da pridem nazaj grede res narediti en krog.
Najprej nekega 1.6 bencinarja z mild hibridom in potem še priključnega hibrida, ki me je precej navdušil, ker elektrika pač naredi svoje.

Med drugim omenijo, da so eni redkih, ki nudijo 5 letno GARANCIJO. Edini pogoj so redni servisi.
In na vprašanje o okvirni ceni servisa mi teta pribije: "Ma ne nimamo previsokih visokih cen. Veste pri hyundaiu se servisi delajo na 30.000 ali 2 leti, ker morate vedeti, da pri drugih je to na 15.000/1leto. In ja računajte za te "male" servise za bencinski motor tam med 400 in 500€. Prvi še mogoče nekaj 10€ manj."
Se mi je vidlo, da me je rahla kap in vprašam, če to delajo s kakšnim posebnih s platino/zlatom prevlečenim orodjem al kako? pa teta nadaljuje: "Veste notri gre samo 100% sintetično olje, ki je drago."

Po drugi strani pa avtomatski menjalnik kao NIMA predpisanega NOBENEGA posega ali rednega vzdrževanja.

Tako, da ja, očitno se bo potrebno privaditi na te cene. Ker moj zadnji veliki servis na Scenicu me je stal manj.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

jaz vedno ko vas nadljudi na alterju berem, se sprašujem kaj delate v službah, nekaj kar nekdo drug noče/nezna/nima časa in za to dobite neko plačilo al?

al kak po vašem deluje ekonomija :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jeri in koliko

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Dejstvo je, da so cene vseh storitev sle gor in se bodo sle gor. Drugo dejstvo pa je, da vecina ljudi v sloveniji kupuje avto, ki si ga v resnici ne more privosciti. In potem se pac iscejo skos neke alternative in se "stuka" malo tu, malo tam, po 10 letih je pa tak avto samo se en zmazek. :p :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Dejstvo je, da so cene vseh storitev sle gor in se bodo sle gor. Drugo dejstvo pa je, da vecina ljudi v sloveniji kupuje avto, ki si ga v resnici ne more privosciti. In potem se pac iscejo skos neke alternative in se "stuka" malo tu, malo tam, po 10 letih je pa tak avto samo se en zmazek. :p :)

Ja sej to vse razumem. Ampak direktnega stroška pri nekem "malem" servisu (olje, filtri) je 60€ + 1 ura dela.
In zdej, ker "sem si kupil predrag" avto mi boš za kazen zaračunal še 300€ stroška za premikanje vozila po delavnici al kako?

Prav je, da se znanje ceni in delo plača. Ampak pretiravanje je pa nekaj drugega. To, da je v zadnjem letu ljudem ostalo precej več denarja na računih je jasno, ampak, da pa vsi sedaj to res grdo izkoriščajo mi pa ni simpatično, ker gredo določene zadeve v višini, ki niso več prebavljive.


Sem slišal kar nekaj komentarjev, ko sem še klime montiral, da montaža (z materialom) v višini 230€ je pa precej draga. No in ko vidim, kam se trenutno premikajo cene ne izključujem možnosti, da bom ponovno stopil v ta posel. Hebi ga, če boste pripravljeni plačevati 500€ na montažo bom pa tudi jaz malce potrpel in izvrtal še kakšno luknjo :).
 

TGV

Fizikalc
2. okt 2007
726
106
43
Žal mi je da sem omenil cene.
Mislim pa da se ne smelo nobenemu zdeti normalno da se evropskih 35-50 pri nas spremeni v 135.

V mojem primeru je tisto kar me moti izvedba izdelka. Po eni strani je z izbiro komponent vzorčen primer izdelka zagovornikov »pravice do popravila« - izdelek je popravljiv. Tudi v primeru zamenjave cele luči ni potrebno nove požegnati z računalnikom (obstajajo tudi takšne). Vse super.
Moti me da zaneva ni fail-proof in da odpove v celoti v primeru izpada samo enega elementa. Pa ni potrebno veliko spremeniti,

Nedavno je bil primer na alterju (škoda?) ko se je prižgalo obvestilo da zadnja luč postaja problematična.
Vendar je delovala kljub temu da je par diodic od 20-30 šlo v maloro. Je pa možno da stane 300-500 in je zato bolj dodelana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
Ja sej to vse razumem. Ampak direktnega stroška pri nekem "malem" servisu (olje, filtri) je 60€ + 1 ura dela.
In zdej, ker "sem si kupil predrag" avto mi boš za kazen zaračunal še 300€ stroška za premikanje vozila po delavnici al kako?

Prav je, da se znanje ceni in delo plača. Ampak pretiravanje je pa nekaj drugega. To, da je v zadnjem letu ljudem ostalo precej več denarja na računih je jasno, ampak, da pa vsi sedaj to res grdo izkoriščajo mi pa ni simpatično, ker gredo določene zadeve v višini, ki niso več prebavljive.


Sem slišal kar nekaj komentarjev, ko sem še klime montiral, da montaža (z materialom) v višini 230€ je pa precej draga. No in ko vidim, kam se trenutno premikajo cene ne izključujem možnosti, da bom ponovno stopil v ta posel. Hebi ga, če boste pripravljeni plačevati 500€ na montažo bom pa tudi jaz malce potrpel in izvrtal še kakšno luknjo :).
Moje pisanje ni letelo nate. Nasplosno sem napisal. Se pa s tem kar si navedel strinjam.
 

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Treba se bo navaditi da ceno postavlja prodajalec/ ponudnik ...potem pa sprejmes ali zavrnes...nihce ne bo jokal...nova klasa S prizgana srs ker je stari na sovoznikovem sedezu nabijal obcestnico in sta unicila senzor prisotnosti...priklopim star diagnosis prvic na tak model in diagnoza ni mozna brez tovarniskega pasworda....tako da nikar ne pricakovat nizjih cen...servisi imamo dela dovolj tudi brez revckov ki nimajo za tekocino za pranje sip ali ne dovolijo menjave zavornega olja ali ti pride na vrata z kanto olja v levi in filtra v desni....
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
Treba se bo navaditi da ceno postavlja prodajalec/ ponudnik ...potem pa sprejmes ali zavrnes...nihce ne bo jokal...nova klasa S prizgana srs ker je stari na sovoznikovem sedezu nabijal obcestnico in sta unicila senzor prisotnosti...priklopim star diagnosis prvic na tak model in diagnoza ni mozna brez tovarniskega pasworda....tako da nikar ne pricakovat nizjih cen...servisi imamo dela dovolj tudi brez revckov ki nimajo za tekocino za pranje sip ali ne dovolijo menjave zavornega olja ali ti pride na vrata z kanto olja v levi in filtra v desni....

Veš sej če si "đek" poniževati folk, ki ti plačuje kruh vseeno ni treba. Še prehitro se obrne in dobiš po klunu.

In ja mi je jasno kam pelje vsa ta zadeva. pač z raznoraznimi prijemi se počasi onemogoča konkurenco.
Čeprav, kaj pa bi naredil, če prpeljem enega GLEja in te vprašam za ceno servisne ure manj zahtevnega dela in kdaj imate 2 uri časa? Verjetno bi mi rekel recimo 85€/h, petek ob 10:30. In potem bi nadaljevala v stilu "olje imam za zamenjati. Je na zicu kantica".
Kaj za vraga sem naredil narobe, da bi me zmerjal z "revčkom"? Boš dobil plačano kar boš delal? boš dobil plačano kolikor si postavil uro?
Materiala pač tvojega ne želim. Ker mu recimo "ne zaupam", mi ni všeč da je bil pred vgradnjo "v hladnem skladišču" ali pa je nekdo pretresel kantico od leve proti desni namesto desne proti levi. Kaj ma to tebe za brigati? Ti mi zaračunaj DELO in mi zaželi lep dan.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
A nimajo že od pamtiveka Kia, Hyundai, Reno....vsaj 100% drazji servis od Vag grupe? Prvi so vedno cca 400e ali vec za menjavo olja in filtrov, med tem ko je npr na Vagih (ajde, minus audi) enaka storitev 180-250e?
 
  • Wow
Reactions: tony

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.326
3.423
113
Mégane 1,2 Tce 4 leta in 44000 km.
Svoje olje
 

Priponke

  • IMG_20210612_155926.jpg
    IMG_20210612_155926.jpg
    261,1 KB · Ogledi: 213

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.517
59
48
Kranj
A nimajo že od pamtiveka Kia, Hyundai, Reno....vsaj 100% drazji servis od Vag grupe? Prvi so vedno cca 400e ali vec za menjavo olja in filtrov, med tem ko je npr na Vagih (ajde, minus audi) enaka storitev 180-250e?
dva meseca nazaj redni servis na Hyundaiju i30, 88.000km 5 let...uradni servis 150€.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.612
1.240
113
Trije megani zadnjih let, noben starejsi od 6 let ali 120.000km, vsak servis med 450 in 600. Pooblasceni v Lj
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Naucite se malo samooskrbe. Jaz sem popizdil okoli zacetka korone, ko me je prisel redni servis 400 eur. Olje in filtri. Po tistem sem nabavil vozilo letnika 2008 kjer razen velikega servisa in exotike opravim sam. Komplet olje iz mimovrste me pride 26 eur, filtri 10 eur in pol ure casa. Me zanima do kam vas bodo molzli, da boste izgubili zivce. Igi vem, da je privatnik in se samo čudi cenam.

500eur haha, tolk za televizijo ne dam.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi