Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
Bom napisal samo to: vlada bo uspešno brez pomankljivosti izvedla še en ukrep. Bravo Janez, Simona in druščina. Dobro delate.
V roku par ur bote razumeli pomen tega posta. Najkasneje jutri. Odv kdaj dobite obvestilo.
In kaj se bo zgodilo? Ravnatelji danes spet na sestanku z ministrstvom niso dosegli praktično nič.
Na potezi je še edino ustavno sodišče, ki lahko ustavi to norijo. Za le to pa imam občutek, da ne dela kaj dosti, glede na hitrost njihovih presoj.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Ljubljanski župan Zoran Janković je povedal, da mu je šolska ministrica Simona Kustec zagotovila, da podpira samotestiranje na domu za prvo triado in da bo takšen predlog tudi podala na vlado.
Torej če prav razumem bo predlog poslala sama sebi?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
In kaj se bo zgodilo? Ravnatelji danes spet na sestanku z ministrstvom niso dosegli praktično nič.
Na potezi je še edino ustavno sodišče, ki lahko ustavi to norijo. Za le to pa imam občutek, da ne dela kaj dosti, glede na hitrost njihovih presoj.
Verjetno bi si v lastnem primeru želel, da tvojo zadevo rešijo pošteno. Pripad (nove zadeve) je zaradi Covid-19 pobesnel. Leta 2019 so prejeli čez 2000 novih vlog, lani 1.300+ in letos, če sem si prav zapomnil že preko 2.500!!! Na leto 9 sodnikov obdela okoli 1.000 zadev!
 

tommek

Pripravnik
21. feb 2008
36
16
8
Verjetno bi si v lastnem primeru želel, da tvojo zadevo rešijo pošteno. Pripad (nove zadeve) je zaradi Covid-19 pobesnel. Leta 2019 so prejeli čez 2000 novih vlog, lani 1.300+ in letos, če sem si prav zapomnil že preko 2.500!!! Na leto 9 sodnikov obdela okoli 1.000 zadev!
Vem, da imajo ogromno novih vlog. Je pa zanimivo, da so, ko je šlo za PC v javni upravi, odločili ekspresno hitro. Zdaj pa je vse tiho glede testiranja v šolah.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Vem, da imajo ogromno novih vlog. Je pa zanimivo, da so, ko je šlo za PC v javni upravi, odločili ekspresno hitro. Zdaj pa je vse tiho glede testiranja v šolah.
A si dal vlogo za presojo ustavnosti?

Pa tisti PC odlog - nič še niso odločili, razen da se zadrži - je bila super nujna zadeva, ker bi z njeno uveljavitvijo lahko nastale nepopravljive posledice za ljudi - za smrkelj v nosu to niti ni težava; se ti ne zdi? ;)
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Sedemletnik levičarskim ravnateljem pokazal, kako preprosto je samotestiranje.

 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Sedemletnik levičarskim ravnateljem pokazal, kako preprosto je samotestiranje.

Vam "desničarjem" se je resnično odpeljalo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Ok glede na to, da je že pri poročilih bi rekel, da je to končna verzija.
No jutranja varianta o kateri sem pisal je bila netestirani brez soglasja sedijo v zadnji vrsti. Starši prijavljeni inpekciji oziroma predano naprej inšpekciji kateri so to.
Pol so pa zgleda pogruntali, da bi s tem glih dreku focn dali :)
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
In zdaj imaš situacijo, da bi moja jutri zjutri ob 5:00 na prvo frontni črti morala dopovedati nekaterim asom, da otroka brez podpisanega soglasja o samotestiranju (hebo nas vse skupaj - preberite še enkrat - “soglasje o samotestiranju otroka” ).
In zdaj ji (pa tudi meni) povem kaj naj naredi, ko ji bosta 2-3 oberpametna starša otroka pred vrati pustila ….

edit: hmm - poklicati socialno, da stoji pred vrati zapuščen otrok??
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
Ok glede na to, da je že pri poročilih bi rekel, da je to končna verzija.
No jutranja varianta o kateri sem pisal je bila netestirani brez soglasja sedijo v zadnji vrsti. Starši prijavljeni inpekciji oziroma predano naprej inšpekciji kateri so to.
Pol so pa zgleda pogruntali, da bi s tem glih dreku focn dali :)
Kire budale!
In kaj bi inšpekcije nardile? nič. ker OŠ je obvezna, brez opravičila moreš tam bit.
A bi starši kazen dobli? Ne, ker od kdaj je testiranje obvezno v kermu zakonu to piše? se pravi mešanje dreka po domače.

pa sem za samotestiranje, samo ne v takem smislu. itaq je ta "ukrep" brezveze ampak ga bosta moja otroka spoštovala in upoštevala.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Po mojih informacijah bo kar nekaj starsev otroke peljalo v šole brez soglasij. Delajo plane za ovadbe itd, celo gibanje s planom. Racunajo, da jih itak ne bodo smeli zavrniti.

Otroci ne krivi ne dolžni, bodo tam izpostavljeni v vsakem primeru. Take idiotske starše je res za prijaviti kam. Če nočeš testiranja, ostaneš doma. A si glup al kaj?
 
  • Haha
Reactions: jonny77

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
In zdaj imaš situacijo, da bi moja jutri zjutri ob 5:00 na prvo frontni črti morala dopovedati nekaterim asom, da otroka brez podpisanega soglasja o samotestiranju (hebo nas vse skupaj - preberite še enkrat - “soglasje o samotestiranju otroka” ).
In zdaj ji (pa tudi meni) povem kaj naj naredi, ko ji bosta 2-3 oberpametna starša otroka pred vrati pustila ….

edit: hmm - poklicati socialno, da stoji pred vrati zapuščen otrok??
Ideja: pospremi ga v sobo za izolacijo in pokliče starša, da ima otrok vročino in da brez dokazila, da nima covida, ne sme v šolo. ;)