Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
iz okrožnice:

Šola starše, ki izrazijo nesoglasje, obvesti, da se njihov otrok do nadaljnjega izobražuje na daljavo, ker zanj velja prepoved zbiranja v prostorih šole. Če se bo kljub veljavnemu Odloku, ki določa, da se učenci brez soglasja k samotestiranju ne morejo udeležiti izobraževanja v prostorih šole, zgodilo, da bodo prišli v šolo, šola tudi tem učencem zagotovi varno okolje, ki poleg preprečevanja okužbe preprečuje tudi povečanje stiske in stresa učencev. Šola starše pozove, da nemudoma pridejo po svoje otroke. Odgovornost staršev je, da organizirajo njegov odhod domov. Šola o tem obvesti tudi CSD.
 
  • Haha
Reactions: HEPAN in Utisevalec

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Ravnateljica itak ne bo spala - samo štos je, ker je ena ravnateljica, a tri šole (matična + 2 podružnici). Klic njenega problema ne bo rešil …
Mislim da ze cel teden ne spijo
Naš ima 4 podruznice, 700+ otrok. Ne bi bil rad sedajle rad v njegovi koži. V ponedeljek smo imeli zoom "roditeljskega" tudi na to temo. Ena mamica se precej boji za svojega soncka.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Po mojih informacijah bo kar nekaj starsev otroke peljalo v šole brez soglasij. Delajo plane za ovadbe itd, celo gibanje s planom. Racunajo, da jih itak ne bodo smeli zavrniti.

Otroci ne krivi ne dolžni, bodo tam izpostavljeni v vsakem primeru. Take idiotske starše je res za prijaviti kam. Če nočeš testiranja, ostaneš doma. A si glup al kaj?
Uradni plan je, da otroka brez soglasja odstranijo na varno mesto, pokličejo starše, da pridejo ponj in pokličejo socialno. Če je otrok le pozabil, pokličejo starše za ustno dovoljenje, otrok pa pisno prinese naslednji dan.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
zakaj pa ne uporabijo testov na slino oz. grgranjem, kot imajo v šolah v AT?

ti testi za samotestiranje, vsaj eni, niso primerni za pod 12. let...
A si ti nor?
To bi folk ponorel, da hoče JJ zadušiti naše otroke. Pa da jim jemljejo slino, da bi DNK spremenili in jih spremenili v robote/vojake brez lastne volje.
 
  • Haha
Reactions: sandra

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Po mojih informacijah bo kar nekaj starsev otroke peljalo v šole brez soglasij. Delajo plane za ovadbe itd, celo gibanje s planom. Racunajo, da jih itak ne bodo smeli zavrniti.

Otroci ne krivi ne dolžni, bodo tam izpostavljeni v vsakem primeru. Take idiotske starše je res za prijaviti kam. Če nočeš testiranja, ostaneš doma. A si glup al kaj?
Glej, kakorkol se tebi al pa meni zdi da je prav, pravne podlage za vse tole ni. Na konc bova tud jest pa ti plačevala mastne odškodnine tem staršem, ki pač izpostavljajo svoje otroke. Zdej s tem, prej pa z odločbami. Žal vlada v letu in pol ni poskrbela za te zadeve, pa bi morala.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Po mojih informacijah bo kar nekaj starsev otroke peljalo v šole brez soglasij. Delajo plane za ovadbe itd, celo gibanje s planom. Racunajo, da jih itak ne bodo smeli zavrniti.

Otroci ne krivi ne dolžni, bodo tam izpostavljeni v vsakem primeru. Take idiotske starše je res za prijaviti kam. Če nočeš testiranja, ostaneš doma. A si glup al kaj?
Ja otroci ne krivi ne dolžni bodo izpostavljeni, bodo žrtve, ampak ne po krivdi staršev ampak po krivdi vlade, ki si izmišljuje tako neumne ukrepe. In se spravlja nad otroke.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: sandra in jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Ja res bogi so, ker se morajo testirat. Dej umir se malo.
In če se nebi testirali bi bilo konec sveta? Bi vsi pomrli?

Koliko je pa ta teden manj okuženih, ko že več kot en teden pregledujejo QRac kode in osebne povsod, pct se upošteva, pa se noben več ne šverca s tujim potrdilom, Do prejšnjega tedna ste vpili, da so prav oni generator okužb, zdej ko teh goljufov ni več je pa kdo? .
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Sam ta bitka je v naprej dobljena, žal. Otroku učiteljica po zdaj veljavnih zakonih še piskra ne sme pogledat za ušmi. Zdaj bi pa kar z odlokom prepovedal obisk obvezne šole..... Tole bo še pestro.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.368
301
83
Kaj se tolk spotikate v druge, naj vsak po svoje naredi. Mojga sem naučil testiranja od prejema brezplačnega testa, kaj drugi delajo mi je prav vseeno, več bo drugačnih, manj bo mladine v razredu, kar je samo dobro, da ne prinese kaj iz šole. Moj in večina ostalih se pa prav veselijo testiranja, sploh ker je jutri prvo uro slovenščina :valjamse:
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Uradni plan je, da otroka brez soglasja odstranijo na varno mesto, pokličejo starše, da pridejo ponj in pokličejo socialno. Če je otrok le pozabil, pokličejo starše za ustno dovoljenje, otrok pa pisno prinese naslednji dan.
To je pod predpostavko, da se starš takoj oglasi in pride iskat otroka. Kaj pa če se ne oglasijo in ne pridejo, kar je bolj verjetno?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Kaj se tolk spotikate v druge, naj vsak po svoje naredi. Mojga sem naučil testiranja od prejema brezplačnega testa, kaj drugi delajo mi je prav vseeno, več bo drugačnih, manj bo mladine v razredu, kar je samo dobro, da ne prinese kaj iz šole. Moj in večina ostalih se pa prav veselijo testiranja, sploh ker je jutri prvo uro slovenščina :valjamse:
Jaz tudi podpiram, da se vsak po svoje odloci. Ali test in šola ali doma. Samo imaš imbecile, ki bi šolo in brez testa.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Upam, da bo to del prakse tudi za šmrkaste in drugače prehlajene, virozne itd otroke, ki ne sodijo za čas prebolevanja v šolo ali vrtec.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
iz šole prišel mail ravnateljice, da jutri pridejo v šolo vsi otroci, tisti ki se ne bodo testirali v šoli, naj se doma.
vsak nekaj po svoje muti.