Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Kot so izbrani šolniki pojasnjevali včeraj na POP TV, hibridno šolanje ni izvedljivo. Nimajo kam postaviti prenosnega računalnika, zvok odmeva, skratka, oni se tega ne gredo. Zato bodo poslali gradivo in bo samostojno šolanje od doma, ne pa na daljavo.

V tujini seveda s tem nimajo težav.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Na naši okrožnici je pisalo, da bo šolanje "na domu". Učitelj posreduje gradivo in spremlja njihovo učenje, NE bodo pa povezani preko Zooma ali kako drugače spremljali pouka v šoli.
Lej to je iz popoldanske okrožnice MIZŠ in drži 100%

Nikjer ne piše kako more bit. Je pa razlika ker na daljavo učitelj pošilja gradivo (sam se odloči kako) na domu nima šola nič s tem razen izpit konec leta.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Butasti ukrepi se ne rešujejo za tipkovnico ali preko otrok. ta del anti-vse ljudje še niste osvojili. Vse, samo sebe ne bi izpostavili. Zberite se, pojdite protestirat v Lj ali pa pred hišo JJ in ostalih. Ampak konkretno, ne "kr neki".
Protesti proti butastim ukrepom potekajo že leto in pol vsak petek, pa zadnje tedne tudi ob sredah. Ali si kdaj šel?
Ker kolikor se spomnim, si ti tu lepo podpiral vse vladne ukrepe in tolkel po kritikih janševe vlade, edino ko se je šlo za cepljenje tvojih otrok, si malo pogodrnjal.
Pravilno je, da se protestira pred šolami in da starši ne dajo soglasja za vrtanje po nosu in segregacijo učencev.

Tu se ne gre za zdravje otrok ali reševanje epidemije. Otroci ne zasedajo bolniških postelj.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
5.150
2.332
113
Sem nekako proti da bi se res vse povprek testiralo, ker vsaj za hitre teste že vemo koliko so zanesljivi. Ampak pa da se otroka ne sme nihče sedaj dotaknit, ali cepit je pa tudi malo prehuda. Otroci na veliko prenašajo, pa za to niti niso sami nič krivi, problem so/ste starši, ker nič ne naredite, da bi ne ostali z otrokom doma, ko so očitno z nečim okuženi..
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.903
2.505
113
Torej, starši, kako je bilo danes v šoli?
Trbovlje, brez problema, kričanja, beganja. Videti je, da so vsi otroci v šoli.
 
  • Všeč mi je
Reactions: erikson

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Pri nas naredimo odlok, ampak je večina ljudi prebutastih, da bi odlok razumelo in zato je potrebno dodatno pojasnjevanje. Pa še potem ni vsem jasno, ker ste res prebutasti.
Ali pa je tisti, ki piše odloke prebutast, da bi jih razumljivo napisal. A to misliš za dopoldanski al popoldanski odlok?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Protesti proti butastim ukrepom potekajo že leto in pol vsak petek, pa zadnje tedne tudi ob sredah. Ali si kdaj šel?
Ker kolikor se spomnim, si ti tu lepo podpiral vse vladne ukrepe in tolkel po kritikih janševe vlade, edino ko se je šlo za cepljenje tvojih otrok, si malo pogodrnjal.
Pravilno je, da se protestira pred šolami in da starši ne dajo soglasja za vrtanje po nosu in segregacijo učencev.

Tu se ne gre za zdravje otrok ali reševanje epidemije. Otroci ne zasedajo bolniških postelj.
Zakaj bi jaz protestiral, načeloma nimam težav z ukrepi, čeprav se mi mnogi zdijo neumni. Glede na situacijo v bolnicah in mrtvih me pa še toliko manj motijo ti ukrepi, ki nam še omogočajo migat in da nismo zaprti kot podgane.

"Protesti" v sredah in petkih so nekje v rangu zakaj ponavljaš nekaj in pričakuješ drugačen rezultat.

Vprašal sem te že, kako bi ti rešil popolno odpiranje družbe in situacijo v bolnicah glede na to, da že sedaj kolapsirajo pri mnogih ukrepih?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Poročajo o prvih odkritih okuženih in razredi gredo v karanteno. Ljubljana.
Tu je del, kjer se jaz nikakor ne strinjam. Testiranje otrok bi morali opraviti še preden se družijo, kar bi pomenilo, da negativni mirno nadaljuje šolanje brez karanten. To je rešitev. Žal so mnogi starši navadna svojat, ki otrok doma ni in ne bo testirala (v šolah pa prostorsko/časovno ne morejo urediti testiranja pred druženjem), posledično so nam to sedaj prestavili v šole, kjer bo takih karanten zelo zelo veliko.

Sicer otroci po odloku v karanteno še ne smejo iti takoj. Nadaljujejo s šolanjem in se počaka na PCR test.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.438
1.874
113
Hibridno šolanje bi se lahko izvedlo z minimalno investicijo, samo če bi bila volja. Samo učitelje bi bilo potrebno opremit z nekimi BT wearable mikrofončki in namesto na tablo bi pisali v nek scratch pad ki bi bil projeciran na tablo.
Poročajo o prvih odkritih okuženih in razredi gredo v karanteno. Ljubljana.
Razredi ne gredo v karanteno dokler ni okužba potrjena s PCR.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Zakaj bi jaz protestiral, načeloma nimam težav z ukrepi, čeprav se mi mnogi zdijo neumni. Glede na situacijo v bolnicah in mrtvih me pa še toliko manj motijo ti ukrepi, ki nam še omogočajo migat in da nismo zaprti kot podgane.

"Protesti" v sredah in petkih so nekje v rangu zakaj ponavljaš nekaj in pričakuješ drugačen rezultat.

Vprašal sem te že, kako bi ti rešil popolno odpiranje družbe in situacijo v bolnicah glede na to, da že sedaj kolapsirajo pri mnogih ukrepih?
Sem že večkrat odgovoril in bo, še enkrat. Daj mi plačo Logarjeve, pa ti povem podrobnosti. Tudi ona ne svetuje zastonj, da so nas njena svetovanja pripeljala na prvo mestu po številu okuženih na miljon prebivalcev. Lahko pa namignem, odstop vlade in podrepniške svetovalne skupina bi bil velik prispevek k zaustavitvi virusa.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Hibridno šolanje bi se lahko izvedlo z minimalno investicijo, samo če bi bila volja. Samo učitelje bi bilo potrebno opremit z nekimi BT wearable mikrofončki in namesto na tablo bi pisali v nek scratch pad ki bi bil projeciran na tablo.

Razredi ne gredo v karanteno dokler ni okužba potrjena s PCR.
Ampak za to bi mogla nesposobna ministrca kej narest. V skor dveh letih, bi lahko mel tud vsa predavanja posneta, pa vemo kje smo.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Sem že večkrat odgovoril in bo, še enkrat. Daj mi plačo Logarjeve, pa ti povem podrobnosti. Tudi ona ne svetuje zastonj, da so nas njena svetovanja pripeljala na prvo mestu po številu okuženih na miljon prebivalcev. Lahko pa namignem, odstop vlade in podrepniške svetovalne skupina bi bil velik prispevek k zaustavitvi virusa.
Nejprej predstavi svoje kompetence, potem se lahko pogovarjamo o placi. Aja sej res, ti zvis v svojmu svetu, kjer ti firma, da kes preden vedo kaksna znanja mas.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Tu je del, kjer se jaz nikakor ne strinjam. Testiranje otrok bi morali opraviti še preden se družijo, kar bi pomenilo, da negativni mirno nadaljuje šolanje brez karanten. To je rešitev. Žal so mnogi starši navadna svojat, ki otrok doma ni in ne bo testirala (v šolah pa prostorsko/časovno ne morejo urediti testiranja pred druženjem), posledično so nam to sedaj prestavili v šole, kjer bo takih karanten zelo zelo veliko.

Sicer otroci po odloku v karanteno še ne smejo iti takoj. Nadaljujejo s šolanjem in se počaka na PCR test.
In kakšen smisel ima testiranje potem, ko se otroci podružijo? Da nebi smeli pred šolo protestirat?
A ta, da gredo potem lahko vsi potem v karanteno? Potem bi lahko bila karantena kar v razredu?
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Sem že večkrat odgovoril in bo, še enkrat. Daj mi plačo Logarjeve, pa ti povem podrobnosti. Tudi ona ne svetuje zastonj, da so nas njena svetovanja pripeljala na prvo mestu po številu okuženih na miljon prebivalcev. Lahko pa namignem, odstop vlade in podrepniške svetovalne skupina bi bil velik prispevek k zaustavitvi virusa.
Torej nimaš pojma. Se bojiš, da bo Logarjeva videla tvojo rešitev in si jo prilastila? Ali pa kdo iz vlade?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Ampak za to bi mogla nesposobna ministrca kej narest. V skor dveh letih, bi lahko mel tud vsa predavanja posneta, pa vemo kje smo.
Sicer se strinjam s temle o ministrici...

Ampak mislim, da bi vsak, ki tukaj nekaj pametuje o delu učiteljev, moral najprej v učilnico za kakšen teden, mesec... Učitelji ob začetku kariere niso podpisali, da se strinjajo s snemanjem njihovega dela, da se ti posnetki predvajajo po širnem internetu, da na njih testirajo deepfake tehnologije, da jih izrezujejo in lepijo v čim bolj smešne fore, da se njihove ponesrečene izjave ali trenutki nerodnosti delijo po snapchatih, tiktokih, whatsappih, viberjih, da postanejo frišni "jazjazi" na redditu... In to bi se v deželi sončkov, kjer so samo pravice in ne dolžnosti, sploh pa ni osebne odgovornosti, takoj zgodilo.

Pa takoj, ko imaš snemanje, odpade vso discipliniranje učencev, ker si nihče ne bo privoščil morebitnih napadov staršev po tem, ko je njihovemu sončku kaj bolj ostro povedal. Kaj mislite, da so v razredih samo zagreti bodoči Zoisovi štipendisti, ki pozorno vpijajo vsako drobtino znanja in so 45 minut skupaj fokusirani samo na učitelja/-ico pred sabo?

Nisem pedagoški delavec, ampak jih imam kar nekaj med prijatelji in žlahto, in se zavedam, da je predavanje in čečkanje po tabli mogoče 20% pedagoškega dela, sploh v osnovni šoli.