Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Bom še tukaj napisal. Tastarejši mulc bo kmal star 17 let in nama je itak samo rekel, foter, mati, jest se grem cepit, ker imam novembra prakso in bom rabil PCT za vstop v objekte, da o pivu s kolegi in pijačkah s puncami niti ne govorim. On ma že vse stuhtano, on bo strojnik, za prakso se je zmenil sam na počitniškem delu in mu niti ne morem na pot stopit, lahko ga samo podpiram in mu svetujem.
Mlajša dva sta naju pa prejšnji vikend posadila na krizni sestanek (to je naša praksa že lep čas) in naju z argumenti prepričala, da dovoliva cepljenje, ker imata palčk zadost. Oba tudi trenirata vsak svoj šport in bi se morala poleg palčkanja v šoli še palčkat na 48 ur pred Alejo. In kaj naj midva kot starša narediva ob takih argumentih? Da bi ga pa srala in težila s tem, da ne dovoliva testiranja, bi bil pa doma revolt. Ker je njim vseeno za testiranje, maske in podobno, oni samo rabijo šolo. Tako da mi ni ravno všeč, da sem ju peljal na celjenje, samo nisem imel kake divje izbire.
 
Nazadnje urejeno:

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Bom še tukaj napisal. Tastarejši mulc bo kmal star 17 let in nama je itak samo rekel, foter, mati, jest se grem cepit, ker imam novembra prakso in bom rabil PCT za vstop v objekte, da o pivu s kolegi in pijačkah s puncami niti ne govorim. On ma že vse stuhtano, on bo strojnik, za prakso se je zmenil sam na počitniškem delu in mu niti ne morem na pot stopit, lahko ga samo podpiram in mu svetujem.
Mlajša dva sta naju pa prejšnji vikend posadila na krizni sestanek (to je naša praksa že lep čas) in naju z argumenti prepričala, da dovoliva cepljenje, ker imata palčk zadost. Oba tudi trenirata vsak svoj šport in bi se morala poleg palčkanja v šoli še palčkat na 48 ur pred Alejo. In kaj naj midva kot starša narediva ob takih argumentih? Da bi ga pa srala in težila s tem, da ne dovoliva testiranja, bi biol pa doma revolt. Ker je njim vseeno za testiranje, maske in podobno, oni samo rabijo šolo. Tako da mi ni ravno všeč, da sem ju peljal na celjenje, samo nisem imel kake divje izbire.

Se pravi, se bodo vsi cepili, samo da preskočijo "probleme" PCT. Noben zaradi bojazni pred boleznijo ali v neki solidarnostni shemi za starejše?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.328
113
itak še ti nisi odgovoren do drugih kako naj bo otrok...valjda boš zase poskrbel da ti bo lažje. To delamo vsi. ostali so v drugem planu. Zakaj misliš da se tolk ljudi usaja nad ukrepi, ker je folk sebičen.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
356
239
43
Idrija
Bom še tukaj napisal. Tastarejši mulc bo kmal star 17 let in nama je itak samo rekel, foter, mati, jest se grem cepit, ker imam novembra prakso in bom rabil PCT za vstop v objekte, da o pivu s kolegi in pijačkah s puncami niti ne govorim. On ma že vse stuhtano, on bo strojnik, za prakso se je zmenil sam na počitniškem delu in mu niti ne morem na pot stopit, lahko ga samo podpiram in mu svetujem.
Mlajša dva sta naju pa prejšnji vikend posadila na krizni sestanek (to je naša praksa že lep čas) in naju z argumenti prepričala, da dovoliva cepljenje, ker imata palčk zadost. Oba tudi trenirata vsak svoj šport in bi se morala poleg palčkanja v šoli še palčkat na 48 ur pred Alejo. In kaj naj midva kot starša narediva ob takih argumentih? Da bi ga pa srala in težila s tem, da ne dovoliva testiranja, bi biol pa doma revolt. Ker je njim vseeno za testiranje, maske in podobno, oni samo rabijo šolo. Tako da mi ni ravno všeč, da sem ju peljal na celjenje, samo nisem imel kake divje izbire.
Isto moja hčer,dnevno se vozi v LJ-in ja samo da ima mir pred "problemi pct"
 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
zakaj pa ne uporabijo testov na slino oz. grgranjem, kot imajo v šolah v AT?

ti testi za samotestiranje, vsaj eni, niso primerni za pod 12. let...
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Kaj pa tisto kjer je bilo lani moderno - merjenje temperature.
Pri teh samotestiranjih , k otroc ugotovijo kako jih fejkat bo žur. beri vse samo da negrem v šolo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Sam sem prebolel precej zarukano obliko covida in nisem imel niti enkrat povišane temperature.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Former White House Coronavirus Response team member Dr. Scott Atlas blasted Dr. Anthony Fauci, Dr. Deborah Birx and former CDC Director Robert Redfield in a new book saying that he was "disgusted" by their dismissal of scientific data he presented to them during the Trump administration.

In the book, "A Plague Upon Our House" which Fox News Digital obtained an advance copy of, Atlas says he presented data and studies showing that schools should be reopened and that children are not significant spreaders of the coronavirus but was virtually ignored by Fauci and others on the team.

"As I finished, there was silence," Atlas wrote. "No one offered any contrary data. No one spoke of scientific studies. No one even mentioned the discredited Korea study. Zero comments from Dr. Birx. Nothing from Dr. Fauci.

Atlas wrote that he "explained with numbers" that children did not have a significant risk of illness or death from the virus and cited statistics from New York City, California, and elsewhere documenting that while also noting data from Sweden showing zero deaths despite schools not closing and also not imposing mask mandates.

"The icing on the cake was the evidence that almost all coronavirus transmission to children comes from adults, not the other way around," Atlas wrote.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Jankovič se v medijih predstavlja kot predlagatelj in rešitelj otrok prve triade. Za katere naj pravila ne bi držala.

 
2. okt 2007
3.754
2.224
113
Verjetno nimajo zalog in bi trajalo predolgo časa. Pa še kaka afera bi prišla ven, ker bi morali nahitro dobaviti, bi bile visoke cene itd..

pa bi pravočasno priskrbeli zaloge in potem se šli tega ukrepa. v AT ima te teste že od spomladi, pri nas pa jih nihče še ni dostavil do danes v SLO, bodimo resni...