Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.499
4.619
113
Od začetka meseca si lahko dvignil za cel mesec, razen če nisi testiral vsak dan, si sedaj ravno sredi mesečne količine.
Se pravi ali imamo kup ljudi, ki res intenzivno testirajo ali pa kup ljudi ki, kljub temu da so testi brezplačni in je samotestiranje doma obvezno očitno tega niso počeli.

jest5, daj svojo vprašaj koliko ljudi je danes prišlo in so imeli še vso kvoto povsem neporabljeno :fredi: :fredi: :fredi:

Še to, v bazah podatkov je povsem lepo razvidno koliko upravičencev šoloobveznih otrok ni koristilo/dvignilo brezplačnih testov. Očitno zanikovalci niso bili toliko brihtni, da bi prvi dan šli in vestno dvignili teste, samo z namenom "zavarivanja neprijatelja"
Kljub vsemu so navodila vlade svojega denarja vredni. Namesto da bi dobavili teste šolam, morajo starši letat okoli slabo založenih lekarn in iskat teste,otroci pa jih 3x tedensko nositi v šolo.

Mene je pogrelo to da sem v začetku meseca dvignil 10 testov, potem so spremenili na 15 in sem v soboto mimogrede še spomnil ter šel v lekarno po še 5 testov. So jih imeli. Pa niso smeli dat, ker je kao navodilo, da šele od srede. Alo?

V imenu borbe proti virusu se gužvamo 10x bolj kot bi se, če testiranja ne bi bilo ali pa bi bilo testi dobavljeni šolam, kot sem rekel. Itak bodo mnoge šole kupile teste, da bodo zalagale učence, ki jih bodo pozabili. V šoli kolega so to že napisali. In jih bodo računali na mesečni položnici.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Sošolec od Mengeleja ???


Človek s svojim znanjem in strokovnostjo rešuje življenja otrok, ti ga pa primerjaš z Mengelejem?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ginginova

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Sošolec od Mengeleja ???
ne, samo malo več imajo pameti v rokah, kot pa necepilci
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Normalen doktor ne bi izjavil take kozlarije in bi ga bilo potrebno malo streznit.

Otroke bi špikal pokvarjenec, zakaj že?

Palčkanje podpiram, pri špikanju otrok in mladostnikov pa mi dekl dvigne, čeprav je malo v njem.
Že dojenčke špikate, pokvarjenci. Kdaj nazadnje je kak otrok zbolel za otroško paralizo, pa jih še kar špikate. Za kovidom oz. posledicami kovida je bilo pa letos že 30 otrok na izven telesnem krvnem obtoku in samo sreča je, da ni nihče umrl.
Pocepiti je treba vse, da bo virus enkrat dokončno izginil.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici
Sedaj izredni sestanek predstavnikov staršev.
Me zanima, kaj bo priletelo na mail :).
Zanimivo, aktivni starši. Ko bi bili se za druge zadeve tako aktivni.
No, mene je klicala samo ena prestavnica (prejsnji teden ze ) drugega razreda, ces da jo starsi sprasujejo kako se bodo uprli.
Nekih mejlov in klicev drugih starsev na to problematiko na sreco ni bilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.241
6.460
113
pri taščici

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.613
6.031
113
blizu močvirne prestolnice
V šoli mojih dveh otrok je le pri najmlajšem nastal revolt. Približno polovica staršev je proti ostali nič ne pišemo. Ena celo napiše da je kislina na palčki, pa je takoj na Siolu bil demanti na to kislino. Jaz se sploh ne grem več teh igric, al se kdo cepi al ne mi dol visi, vsak odgovarja za sebe( no moral bi tudi za okolico) ampak folku se je zmešalo, vidi samo pravice, sončke...pa še politiko se grejo.
btw, tudi ta covid forum bolj ko ne zadnjega preberem oziroma cel forum brišem, ker je preveč tega. Eni so za eni proti in škoda se kregati ter deliti.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Ugibam, da je ravno tista polovica proti, ki ima itak vedno neke težave, če ne z malco pa z bralno značko. Pr nas zanimiv da ni blo kake drame.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: zino in Hanzi

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.257
2.414
113
Pomurje
Pri nas tudi samo ene par.

Smo pa dobili vsi mail od ravnatelja, kaj se gremo.
Dobi danes dopis, kaj se on gre. Če je videl kdo protestira naj njim piše.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.689
553
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
sandra
sicer je blo to pred 100 leti (pa znanost in to), ampak od zacetka so v velikem delezu umirali mlajsi od 65, mogoce zaradi tega ker so bili starejsi ze izpostavljeni (druge vrste gripe) in imeli doloceno imunost zaradi tega
je pa zanimivo, da so tudi takrat na Danskem belezili precej nizjo smrtnost kot drugje po Evropi