Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Sedaj izredni sestanek predstavnikov staršev.
Me zanima, kaj bo priletelo na mail :).
Kak je fajn ko imamo otroke v srednji šoli :):)
Drugače pa ne štekam, zakaj ima en sonček pravido do svojega telesa in se ga nihče ne bi smel dotikati ali testirati, sošolec/-ka v razredu, ki pa trpi za kakšno resno boleznijo, pa nima pravice, da bi se v šoli učila v zdravem okolju v katerem je potencialno okuženi vrstniki ne bi ogrožali s covidom :(
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
V srednji šoli ni dilem, zadeva ni obvezna. Razne mamice sončkov z odločbami hitro padejo na realna tla. Sicer se mi zdi posiljevanje prve triade s testiranjem v šoli še zmer mimosun, samo od tam dalje, je pa baš vseeno.
 
  • Haha
Reactions: SamSvoj

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
V srednji šoli ni dilem, zadeva ni obvezna. Razne mamice sončkov z odločbami hitro padejo na realna tla. Sicer se mi zdi posiljevanje prve triade s testiranjem v šoli še zmer mimosun, samo od tam dalje, je pa baš vseeno.
moja tamanjša je glih 3 razred. se ji ne bo treba testirat, ker je pravkar prebolela, je pa prinesla iz šole, nato čez 2 dni še tavečja in pol še žena.
saj več ne veš, kaj je pametno. dejstvo pa je, da vsi ti, ki zbirajo podpise ne bi doma testirali nič, torej prosto po prešernu.
ena učiteljica, katera pa ima doma 6 letno hčerko po operaciji srca, se pa pajtla, kako naj domov ne prinese virusa...
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
moja tamanjša je glih 3 razred. se ji ne bo treba testirat, ker je pravkar prebolela, je pa prinesla iz šole, nato čez 2 dni še tavečja in pol še žena.
saj več ne veš, kaj je pametno. dejstvo pa je, da vsi ti, ki zbirajo podpise ne bi doma testirali nič, torej prosto po prešernu.
ena učiteljica, katera pa ima doma 6 letno hčerko po operaciji srca, se pa pajtla, kako naj domov ne prinese virusa...
No to, kje se konča egoizem posameznika?
Eni ne bi nič naredili, imeli bi pa vse. To pač ne gre. Hočemo več varnosti, manj okuženih se pač moramo nečemu odpovedat. Za nekaj časa, saj nihče ne govori,da bodo deco testirali naslednjih 5 let, ampak nekaj časa pa je treba, ker tako število okuženih je pač jeba in tak je. Ne bi meli šole od doma, ne bi se testirali, ne bi nič. Kak je že ona stara "dala bi, samo če bi še pol vseeno nedolžna ostala". Ne gre to.
Je bilo tudi pred covidom polno enih takih egoistov, ki so vozili svoje bolane sončke v vrtec. Mater se spomnim ko je bila hčera pri štirih letih nonstop bolana, škrlatinka, pa pljučnica pa ne vem kaj vse, ker je bilo enim pač normalno, da se otroka pripelje v vrtec, pa nima veze, da mu šmrkelj visi iz nosa in si ga z jezikom vsake tolko malo oblizne :(
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.476
1.045
113
Kaj točno si s tem htel povedat?
Govora je o cepivu proti plučnici ti pa daš link za cepljenje proti pnevmokoknim okužban. To je cepljenje proti enemu izmed teh nepridipravov, ki lahko pripeljejo do pljučnice. Ni pa to cepljenje proti pljučnici. Ker je še vedno 99 drugih na zalogih ki te lahko vodijo v pljučnico.
Se strinjam. Vendar se to cepljenje predstavlja kot cepljenje "proti pljučnici", saj jo velikokrat povzroči streptokok pneumonije.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.399
15.363
113
V zadnjih tednih je zaradi povečane frekvence testiranja na prisotnost novega koronavirusa – od tega tedna dalje bodo morali postopek redno izvajati tudi osnovnošolci – med Slovenci na družbenih omrežjih znova začela krožiti napačna teorija, da so vatirane paličice za jemanje brisov prevlečene z rakotvornim etilenoksidom. Gre za proticepilsko propagando, ki je zdaj namenjena predvsem strašenju slovenskih staršev, delijo pa jo večinoma posamezniki, ki jim je sterilizacija medicinskih pripomočkov in opreme španska vas.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Sicer skušam najti zapisa, ampak žal več ne najdem...

Včeraj malo listam po teh hudih FB objavah "ne testiranju naših malčkov" in seveda spodaj preletim komentarje zgroženih (predvsem) mamic. In pravijo ene "pri nas jih je 10 proti", "pri nas nas je 7" itd. In pol uleti ena, da je pa pri njih samo ona in seveda bo otroka šolala od doma ter da se je otrok smili, ker ne bo mogel biti z vrstniki. In potem pribije, češ kako nespoštljivo in egoistično je od ostalih staršev, da pa bodo svoje otroke poslali v šolo in bo zdaj njen sonček edini ki bo doma. Sem moral ene 3x prebrat, ker sem mislil, da sem kaj sfalil ali narobe prebral...
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
To ni cepivo proti pljučnici ampak proti povzročitelju, ki LAHKO povroči pljučnico. Ni pa to edini povzročitelj.
Zato rečt cepljen proti plučnici nima nekega smisla. Če si se cepil, da rešiš enega izmed mnogih vzrokov. Še vedno lahko dobiš pljučnico od drugih bakterij, virusov ali gljiv, in ostalih drugih stvari ki lahko povzročijo vnetje pljuč.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Ponekod je znova zmanjkalo testov po lekarnah, starši pa norijo in se spravljajo na osebje.
Od začetka meseca si lahko dvignil za cel mesec, razen če nisi testiral vsak dan, si sedaj ravno sredi mesečne količine.
Se pravi ali imamo kup ljudi, ki res intenzivno testirajo ali pa kup ljudi ki, kljub temu da so testi brezplačni in je samotestiranje doma obvezno očitno tega niso počeli.

jest5, daj svojo vprašaj koliko ljudi je danes prišlo in so imeli še vso kvoto povsem neporabljeno :fredi: :fredi: :fredi:

Še to, v bazah podatkov je povsem lepo razvidno koliko upravičencev šoloobveznih otrok ni koristilo/dvignilo brezplačnih testov. Očitno zanikovalci niso bili toliko brihtni, da bi prvi dan šli in vestno dvignili teste, samo z namenom "zavarivanja neprijatelja"
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Od začetka meseca si lahko dvignil za cel mesec, razen če nisi testiral vsak dan, si sedaj ravno sredi mesečne količine.
Se pravi ali imamo kup ljudi, ki res intenzivno testirajo ali pa kup ljudi ki, kljub temu da so testi brezplačni in je samotestiranje doma obvezno očitno tega niso počeli.

jest5, daj svojo vprašaj koliko ljudi je danes prišlo in so imeli še vso kvoto povsem neporabljeno :fredi: :fredi: :fredi:

Še to, v bazah podatkov je povsem lepo razvidno koliko upravičencev šoloobveznih otrok ni koristilo/dvignilo brezplačnih testov. Očitno zanikovalci niso bili toliko brihtni, da bi prvi dan šli in vestno dvignili teste, samo z namenom "zavarivanja neprijatelja"
Baze podatkov so tako "popolne" da celo otrokom s pogojem P pripadajo testi. Pač v stilu odlične organizacije vsega okoli covida kjer je vmes država.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jonny77