Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
:valjamse: :valjamse: :valjamse:
Torej greva po vrsti: ti si trdil, da je cilj palčkanja otrok zmanjšanje obremenitve intenzive. Jaz sem ti DOKAZAL, da STROKA trdi, da je cilj palčkanja to, da bi šole ostale odprte. Zmanjšanje intenzive je sekundarni/terciarni efekt. Ni pa GLAVNI CILJ.
Zdej mi pa povej, kdo je debilček in kdo trdi kar nekaj, kar potegne iz zraka oz. morda celo namerno laže. Ko se mu pa dokaže, da zavaja, je pa čri, čri.
Pa sem ti že odgovoril, da nimam pojma, ker nisem strokovnjak na tem področju, sem pa prepričan, da mi lahko ti YT strokovnjak to takoj zdrdraš.

Poleg tega si tudi nepismen oz. ne znaš brati. Jaz osebno poznam iz prve roke in sem ves čas jasno pisal o ENEM primeru. Ampak to za vas teoretike zarot, je nepomembno. En, dva, tisoč, tri tisoč, 50%, 100%, 99%, vsee je to isto sranje. Ni problema, samo da v zblojenem umu, to skupaj spravim, da potrjuje mojo teorijo. Loool.

Cilj ukrepov je zmanjšanje pritiska na bolnišnice.
Ostalo je bullšit, z katerim se lahko tolažite.
To da stoka upravičuje ukrepe z trditvijo, samo da bodo šole odprte, me zanima, kaj je delala pred 2020, ko so šolarji mnogo bolj zbolevali za mali milijon drugih bolezni.
Če bi bil problem samo okužbe v šoli, bi lahko v letih 2019 ali prej, zapirali dol krepko več kot sedaj. Takrat so otroci zbolevali za respiratornimi boleznimi za mnogokratnik več kot sedaj za kovidom. V bolnišnici so zaradi grip/pljučnic ipd pristajali veliko bolj kot sedaj zaradi kovida. Hinavcev vas takrat okužbe v šoli niso skrbele?

kalbo
Nesramen in žaljiv sem pa samo do uporabnikov, kateri so žaljivi in nesramni do drugače mislečih. sad, jest5 ,Janez40 in kompanija so vsekakor zelo nesramni, žaljivi in arogantni v veliko temah, do uporabnikov kateri so drugačnega mnenja kot so sami. Brezhrbtenični hinavčki pač ne sprejemajo drugačnega mnenja. Slepo sledijo pastirju in si ob enem mislijo, da doprinašajo k izboljšanju epidemije....

Ja pa jade.......
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Moti me samo, da uvajamo ukrepe za otroke, obenem pa popolnoma nič za dejanske "filače" zdravniških postelj.

Če bi pol toliko fokusa dali na resnično kritične, kot ga dajejo na otroke, bi znalo biti sedaj polno bolje.
moja tamala iz prve trijade je domov prinesla covid iz šole in okužila doma še dve. torej če bi v šoli že takrat testirali, se to morda ne bi zgodilo.
in doma bi lahko tako okužila tudi kakšnega, ki bi kasneje filal zdravniške postelje.
če bi bilo odraslih več pocepljenih, bi bilo zdravniških postelj manj zasedenih, in ne bi rabili uvajat ukrepov za otroke. ker pa imamo odrasle neodgovorne, pa imamo zdaj to, kar imamo.
starejši nad 70 so kr precepljeni, tam od 30-60 pa bolj malo, torej alter populacija, naši cenjeni yt, tiktok, copypaste doktorji. :)
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Uau... To pa je ugotovitev ejga :valjamse: :valjamse: :valjamse:

Veliko boljša od vseh vaših teorij.......

Ker do sedaj, razen tega, da sad ov in še čigav otrok ni mogel do babice in dedka ter na tekmo ali nastop ni nekega pametnega razloga. Pač ok, je nekdo bil pozitiven, pa cel razred v karanteno....
Prav tako bo šel v karanteno, če bo okužba pri testiranju v sredo ali petek......

Vsi ukrepi do sedaj so bili namenjeni sproščanju pritiska na bolnišnice. Razen baje tega palčkanja in maskiranja v šoli, glede na sad ........

zino tu in samo tu je dejansko edini pameten argument za palčkanje šolarjev. Prenos na kakega starejšega sorodnika.
Sam sicer ne razpolagam z podatkom koliko takih prenosov je bilo, vsekakor pa zagotovo ne toliko, da bi bilo omembe vredno.

Sicer pa kot sem že napisal in zopet ponavljam. Ukrep kot ukrep, relativno nesmiseln, vsaj brez nekih dodatnih ukrepov za narediti drmr tam ko je potreba...
 

endvatri

Guru
Izključen uporabnik
2. mar 2018
18.547
2.934
113
Frišno okuženih od 5 let pa do 24 let.
27 % torej tretjina.
Posnetek zaslona 2021-11-14 193802.png
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
moja tamala iz prve trijade je domov prinesla covid iz šole in okužila doma še dve. torej če bi v šoli že takrat testirali, se to morda ne bi zgodilo.
in doma bi lahko tako okužila tudi kakšnega, ki bi kasneje filal zdravniške postelje.
če bi bilo odraslih več pocepljenih, bi bilo zdravniških postelj manj zasedenih, in ne bi rabili uvajat ukrepov za otroke. ker pa imamo odrasle neodgovorne, pa imamo zdaj to, kar imamo.
starejši nad 70 so kr precepljeni, tam od 30-60 pa bolj malo, torej alter populacija, naši cenjeni yt, tiktok, copypaste doktorji. :)

Če smo direktno ontopic. Tvoja tamala se ne bo testirala, ker se ji ni treba (pogoj P) in si sedaj lahko pameten na 100 in 1 način ker se te itak ne tiče. Moj nečak takisto. Drugi nečak pri 7 letih pa ze sprasuje zakaj se ne sme cepit in zakaj ni zbolel da se tudi njemu ni treba testirat (dejansko je rekel da hoče čimprej zbolet ker mu gre testiranje na živce). Fora je da je v razredu 50+% prebolevnikov in je on sedaj izpostavljen oz. bo v sredo eden od čudakov, ki se bo moral samotestirat medtem ko se ostalim ne bo treba in bodo lahko počeli kaj bolj zanimivega.

Skratka na stvar lahko gledaš različno, tudi zelo kritično če se postaviš v pravo vlogo. Očitno pa tega tisti ki odločajo o poteku epidemije niso sposobni. Recimo vsaj za osnovne šole bi sam uvedel samotestiranje za vse, ne glede na P(CT) pogoj že zaradi tega da bi ustvarjal navidezno enakost.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Se strinjam, testirat bi se morali vsi, pa ne zaradi enakosti, ampak da se omeji prenos.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Sam sicer ne razpolagam z podatkom koliko takih prenosov je bilo, vsekakor pa zagotovo ne toliko, da bi bilo omembe vredno.
Jaz ne bi bil tako samozavesten.

Bolj me pa zanima sledeče:
A je kdo od bolj relevantnih (npr. Fafangel, ...) kaj komentiral samotestiranje v šolah?
Ali so kaj od "uradnih" utemljevali ukrep konkretno s konkretnimi podatki.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Koliko od te "tretjine" je/bo pristalo v bolnišnici in filalo sistem?

Največ jih bo iz tistih zadnjih cca 10%. Ampak za tiste se noben ne sekira in jih testira, ni potrebe kajne.......
Zelo lepo preskakuješ. Ko ti dokazemo, da si si sam izmislil cilj in ti dokazemo (sicer samo za en dan, to bo treba preverit se na daljsem casovnem roku), da je tvoje mnenje o prenosih in okuzenih med otroki naravnost smesno, si presel na koliko njih bo pristalo v bolnisnici. Tudi ce noben ne pristane, se upam da strinjas, da okuzeni otroci prenasajo na starejse, ki pa jim statistika ni tako naklonjena. Ampak saj je brez veze ne, te je vse neumno.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.419
9.370
113
Se strinjam, testirat bi se morali vsi, pa ne zaradi enakosti, ampak da se omeji prenos.
To je bilo pa že kar dne parkrat povedano. HAT test je đabe za prebolevnike in cepljene. Sam očitno eni sedite na ušesih. Seveda pa to, da si prebolel ali cepljen ne pomeni, da lohk krehav in smrkav skačeš okol in vpiješ....ni kotona dm cepljen....
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
To je bilo pa že kar dne parkrat povedano. HAT test je đabe za prebolevnike in cepljene. Sam očitno eni sedite na ušesih. Seveda pa to, da si prebolel ali cepljen ne pomeni, da lohk krehav in smrkav skačeš okol in vpiješ....ni kotona dm cepljen....
Ne vem če glih drži, moja je bila cepljena in je pred počitnicami HAT test čisto lepo pokazal, da ima korono. Zvečer jo je začelo po grlu žgečkat, zjutraj je bila pozitivna.
Ena od hčer je na srečo takoj ostala doma in saj je bila čez dva dni tudi sama pozitivna brez enega pravega znaka korone. Par krat je zakašljala. In to je problem pri otrocih, da ima korono in sploh ne veš, da jo ima. Poleg seveda, dejstva, da starši pošiljajo bolane otroke v vrtec in šolo. Iz prve roke vem, da je veliko netestiranih bolanih v šolah, ki so par dni kasneje pozitivni...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Ne vem če glih drži, moja je bila cepljena in je pred počitnicami HAT test čisto lepo pokazal, da ima korono. Zvečer jo je začelo po grlu žgečkat, zjutraj je bila pozitivna.
Ena od hčer je na srečo takoj ostala doma in saj je bila čez dva dni tudi sama pozitivna brez enega pravega znaka korone. Par krat je zakašljala. In to je problem pri otrocih, da ima korono in sploh ne veš, da jo ima. Poleg seveda, dejstva, da starši pošiljajo bolane otroke v vrtec in šolo. Iz prve roke vem, da je veliko netestiranih bolanih v šolah, ki so par dni kasneje pozitivni...
moji ženi, cepljeni pa komaj tretji pcr pokazal pozitivno, pa so bili ornk simptomi na 1 in drugem testu. zdaj se pa idi, če se lahko.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Heh tale je dobra:

Koliko otrok do 12 let gre lahko brez PCT kamorkoli, razen v šolo

Počakaj da ti bodo pametnjakoviči katerih ni malo v tej in ostalih temah povedali, da je testiranje v šoli najbolj pomembno......
In še kar ne bodo videli problema te zasnove testiranja otrok........
Prdeli bodo, kako testi v šoli rešujejo življenja in omogočajo treninge in obiske babic....ane sad

Sicer je stroka ves čas trdila, da so ukrepi namenjeni zaščiti bolnišnic in flatten the curve..... Se kdo še spomni, da se nedolgo nazaj ni dalo niti gat kupiti? Za
Takrat smo skrbeli za zdravstvo, pri testih v šoli, pa stroka pravi, da se testira, da bodo lahko odprte. Waw, bombastičen razlog.
A nemoj....... A sedaj ne rešujemo zdravstva?
In če so nas letos začele skrbeti okužbe v šoli, kaj je bilo pred 2020?
A takrat okužbe niso bile pomembne?
Takrat je več otrok potrebovalo zdravniško pomoč, zakaj nismo takrat vsakotedensko testirali na gripo? Zakaj takrat otroci niso nosili mask? Hinavčki, da vas slišim..... Zakaj ne? A so bili takrat manj vredni in pomembni?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.234
113
Zdravstvo je slo že na kolena. Kličejo dijake na pomoč. Za to smo malo pozni... Ampak vse bonv redu. Kolika panje verjetnost da ga boš glih zdele rabil.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad