Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Bom napisal samo to: vlada bo uspešno brez pomankljivosti izvedla še en ukrep. Bravo Janez, Simona in druščina. Dobro delate.
V roku par ur bote razumeli pomen tega posta. Najkasneje jutri. Odv kdaj dobite obvestilo.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.019
113
A so spet pošiljali okrožnico ob 23h da se morajo danes učitelji pripravit na nekaj novega kar nastopi jutri, podrobna navodila pa pridejo danes ob 18h?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.328
113
LOL zdaj se bo hitro vidlo kolk je fsekanih - uradno,....tak % otrok ki ne bo v šoli, zaradi palčke, tak je % fsekane brezdelne populacije, brez perspektive. V sredo bo ta podatek. In proti te temu v demokratičnih sistemih ni rešitve...propad družbe.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Še enkrat, kaj bo v celotni epidemijo pomagalo, če polovimo 100% šmrkavih šolarjev, obenem bo pa v istem momentu 300 60+ letnikov na intenzivi?

Sej bi razumel, če bi za vsakega odkritega pozitivnega šolarja, enega odpustili iz intenzive ali SB.......ampak tako.....

Če imaš pa ti, kako boljšo logiko, me pa prosim razsvetli.........
Vedno me bega ali res ne razumes ali se samo delas, da ne razumes.

opcija 1: s testiranjem otroka pred poukom ulovis pozitivnega, ga posljes domov, pouk gre naprej, minimalno prenosa med otroci in z otrok na ostale druzinske clane

Opcija 2: ne testiramo, oz je testiranje prepusceno odlocitvi starsa. Pozitiven otrok gre v šolo. Potencialno lahko komot okuzi 10 otrok in s tem 10 druzin. Vsaj 1 bo hudo zbolel, morda bo kdo umrl. Imamo preko 700 osnovnih šol in skoraj 200.000 učencev v šolah. A matematika ti gre, ko se hvalis s pametjo?

opcija 3: pustimo obvezno testiranjen doma. Polovica starsev bo testirala, polovica ne bo, ker kot vidis imamo razdvojeno slovenijo. Posledica je enaka kot pri opciji 2.

opcija 4: zapremo sole in solanje od doma. Izjemno slab vpliv na otroke, socializacijo, izobrazevanje. Da ne omenjam zapletov ker je potrebno starsem ostati doma, pa nimajo vsi takih sluzb, da bi si to lahko privoscili. Ta ukrep bi moral biti zadnja mozna odlocitev. Ker imamo prej opisane opcije.

A si dojel zdaj al ti narisem se kaj? Si mogoce bolj vizualen tip? Al samo ignorantski? Poln ku*ac imam tebe in tebi podobnih, sebicni in gledajo samo nase in svoje potrebe, medtem ko v sloveniji razmisljajo, da bi zaradi pomanjkanja intentivnih postelj in kadra, zaustavili onkoloske operacije. Halo, pa kdo je tu nor.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.019
113
Vedno me bega ali res ne razumes ali se samo delas, da ne razumes.

opcija 1: s testiranjem otroka pred poukom ulovis pozitivnega, ga posljes domov, pouk gre naprej, minimalno prenosa med otroci in z otrok na ostale druzinske clane

Opcija 2: ne testiramo, oz je testiranje prepusceno odlocitvi starsa. Pozitiven otrok gre v šolo. Potencialno lahko komot okuzi 10 otrok in s tem 10 druzin. Vsaj 1 bo hudo zbolel, morda bo kdo umrl. Imamo preko 700 osnovnih šol in skoraj 200.000 učencev v šolah. A matematika ti gre, ko se hvalis s pametjo?

opcija 3: pustimo obvezno testiranjen doma. Polovica starsev bo testirala, polovica ne bo, ker kot vidis imamo razdvojeno slovenijo. Posledica je enaka kot pri opciji 2.

opcija 4: zapremo sole in solanje od doma. Izjemno slab vpliv na otroke, socializacijo, izobrazevanje. Da ne omenjam zapletov ker je potrebno starsem ostati doma, pa nimajo vsi takih sluzb, da bi si to lahko privoscili. Ta ukrep bi moral biti zadnja mozna odlocitev. Ker imamo prej opisane opcije.

A si dojel zdaj al ti narisem se kaj? Si mogoce bolj vizualen tip? Al samo ignorantski? Poln ku*ac imam tebe in tebi podobnih, sebicni in gledajo samo nase in svoje potrebe, medtem ko v sloveniji razmisljajo, da bi zaradi pomanjkanja intentivnih postelj in kadra, zaustavili onkoloske operacije. Halo, pa kdo je tu nor.

Problem je da pod opcijo 1. ne uloviš prenosa okužbe med otroki. Ti se bodo družili že na poti v šolo, mogoče šli na avtobus, že prejšnji dan igrali nogomet ipd.! Vse to so precej bolj rizične dejavnosti in stiki kot pa so potem kontrolirani v šoli, sploh ob pogojih ki se sedaj izvajajo.

BTW. Če je otrok pozitiven je pozitiven ker je dobil bolezen doma, trenutno temu statistika potrjuje. Torej šola kot prostor ni problem, vsaj ne bistven. Če pa doma ne vejo da imajo okužbo je pa itak problem višjega nivoja, ker s PCTjem bi trenutno morali ulovit ostale člane gospodinjstva (starše) že prej.

Pogojevanje odprtosti šole ali pa testiranja je neumno in torej spet temelji nek (najbrž spet neustaven) odklok na represiji. Represija pa zadnje čase sproži buren odziv. Kar žanješ to dobiš, tega vlada še ni osvojila. Odlok ni bil usklajen s stroko, odlok ni bil usklajen s tistimi ki ga bodo izvajali, odlok ni bil usklajen s pravno službo, odlok ni bil ustrezno predstavjen staršem .. jutri se bo videlo koliko težav in problemov je v praksi s tako malenkostjo kot je tesiranje vseh v šoli, in jasn ose bo videlo nesposobno vlade. (ki pa že ima pripravljeno bojno fronto in presusmerjenje pozornosti na "anti-palčka" starše)
 
  • Jezen sem
Reactions: zino

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.391
3.789
113
davorinm.wordpress.com
Razlika med mano in tabo je samo v tem, da jaz moram "jesti drek", ker alternative nimam. Obenem se dobro zavedam, v kaj so me prisilil.

Ti, po drugi strani, pa kot kaže uživaš v tem.

Ampak glej, za vsakim dežjem posije sonce in aprila so volitve..... Do takrat pa uživaj luka51 ,v vsaki porciji dreka katero ti bodo še servirali.
Pa dalje uživaj v tem, da jeva iz iste sklede. Čeprav jaz, za razliko od tebe, ob tem ne čutim nobenega veselja.
Seveda. SAMO TI ne moreš šolati otrok doma. SAMO TI imaš veliko sluzbenih obveznosti. SAMO TEBE moti, morajo testirati otroke in nositi maske.

Popolnoma enak si kot vecina drugih starsev. Samo, da mi priznamo, da je bolje upostevati ukrepe kot pa imeti solo od doma. Ti pa se ****** na forumu in si glasen. Da bi bil pa tok načelen in pokazal, da dejansko verjames v to kar pises in pustis otroke lepo doma, pa ne. Ima služba prednost pred tem v kar naj bi kao verjel, da je bolje za otroke. :bruh:
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad, Ted in sandra

matej_

Guru
25. okt 2007
2.098
636
113
Bom napisal samo to: vlada bo uspešno brez pomankljivosti izvedla še en ukrep. Bravo Janez, Simona in druščina. Dobro delate.
V roku par ur bote razumeli pomen tega posta. Najkasneje jutri. Odv kdaj dobite obvestilo.
Ka bo spet solanje na daljavo?

hit povej, ker potem morem en racunalnik se kupit, ker je tastar racunalnik crknu spomladi. pa wifi ojacevalec, da bota lahko v sobah delala.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Še ena opcija, ki je ni bilo nikjer zabeležene:

Jutranje varstvo... Tam vemo, da so mulci združeni, predno se bodo v matični učilnici vsi testiral, bo mimo že lahko tudi 2 uri.

In kaj potem? :D
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Še ena opcija, ki je ni bilo nikjer zabeležene:

Jutranje varstvo... Tam vemo, da so mulci združeni, predno se bodo v matični učilnici vsi testiral, bo mimo že lahko tudi 2 uri.

In kaj potem? :D
Pri nas ravnateljica včeraj poslala, da bodo danes prešteli koliko otrok kdaj pride v jutranje varstvo, da bodo postrojili dovolj kadra, in bodo dežurne učiteljice z njimi izvedle testiranje.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
V glavnem zdaj ob 10 imajo še 1x ravnatelji sestanek z Gospo, potem vam pošljejo.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
ynos

Če ti vidiš testiranje otrok kot nekaj kar bo rešilo epidemijo, potem super.

Sam mislim, da je tak ukrep brezvezen. Zakaj?
Zato, ker imamo problem z prevelikim stanjem v bolnišnicah in v intenzivi.
Kaj smo naredili, da poskrbimo da tja ne bo dotoka novih?
Testiranje v šoli so uvedli, zato ker ga pač lahko. Sicer se prav dosti od jutri ne bo spremenilo, pa če si ti in tebi podobni še bolj natikate plašnice na oči.
Bolnišnice bodo še vedno preplavljali 60+ letniki. Sam sem že večkrat napisal, če bi bil ukrep dodatnega testiranja v šolah, eden od večih, potem OK. Ampak kot skorajda edini..... Ja no......

In ne, ukrepa ne podpiram, ga bom pa spoštoval. Določeni uporabniki tu gor, ste se spravili name (pa še na koga), v tej in kateri drugi temi. Zakaj? Ker ne delimo mnenja, da je čisto vse kar nam servirajo uredu.
Name se je par uporabnikov spravilo tudi osebno. Kateri smradi so to, vedo sami.

Ko bo čas za cepljenje otrok, se spomnite name.
Otrok do 12 leta gre brez PCT lahko povsod, samo v šolo ne....

Glede smiselnosti in "učinkovitosti" takega testiranja, ti je pa tudi Utisevalec pa še kdo napisal. Lovimo drobtine, medtem ko potica pada z mize.

Pa da odgovorim še malce na očitke glede službe/družina. Kaj od vas nima nihče službe? Od česa pri bogu živite? Socialne pomoči?
Sam nimam ne kompetenc ne časa, da bi združil šiht in šolanje na domu. Priznam. Sem morda edini? Glede na odziv veliko uporabnikov tu gor, vejetno da.
Sam se trudim čimveč časa in energije posvetiti družini. Vsega pa pač ne gre.
Nisem pedagog, pa tudi socialni stiki so nadvse pomembni pri razvoju.

Pa glede na to, da že skorajda 2 leti, nihče od nas ni zbolel za kovidom, nekaj že delamo prav. Če vzamemo v obzir še to, da sem sam kar nekaj ur mesečno prisoten po veliko zdr. ustanovah širom Slovenije, pa sploh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej