Prehranska dopolnila

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Vsak dan 5-6 jajc?
Ti je ze darjan odgovoril.
Noben bodybuilder se ni od jajc umrl;)
Delal sem teste. Vse ok.
Verjetno najstarejsi in znan ex yu bb petar celik jih je tudi 20+ jedel neko obdobje.
Men pac pase. Manjsa kolicina me ne nasiti. Bilokaj druzga je pa "shity food".
Baje se ovseni kosmici so ok, samo men res ne pasejo. Se mi zdi, da gre cez 10min vse ven skoraj ne predelano.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Torej, zadnje case precej berem razne studije in to. Nove smernice so popolnoma drugacne (oz zelo drugacne).

Prevec beljskovin ni ok, ker tudi precej dvigne sladkor v krvi in posledicno inzulin. Inzulin pa je fat storage signal v telesu.

Puste beljakovine so slabse od masnejsih. Piscancja prsa so slabsa od bedre, recimo. Bedra ima vec mascobe, mascoba pa ima izredno majhen vpliv na sladkor in inzulin. Posledicno je glikemicni index bedre manjsi od prsi.

Primer: delali so studijo, kjer je oseba nekaj casa jedla po klasicnem vrstem redu: juha, glavna jed... Rezultat je bil, da se je velika vecina v skupini zredila. Potem so vrstni red zamenjali in najprej pojedli mascobe. Recimo olivno na zlico in nato vse ostalo. Samo primer. Rezultat je bil, da se skorsj noben ni zredil, nekaj jih je shujsalo. Ob enakem prehranjevanju in zivljenjskem slogu. Namen je bil dokazati pomen vpliva hrane na sladkor in inzulin. Ce se pojejo namrec najprej mascobe, zmanjsako vpliv na cuker celega obroka. Cuker v krvi prej pade in prej je telo pripravljeno trositi salo. Kot ze receno, inzulin je fat storage hormon. Ni torej vse samo kalorije in kaloricni deficit. Dalec od tega. Telo ima svoje mehanizme.
Prevec beljakovin za neaktivno osebo je bilo vedno problem.
BB Sarcev pravi, da se je skoraj ne mogoce predozirat. Samo je govoril za profi BB ali zelo aktivne osebe.
Je pa zanimivo tole z mascobami...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Ne govorim o predoziranju, temveč o vplivu na krvni sladkor, če je obrok preobilen z beljakovinami.

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.312
6.528
113
Ja, glukoneogeneza…ampak spet ni vse crno belo :) “navadni” se ne rabijo s tem obremenjevat
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

B81

22. jul 2007
34.469
8.943
113
Ti je ze darjan odgovoril.
Noben bodybuilder se ni od jajc umrl;)
Delal sem teste. Vse ok.
Verjetno najstarejsi in znan ex yu bb petar celik jih je tudi 20+ jedel neko obdobje.
Men pac pase. Manjsa kolicina me ne nasiti. Bilokaj druzga je pa "shity food".
Baje se ovseni kosmici so ok, samo men res ne pasejo. Se mi zdi, da gre cez 10min vse ven skoraj ne predelano.
To jes sprazene na olju ali kako drugace? Se mi zdi, da je najbolje na olivnem.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Pa še joške pa rit ji bodo zrastle....k tolk rastnega hormona not :D

Wishful thinking...

Drgac se je pa svojcajt v LJ dobilo flasirane pasterizirane beljake. To gostilne bojda vzrok, ko se za kake slascice ne rabi celih jajc ali kaj jaz vem... V glavnem, najbrz je se, pa tudi brzkone ne le v LJ.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
za jajca na oko to res ni... ampak beljaki so pa tekoči, kakorkoli obrneš. In so samo B. O tem govorimo sedaj. Kako si potem folk dela kombinacije makronutrientov in kaki kalorični vnos je na koncu dneva, je druga debata. okus pa tudi. itak to ni primerjave z jajčkom na uč, ko kruh notri pomakaš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
To jes sprazene na olju ali kako drugace? Se mi zdi, da je najbolje na olivnem.
na oko.
večino časa sem uporabljal kokosovo olje. pred kakim mesecem je imel lidl olje v spreju za cca 2€, pa sem jih 5 kom vzel. Malo špricnem na sredino ponve, ubijem jajca, pokrijem s pokrovom in cca 3min je gotovo.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
Wishful thinking...

Drgac se je pa svojcajt v LJ dobilo flasirane pasterizirane beljake. To gostilne bojda vzrok, ko se za kake slascice ne rabi celih jajc ali kaj jaz vem... V glavnem, najbrz je se, pa tudi brzkone ne le v LJ.
beljake v tetrapaku ima špar. Vsaj v našem manjšem, je kar loterija to dobit. Na hrvaškem sem videl, da imjo celo literski tetrapak od lokalnega proizvajalca, je pa malo dražji. Čisto predrage pa jih ima gymbeam, pa tudi okus je nek čudn.
4-5 jajc na oko pa še kak deci beljakov zraven ;)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
No, lepo... Jaz nisem vec na tekoces s tem. 20 let nazaj sem to kupovala, zdaj ne vec... Oziroma nisem bila pozorna, vcasih za peko bi mi prav prislo. Rumenjke prec vrzem. Kako pa izgleda in po koliko je pakirano? Tnx
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
No, lepo... Jaz nisem vec na tekoces s tem. 20 let nazaj sem to kupovala, zdaj ne vec... Oziroma nisem bila pozorna, vcasih za peko bi mi prav prislo. Rumenjke prec vrzem. Kako pa izgleda in po koliko je pakirano? Tnx

sem tudi že iz gostilne dobil cca 5l ajmer beljakov. Samo je to toliko dela, da se mi ne da več. Takrat sem jih v vrečke polnil, z gumico vezal ter dal zamrznit. Ena vrečka - ena porcija. Pa moreš potem en dan prej ven vzet, da se odtalijo čez noč...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Jabe

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Hvala, bom pogledala pri nas. Kot rečeno, ni mi več toliko do tega, ampak ko pa kaj takega pečem, ko se samo beljake rabi, pa rumenjake preč mečem. se mi pa tudi zdi glupo pa škoda.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.329
5.362
113
Misliš, da bi se tu poznalo:

pač, bom probala, pa bom videla...
 

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Za razne sladice in ostale pekovske recepte znajo bit čist uporabni. Ampak za klasični pečeno jajce so mi bli pa no go. Kr na sladko je vleklo…