Prehranska dopolnila

B81

22. jul 2007
34.421
8.915
113
To rabis noz in vilico?, ker se mi malo veliki zdijo za vgriznit :)
 
Meso, sploh piscanec... Piscancja prsa v ovoju, kot alternativa šniclom. Jajca, pa kaki rumenjak preč... Drugace pa sem navalila na quarke zadnje case. In pudinge. To je najbrz ze kot dodatek. Tudi je res da ne ciljam na 2g, ampak bolj 1-1,5g, pa spet jih nimam tok zlo velik. Kil mislim... Jaz to dost usput lahko. Sicer pa, nic narobe s kako merico wheya, samo apetitlih ni tok

a to po predpisih al alter standardih?
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.300
5.331
113
Bi rekla, da po vseh standardih, ampak ne upam, ker ne vem kaki so alter standardi...
 
Nazadnje urejeno:

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.054
1.269
113

Priporocam ogled.

Med drugim.. Ne izogibajte se rumenjakov, pozabite na low fat sire in drugo. Pravi sovraznik je sladkor (tudi tisti v sadju).
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Nikoli pa ni imelo takšnega vnosa fruktoze, kot ga sedaj.

Saj izumrli ne bomo, samo pač inzulin, debelost, kvaliteta življenja...bo pač vemo kje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.300
5.331
113
Ja, ampak bo povsem enako kot enako povecanega vnosa bilo cesa drugega. Dajte no mir s temi sektaskimi fintami. Sovraznik, strup... Najvecjo sovrazniki so eni sami sebi.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
Finta pri fruktozi je, da se direktno pretvori v špeh (metabolizira se direktno v jetrah) in ne gre v glukozo, da bi jo pokurile celice.
 

shootek

Fizikalc
3. sep 2007
885
84
28
select 1 from dual;
Darjan ni čisto tako. Fruktoza se res metabolizira direktno v jetrih (napram glukozi, ki se lahko porabi "direktno" v mišicah - gre pa presežek še vedno v jetra, kjer se potem metabolizira enako kot fruktoza). V jetrih se pa potem fruktoza in presežek glukoze metabolizira v glikogen in maščobo.

Je pa res, da je vsega in glukoze in fruktoze (pa je sveže sadje še najmanjši problem) v "sodobni" prehrani preveč.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.256
6.521
113
afaik povišana glukoza v krvi sproži sproščanje inzulina, kateri pa potem "nafila" maščobne celice po telesu in ne samo v jetrih?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
izumrlo ni. prov dolgo pa tut niso živeli:)
sej sedaj do svojga cca 40 leta lahko tudi dokaj ne zdravo živiš, pa bo marsikater test pokazal, da si v "zeleni coni".
imel sodelavca, cca malo pod 30, pa dobesedno 3x predebel. Je reku, dohterji pravjo, da je zdrav "ko riba", vse super... potomce je že naredil. če pri 40gre, bodo potomci tut že dost stari, da se bodo preživel... ;)

ne ubija ne fruktoza, ne glukoza, ne beli sladkor... ampak preveč vsega tega.
Če s trte utrgaš grojzd in ga poješ ti tudi v špeh ne bo šlo.
polna košara grozdja doma na mizi, v službi kak "piškotek", za zajtrk rogljiček, kava s sladkorjem, brez kruha še testetnina ne moreš pojest.... to je problem. ko se začne kopičit pa sploh ne veš kje in kdaj...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.054
1.269
113
Plus ves kaj je fora? Gledal sem studijo, kjer narasca stevilo otrok, starosti okrog 10 let, kjer je ze vidna ateroskleroza. Fak, pri deset letnikih.