Vhodna vrata

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
(Zgodba me nekoliko spominja na navdušenje gradbenikov, ki so na Zokijevem drekovodu C0 zidali betonsko kanaleto, češ to je za večno in nehajte paničarji že strašiti s potresi in jedrskimi vojnami, potem pa pride dober dan dežja in dela luknje v zasipan material okrog cevi - vanje pa nihče ne upa več iti s kamero v kanal pogledati, če se cevi sploh še držijo skupaj.)
 
  • Všeč mi je
Reactions: vincent

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
vrata imam rajmax, pa z mojim izkušnjam jih toplo odsvetujem...
pametno ključavnico pa nuki.
kaj mi nucajo železna vrata, če je za vogalom 2x okno, balkonska vrata... pajser, pa odpre kar hoče ali pa razbije steklo... še na jmanj škode naredi, če steklo razbije:))
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador in Hanzi

Mirko

Fizikalc
24. jul 2007
1.042
65
48
Konkretnega modela niti slučajno ne poznam, priporočam pa ogled kakšnega YT kanala, kjer odpirajo sefe z digitalnimi ključavnicami. Včasih ne rabijo niti fotokopije prsta, dovolj je da rečejo: "bu".

Osnovni problem ljudi, ki takšne rešitve izdelujejo je, da niso niti hardcore izdelovalci sefov niti izdelovalci biometričnega hardvera niti kripto softveraši. So ljudje, ki izdelujejo kljuke, ki se jih zaradi mode lahko dražje prodaja.
Ne moreš kar posploševat, ni vse kitajščina za 50€.
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.971
1.423
113
Ja, včasih, ko smo imeli lesene okvirje in dvojne šipe, pa še to ponavadi balkonska vrata... Tako so šefu vlomili v staro bajto pred 20imi leti.

Se res kdo danes loti trislojnih oken, z alu okvirjem? Če dobro ne veš kaj počneš, se porežeš ko svinja, in za sabo pustiš DNK...

Se da na trgu kupiti kakšne bolj protivlomno narejene okenske okvire?

Ko kupujes nova okna isces standard RC2 ali RC3.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.549
1.425
113
Ne moreš kar posploševat, ni vse kitajščina za 50€.
S tem se lahko strinjam. Recimo, da so za fizični in logični del varnosti korektno poskrbeli.

Je pa hudič, da je življenjska doba vsake digitalne varnostne rešitve (tudi, če je danes top šit) nekje 5-10 let (luknje se lahko najde v programski implementaciji odpiranja in zagotovo tudi v uporabljeni kriptografiji), vhodna vrata pa morajo zdržati vsaj 20 let (raje 30). Čas se v digitalni varnosti prehitro vrti v primerjavi z življenjsko dobo stavbnega pohištva...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Mirko

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Teli so v igri:

Pirnar
Inotherm
AJM
AJM ne poznam..a imajo tudi ALU ali gledaš tudi z aplastiko?

Pri prvih dveh ne boš zgrešil. S ceno je tako..vse je stvar estetike. Osnovna opcija je že draga, potem gre pa samo še na gor :p.

Jaz imam od Pirnarja - klasični vstopni ALU model (bele barve) z obsvetlobo, edino dodajal sem 3 slojno zasteklitev in vzel sem bolj toplotne izolativne - debelejša varianta (leta 2012). Delajo..torej opravlajo funkcijo brez poseganja v njih.