Prehranska dopolnila

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Ames’s latest work involves nutrient deficiency and brain dysfunction. “It turns out vitamin D is converted into a hormone that controls 900 genes, many in the brain.

Če to potem ne pomeni da je vitD pomemben, potem pa ne vem kaj bi bilo
wink-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Če jaz jemljem Omega 3, se mi vrti, tako, da jih ne jemljem. Potem, na obrveh (v bistvu noter v obrveh) se mi lušči koža. Če potem začnem jemat B-Complex, luščenja ni več in imam lepo kožo.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Ne. V bistvu se mi lušči samo na eni obrvi in ko začnem jemat B-Complex, se stanje izboljša. Ker mi jemanje dodatkov ni ravno vrlina, pozabim jemat in potem se ponovno pojavi luščenje.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Zanimivo, veš mogoče preko katerega mehanizma in kateri vitamin točno?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.369
6.551
113
Aha, niacin torej, sem včasih prakticiral, čisto pozabil.

Menda znižuje holesterol, vnetja, ipd...kar zna res pomagati pri koži, kjer se ponavadi to prvo vidi: https://examine.com/supplements/vitamin-b3/

Če kdo rabi niacin, ga še imam nekaj na zalogi
wink-1.gif
Je pa tista verzija ki se počasi sprošča in ne povzroča "flusha".
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Da si izposodim tole temo, je najbolj sorodna glede na alterjev iskalnik...torej, kolikokrat je v redu na teden jemati whey kot dodatek k prehrani? Da ni preveč? Sicer vem, da je dnevna količina 1 gram, samo ne piše nikjer kolikokrat na teden je sprejemljivo? Whey sem začel jemati pred nekaj časa (ko sem začel bolj intenzivno trenirati), vmes sem delno uspel doseči želeno s treningi, (shujšati da, mišična masa še ni pridobljena glede na željeno), vendar sem se v relativno kratkem času "uspel" dvakrat okužiti s koronavirusom, pa sem malo popustil s treningi, sedaj že nekaj časa postopoma povečujem intenzivnost, trenutno sem na 4-5 treningov tedensko po 2-3 ure, želja je še povečati pogostost treningov, samo ne vem če je sploh smiselno? Za začetek je cilj vrniti se na idealno težo, ki sem jo imel ob koncu lanskega leta, preden sem se ponovno zredil (ni hudo, ITM kaže na le nekaj kg preveč, vendar je vseeno želja vrniti se na idealno težo).
 
  • Všeč mi je
Reactions: grunwald

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.865
394
83
Poslušal sem intervju od Milos Sarcev. Balkanc oz Srb, ki je no1 v svetu bodybuildinga, če povzmamem kar je on povedal;
Prvo, kje si ti našel 1g? Ponavadi je do 2.2g. Miloš je neko obdobje jedel po 60g/kg.
Če telo potrebuje se ne moreš predozirat. Verjetno boš itak prej bankrotiral:)
Vprašanje ni kolikokrat na teden, ampak kolikokrat na dan ;) Za hoby bi rekel, koliko ti paše in kdaj ti paše. Neke študije so da takoj po treningu. Samo ne boš umrl, če ne boš. Nekaterim tudi ne paše takrat...
Jaz bi ti bolj priporočal, da ješ tiste, ki so najbolj čisti, brez en kup dodatkov za "cookie creame..." okuse... Največ na koncu pa koristi ali ubije spanec in stres! Če te to je... ga ni legalnega šejka, ki te bo rešil.
 

mckmck

Fizikalc
20. mar 2013
524
199
43
Tam nekje 1,5g naprej...odvisno koliko treniraš in koliko beljakovin poješ iz drugih virov hrane.
ITM je eno, gledanje v ogledalo ti bo dalo pravi rezultat....nikoli ne glej ITM-ja saj je to najbolj napačna zadeva za računanje svoje strukture.
Nekdo bo imel več kot 25ITM-ja pa bo zgledal boljše kot nekdo ki ga ima 15...vse odvisno of mišic, konstrukcije, maščobe...
 

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
Jaz sem imel Dianabol. Verjetno top :evil:
Nikoli slišal, sem moram preveriti za kaj se gre, pa mi je vrglo tole:
Posledica je dramatično povečanje sinteze proteinov in glikogenoliza, kar se pokaže kot povečana rast mišične mase v zelo kratkem časovnem obdobju. Zaradi vpliva na hormon estrogen je značilno zelo povečano zadrževanje vode v telesu, kar dodatno poveča telesno maso. Že v nizkih odmerkih metandrostenolon pri ženskah povzroči izredno mišičavost, pri dnevnih odmerkih višjih kot 30 mg pa se izrazijo neželeni učinki (ginekomastija, povišan krvni tlak, aknavost in plešavost). Pri dolgotrajni uporabi metandrostenolona lahko nastanejo okvare jeter.

(http://www.lekarnanaklik.si/p-3479-...-zdravilo-naposim-methandrostenolone-v-o.aspx)

Sicer tole: "kar se pokaže kot povečana rast mišične mase v zelo kratkem časovnem obdobju" se sliši zelo privlačno verjetno vsakomur, ampak nad tem "kar dodatno poveča telesno maso" nisem ravno navdušen, pa čeprav mi je jasno, da ni možno ojačati rok in ne povečati (skupne) telesne mase.

"Že v nizkih odmerkih metandrostenolon pri ženskah povzroči izredno mišičavost, pri dnevnih odmerkih višjih kot 30 mg pa se izrazijo neželeni učinki (ginekomastija, povišan krvni tlak, aknavost in plešavost)." Upam, da je to res samo za ženske, ker pač ženske niti ne potrebujejo ne vem kako močnih rok, niti ni vizualno privlačno (vsaj meni) niti ni (upam) potrebe za to pri njih.

"Pri dolgotrajni uporabi metandrostenolona lahko nastanejo okvare jeter." OK, saj razumem, da ni mišljeno za dolgotrajno uporabo, se pa ne sliši ravno privlačno o_O

"Zato vam uporabo te snovi odsvetujem pa čeprav jo je užival tudi Arnold Schwarzenegger." Pravi na koncu odgovora na linku gospa iz lekarne.

V vsakem primeru je verjetno potrebno dvakrat premisliti pred uporabo Dianabola, ugibam ;)
 
Nazadnje urejeno:

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Najcenejši steroid. Ker so kapsule, dokaj nevaren - rak na prebavilih, jetrih, trebušni...

Pri intravenoznih se vsaj prebavilom izogneš, so pa še druge zadeve tukaj:

Malo bolj podrobno pri Dallasu:
 
Nazadnje urejeno:
  • Wow
Reactions: odranoel