Pošta Slovenije

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
  • 13. Okt 2022
    3:59
    Slovenia, Arrived at Facility

  • 10. Okt 2022
    15:24
    Slovenia, Arrived at Destination Country Airport

  • 2. Okt 2022
    16:00
    GMTC, Departed

  • 29. Sep 2022
    19:03
    GMTC, Arrived

  • 24. Sep 2022
    21:27
    HONG KONG, Departed HONG KONG Airport

  • 23. Sep 2022
    23:14
    CHINA, SHENZHEN, Departed Sunyou Facility
Kdaj bo tole prišlo do mene , če sploh kdaj?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
To je šlo mimo slovenske carine. Če gre preko ti kar lepo zaračunajo pregled cca. 3 eur.
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.379
170
63
Pocasi vas navajajo na decembersko stalo. Da bo takrat zgledalo bolje, kot v resnici bo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.228
9.410
113
EU
Načeloma sicer res - ampak a veš navesti kateri monopol ima pošta?
Državno podjetje, če ne direktno, potem indirektno ima podporo države že s tem, da konkurenci država potiho "greni" življenje. Se spomnite Telekoma in ISDN-ja. Še danes bi nam verjetno, prodajali melodije za zvonjenje za mobitele.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Pošta bi lahko bila super podjetje, tudi stranke bi bile potem super zadovoljne. Nekateri sektorji se še trudijo da furajo posel naprej, bolj kot ne zaradi lastne sigurnosti in plače. In ker kjerkoli se pri nas politika vtikuje v posel, tam gre vse samo navzdol. Primer zapiranje poslovalnic in predaja posla pogodbenikom. In to vse zato, ker je en direktor bil v Avstriji in videl da Lekarna posluje kot pogodbenik za Avstrijsko pošto. Pri nas pa ljudje protestirajo in želijo pošto v svojem kraju, (beri denar zagotovljen) oni pa zapirajo. No danes taista Avstrijska pošta že prevaža po Sloveniji.
Drug banalni primer. A veste kaj je zadnje mesece bil edini posel direktorjev? V katero stranko se bodo prepisali, da bodo ostali na stolčkih, ker so SDS Kokota odstranili.
Pa ne me narobe razumet. Pošti želim da bi še dolgo bila stabilno podjetje, ker koneckoncev, kaj imamo od tega če Hans razvaža pakete? Eni boste rekli, meni je važna hitra kakovostna storitev. Po eni strani res, po drugi pa vaši everčki gredo lepo Hansu v Avstrijske Alpe, namesto da dajejo kruh Janezu in Micki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kwa1

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Vse državne firme imajo politične nastavljence ...
Tako se pač posluje v Sloveniji. In zato je tudi splošni politični odpor zoper morebitne dodatne privatizacije.

Pošta je pa pač na precepu tehnologij in poslov.
Pisem in razglednic je vsak dan manj, to je zamenjala elektronska komunikacija.

Vse več je pa zaradi digitalne prodaje paketnih in logističnih storitev. In tukaj je seveda tudi največ konkurence. Tudi zato, ker je Pošta nekoč bila preveč lesena in sto let za leseno žlico, pa so uleteli noter drugi in pobrali svoj tržni delež.

Konec koncev nima Amazon zastojn v večini matičnih držav povsem lastne dostave ...
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.946
1.842
113
Pošta je nekoč bila lesena? Si me dobro nasmejal.
S temi kekci nimam posla že dolgo, ker vse pakete 1x tedensko prevzemam v avstriji, na pogodbeni pošti.
Postopek: prideš not v trgovino, na koncu je prostor za pošto: grüss got, paket za steve bite. Čez 5 sekund jih najde, skener v roko...piiip piip piip za 3 pakete...unteršrift bite....podpišem in aufvidersehen. 1 min max.

Zadnjič pa sem moral nekaj na lokalni pošti prevzet. 10 min čakanja, da postrežejo 3 pred mano. Pridem na vrsto, teta išče paket vsaj 2 min. Končno najde, skener v roke...piip...ne dela...piiip ne dela. Ponovi 4x, ne dela. Gre teta to na roko pisat. Ok rešeno. Gleda v računalnik... ..tipka....klika....spet tipka in klika in..... Končno lahko podpišem. Skoraj 5 min...za prevzem 1 paketa. Skupno 15 min.

Me sploh ne čudi da so se jodlarji odločili sami vzeti stvari v svoje roke
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
En od razlogov je verjet o tudi kak od znanih spletnih trgovcev za oblacila/cevlje...menda je med 1.000 in 2.000 paketov samo od njih. Se ne spomnim al je rekel dnevno ali tedensko, ampak meni se zdi to izjemno veliko za obmocje MB in okolice.