Pošta Slovenije

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
437
33
28
Hvala...

Ampak to je brezveze...itak da mi bodo odgovorili da je gužva in me z lahkoto odkvitajo...

Bolj sem imel v mislih prijavo izven carine in davčne...

Dejansko sem jim vse transparentno posredoval...račun z mojimi podatki na njem in točno specifikacijo nakupa in direktno povezavo do izdelka....hočejo dodatna dokazila ampak v enem tednu niso natuhtal kaj še hočejo... :nigladek:
 
Nazadnje urejeno:

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
549
25
28
hraše
Carinska posta, kaj se ponavadi bolj splača neposredno ali posredno zastopanje pri uvozu? . Že dolgo nisem kupil nič s Kitajske, sedaj pa imam nek ovitek v vrednosti 2€, pa posta hoče 6€ zakasirat, najraje bi vse skupaj zavrnil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek
22. jul 2007
13.264
1.574
113
124
Če se ti ne mudi naroči drugega, to poštno sporočilo pa ignoriraj, naj se sami ubadajo in pošiljajo nazaj če sem jim splača.
Za drugič, pa si poglej to tabelo o naročanju iz kitajske.
slika.PNG
 
  • Všeč mi je
Reactions: sousis in hermann

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.903
2.505
113
Neposredno. 2,9€
Sledi meil, dobiš povezavo do linka, kjer plačaš. Pri meni še isti dan! Navadna bančna kartica.

Glede odpiranja.
Je dejala, da odprejo VSAKO pošto, ki ni iz EU. Eni kitajčki imajo carinske baze in opravijo carinski postopek v EU - glej kratice zgoraj v tabeli pri sledilni pošilki - in naprej z EU pošto do naslovnika.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
V info, ta tabela ni 100%.
Naročil preko Special Line-YW in dobil zahtevek za priložitev dokazil. Še čakam, če bodo upoštevali, da je bil vsaj DDV že plačan.
Do sedaj pri Aliexpress Standard in Saver Shipping šlo vse 100% (verjetno 50 paketov) brez zahtevkov čez, večinoma čez madžarsko pošto, če se prav spomnim. Tako da, jaz naročam samo s tema poštninama. Sem pa tokrat zavestno tvegal, ker nisem našel drugega proizvoda.
Kakšne so še kaj vaše PRAKTIČNE izkušnje?
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Letos sem enih 20 izdelkov naročil preko Alija in samo 2x sem plačal carino, ponavadi dobim iz Madžarske ali Luxemburga, nikoli pa ne izbiram poštne storitve.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
na koncu sva na istem, jaz v povprečju najbrž malenkost več plačam poštnine, ti pa carini plačuješ "storitev"

je pa tudi res, da zame ni presenečenj
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
na koncu sva na istem, jaz v povprečju najbrž malenkost več plačam poštnine, ti pa carini plačuješ "storitev"

je pa tudi res, da zame ni presenečenj
Enako jaz delam.
Recimo velikokrat je namesto Cainao ''nekaj'' Aliexpres Saver Shipping par centov dražji in vedno izberem tega. Tako da se splača pogledati spodaj, kakšne so možnosti poštnine.
In pa še dober trik: če se le da vedno kupim več artiklov isti dan. In mi jih vedno združijo v en paket Aliexpress Standard Shipping.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.577
6.375
113
meni ta nora logistika, da jim uspe pravilno združevat pakete, in to pri vseh miljardah paketov, še vedno ni jasna....

v bistvu je to spet kategorija "o krucefiks kje js žvim"
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
meni ta nora logistika, da jim uspe pravilno združevat pakete, in to pri vseh miljardah paketov, še vedno ni jasna....

v bistvu je to spet kategorija "o krucefiks kje js žvim"
Po moje ni tako težko, enkrat ko vzpostaviš ustrezen informacijski logistični sistem, potem pa verjetno roboti naprej sortirajo in pakirajo. Pa tudi tracking jim noro dobro dela. Prav piše, na poti v skladišče za združitev, itd.
Se pa strinjam: kapo dol jim, še enkrat niso česa napačno skupaj dali.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
meni ta nora logistika, da jim uspe pravilno združevat pakete, in to pri vseh miljardah paketov, še vedno ni jasna....

v bistvu je to spet kategorija "o krucefiks kje js žvim"
To pa se strinjam. Nasa posta pa uvede storitev priority, ker bo sicer cakalo 3 dni predno gre dalje. Pa tega niti ne komunicira s folkom in pol ljudi ne ve, da ce da navadno posto bo 3 dni cakalo predno gre naprej. Da ne govorimo o nekaj 100 ljudeh, ki rocno sortirajo posto.
Prejsnji teden mi je narocilo prcih dostavila posta AT vsaj mislim, da je bil njihov SLO del. V nedeljo je sla posta iz Lienza v torek je bila pri meni.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Previdno če dobite nepričakovan račun od pošte na mail.


Za stroške pošiljanja je domnevni “Pošti Slovenije” posredovala podatke svoje bančne kartice in transakcijo potrdila s potrditveno kodo. Nato je ugotovila, da je nekdo zlorabil podatke njene bančne kartice in opravil sedem bančnih plačil v skupnem znesku 7418 evrov. Policisti obravnavajo kaznivo dejanje zlorabe negotovinskega plačilnega sredstva.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Upoštevali so plačan ddv, tako da sem plačal stroške postopka. Moram pa pohvalit sam sistem, vse je šlo online v parih urah. Poslal račun, dobil na mail link za plačilo in kmalu obvestilo, da je pošiljka sproščena. Upam, da sedaj ne bom čakal 14 dni za dobavo.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
6 dni je potovalo od carine do mene.
Iz Kitajske aliekpres pa 9 dni.
Pa ne živim v vukjebini kamor hodi poštar 1x na teden.
Dokler bo pošta imela tak monopol bo tako kot je korona jih očitno ni nič izučila.
 

Maiden

Fizikalc
7. nov 2007
766
183
43
Upoštevali so plačan ddv, tako da sem plačal stroške postopka. Moram pa pohvalit sam sistem, vse je šlo online v parih urah. Poslal račun, dobil na mail link za plačilo in kmalu obvestilo, da je pošiljka sproščena. Upam, da sedaj ne bom čakal 14 dni za dobavo.
Jaz sem prvič čakal 14 dni, drugič pa samo par dni, za oboje nisem več plačal kot 4€. Moraš pa pazit, kaj izbereš ker sta dve možnosti, če te pošta zastopa je dražje.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Izbrati moraš Enostaven postopek in potem Neposredno zastopanje in je cena 2,9 EUR ;).
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Včeraj sem dobil obvestilo iz slovenske štacune in od pošte, da so prejeli paket. Sedaj pa, da imajo čas za dostavo do 7!! delovnih dni. Ali to pošiljajo okoli ekvatorja? :evil: