Solarni powerbank

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Glede na zelo pogoste izpade elektrike v zadnjem času razmišljam, da bi si omislil powerbank (po možnosti solarni).
Pa sem gledal nekaj takšnega (ali podobnega) na Amazonu, pa za vse tovrstne zadeve piše, da jih ne dostavljajo v Slovenijo.
Je kar podobnega na voljo z dostavo pri katerem drugem trgovcu? Sam nisem našel, ali pa so zadeve precej dražje.
Kaj priporočate?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
To veš, da ti powerbanka ne bo napolnilo niti v 5ih dneh POLNEGA SONCA? Tista solarna celica zgoraj je samo za lepše videt.
Potencialno je vsaj nekoliko uporabna ZA POLNJENJE S POMOČJO SONCA raztegljiva Sandbergova zadeva, ki jo je Bucko nalimal. Pa še tista, ti ga bo morda napolnila do polovice v enem dnevu polnega sonca. To je glede uporabnosti solarne celice.
Sicer vzemi navaden powerbank in to je to.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.571
986
113
48
KR
Jaz sem tud najprej mislil solarnega vzet, pa če bi že jemal, potem bi vzel vsaj takega, katerega je Bucko nalimal, kateri ima več celic. Tisti z 1 celico, po moje ne nafila ama nič. No na konc sem rajši vzel tole, s katerim sem že ene 10x nafilal telefon, od okol 25%-95%, pa vmes še tablco, pa je blo prejle še zmer 24% baterije na powerbanku.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Fantje, vem, da polnjenje ni ravno v urah :)
Vseeno hvala. Ampak toliko dni kot smo bili letos brez elektrike, imam pa tudi že poln k... in v nekaj dneh se malo napolni.
Bom pa še vseeno premislil. Za razliko od politikov rajši še enkrat premislim in se dam prepričati, če so argumenti na mestu.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.846
3.866
113
Za backup če si brez elektrike imaš "tavelike" powerbanke kjer imaš noter 230V inverter in je precej bolj koristno ker lahko napajaš še kaj drugega kot telefon. Se pa pogovarjamo o ceni 1000eur dalje da odda kaj uporabnega od sebe, stvar je velikost kovcka za orodje oz. tam pri 3k eur imajo stvari že kolesca. Precej draga stvar, če jo misliš koristit samo za izredne primere.

Sam imam kot "zadnjo rezervo" (poleg agregata) sicer klasičen 12V inverter z 1200W stalne moči (2500W konične moči) kar bi v skrajni sili furalo hladilnik/zamrzovalnik, telefone pa še kakšno luč preko avta/traktorja. To je cenovno (čisti sinus) okoli 200EUR stroška in je pomojem precej boljša opcija (če imaš doma avto/traktor).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Fantje, vem, da polnjenje ni ravno v urah :)
Vseeno hvala. Ampak toliko dni kot smo bili letos brez elektrike, imam pa tudi že poln k... in v nekaj dneh se malo napolni.
Bom pa še vseeno premislil. Za razliko od politikov rajši še enkrat premislim in se dam prepričati, če so argumenti na mestu.
Da si boš predstavljal. Jaz imam doma 20.000mAh powerbank in ga filam s sončno celico cca. 3x velikosti tiste od Sondberga in mi v enem dnevu čistega sonca nafila cca. 80% powerbanka. Kakor hitro so tudi najmanjši oblaki, ni direkten kot, pade zadeva na 20% ali manj moči polnjenja.
Tako da, tista sončna celica na powerbanku ni uporabna za nič. Potegni si dol navodila in poglej kaj piše v kolikšnem času napolni powerbank. Sem bil tudi jaz nahajpan na polno in po kratki uporabi zdrave pameti ugotovil, da je cisti nateg. Raje kupi večji powerbank za 100 eur, če jih že “moraš” zapraviti. Bo vsaj uporaben.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Za backup če si brez elektrike imaš "tavelike" powerbanke kjer imaš noter 230V inverter in je precej bolj koristno ker lahko napajaš še kaj drugega kot telefon. Se pa pogovarjamo o ceni 1000eur dalje da odda kaj uporabnega od sebe, stvar je velikost kovcka za orodje oz. tam pri 3k eur imajo stvari že kolesca. Precej draga stvar, če jo misliš koristit samo za izredne primere.

Sam imam kot "zadnjo rezervo" (poleg agregata) sicer klasičen 12V inverter z 1200W stalne moči (2500W konične moči) kar bi v skrajni sili furalo hladilnik/zamrzovalnik, telefone pa še kakšno luč preko avta/traktorja. To je cenovno (čisti sinus) okoli 200EUR stroška in je pomojem precej boljša opcija (če imaš doma avto/traktor).
Tisti so večji. Sicer imam agregat. Toliko, da skrinje, hladilniki in ostalo deluje. Načeloma seveda tudi tam lahko polnim telefon (ali powerbank). Je pa tako, da imam s tem kar nekaj dela. Če zmanjka za nekaj ur, telefon pa ravno prazen, ko bi ga potreboval (gasilci ...), je powerbank čisto pripravna zadeva.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Da si boš predstavljal. Jaz imam doma 20.000mAh powerbank in ga filam s sončno celico cca. 3x velikosti tiste od Sondberga in mi v enem dnevu čistega sonca nafila cca. 80% powerbanka. Kakor hitro so tudi najmanjši oblaki, ni direkten kot, pade zadeva na 20% ali manj moči polnjenja.
Tako da, tista sončna celica na powerbanku ni uporabna za nič. Potegni si dol navodila in poglej kaj piše v kolikšnem času napolni powerbank. Sem bil tudi jaz nahajpan na polno in po kratki uporabi zdrave pameti ugotovil, da je cisti nateg. Raje kupi večji powerbank za 100 eur, če jih že “moraš” zapraviti. Bo vsaj uporaben.
Vzeto na znanje. Sicer imam približno občutek, koliko so ti poceni (in majhni) paneli vredni :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Problem je samo v velikosti panela ;). Razlika med top panelom in poceni panelom bo MORDA četrtina, verjetno pa še manj.
Če že hočeš kaj uporabnega, nabavi neko 60W sončno celico priznanega proizvajalca z možnostjo USB priklopa. Bo ravno nekje 100 EUR in iz njega direkt polniš naprave. Lahko pa še powerbank vzameš in si na 140 eur, pa bo stvar dejansko funkcionirala. Žal pa je tista celica rahlo nerodna, ker ni več 10x10cm velika ;).

Edit: sem malo pogledal in so celice že 200 + EUR :(.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Ja, celice, ki dajo kaj od sebe, niso ravno poceni.
Sem imel namen narediti poletni ventilator pod kozolčkom, kjer pijemo pivo. Pa me je vedno cena odvrnila. Rajši dva več spijemo vsakič, pa se nam j...
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.659
499
83
41
povsod malo
Imel sončnega na 4 celice... pa zelo počasi napolni tj 3 dni za 20.000.
Potem pa sem v kitajcu našel dinamo z usb izhodom in meh polni ravno da je... se naveličaš po 10 minutah ampak ej če nimaš ničesar za počet... pa polni podnevi in ponoči; poleti in pozimi.
 
  • Haha
Reactions: krava

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
231
34
28

tale ti dejansko fila 2A ob idealnih pogojih :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava