Drugi tir

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.203
4.674
113
Verjetno, ker je doma denarja dovolj, nekje se mora porabiti, idej in prave volje za trdo delo za nove projekte (denimo drugi blok JE) pa ni.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
nekoč je neka ministrica izjavila, da na tem projektu ne bo anksov. zaradi tega se je investicijska vrednost projekta umetno napihnila za 10%, da bi se iz tega denarja pokrivali morebitni zahtevki izvajalca, navzven pa ne bi bilo nobenih aneksov in raja bi bila zadovoljna. ker pa so geološke razmere v nekaterih predorih ugodnejše od prognoziranih, so stroški gradnje zaenkrat nižji od načrtovanih in bo končna cena investicije verjetno nižja.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
nekoč je neka ministrica izjavila, da na tem projektu ne bo anksov. zaradi tega se je investicijska vrednost projekta umetno napihnila za 10%, da bi se iz tega denarja pokrivali morebitni zahtevki izvajalca, navzven pa ne bi bilo nobenih aneksov in raja bi bila zadovoljna. ker pa so geološke razmere v nekaterih predorih ugodnejše od prognoziranih, so stroški gradnje zaenkrat nižji od načrtovanih in bo končna cena investicije verjetno nižja.
In od tega časa seveda ni bilo nobenih podražitev materiala in energetikov. :gorjaca:
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
ne vem, zadnjič sem se pogovarjal z nekom iz 2TDK in se je pohvalil, da je navkljub vsem aneksom in podražitvam projekt še vedno v predvidenih finančnih mejah. kaj bo pa naprej, bomo pa videli
 

Tenforest

Majstr
3. sep 2007
5.654
498
83
41
povsod malo
ne vem, zadnjič sem se pogovarjal z nekom iz 2TDK in se je pohvalil, da je navkljub vsem aneksom in podražitvam projekt še vedno v predvidenih finančnih mejah. kaj bo pa naprej, bomo pa videli
Prenova Jeseniške železniške postaje še preden se je sploh začela se je podražila za 40 milijonov. Trenutno je 128 milijonov.
Tako, da par miljončkov aneksov je kar velik uspeh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Zakaj aneks?
Zakaj se potrdi aneks?
A je vse v startu slabo zastavljeno? (ta potrdi anaks)?
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.131
2.291
113
v lokalni ostariji
Hočeš rečt da se ne bo pokradilo pol tega denarja in da je to realna vrednost?

Koliko se pokrade ne vem povedati. Ali se kaj ali se nič. Konec koncev to niti nima veze glede tega kaj želim povedati.
V osnovi se prikažejo nižje številke da se malo zavede in odlocevalce in javnost. Potem pa počasi zadeva zraste...

Mimogrede imate neko zdravstveno novogradnjo v Sloveniji ki je iz ocenjenih 2mio sedaj že na 10mio pa niti blizu zaključka ni... In tam se je samo na pripravi terena usekalo mimo ene 7mio..m
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.097
739
113
Realnost je taka da veliko projektov je v štartu podcenjenih že zato da narod ne nori. Potem se pa to napihe Mič po mic do realne vrednosti
politiki imajo omejen rok vladanja, zato naredijo vse, da je projekt v njihovem mandatu čim cenejši, četudi ga to dolgoročno podraži. to je kvečjemu bonus za njih, saj imajo tako kaj očitati svojemu nasledniku.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo