Pošta Slovenije

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
DDV se vedno obračunava tudi na poštnino. Se pa strinjam, da je to svinjarija.
Zakaj? A ko kupiš kruh v trgovini ti ni treba plačati DDV-ja od logističnih storitev, da je kruh prišel v trgovino?
Kvečjemu je država mnogo preveč radodarna pri teh uvozih in diskriminatorna do lokalnih podjetij. Zakaj se na to ne obračunavajo še ostale stvari, ki jih plačujejo lokalni subjekti od dajatev za embalažo naprej?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.180
-2.014
113
..Kvečjemu je država mnogo preveč radodarna pri teh uvozih in diskriminatorna do lokalnih podjetij. Zakaj se na to ne obračunavajo še ostale stvari, ki jih plačujejo lokalni subjekti od dajatev za embalažo naprej?
Saj se tudi na vse te ostale stvari obračuna ddv. Vse te ostale stvari je trgovec vračunal v prodajno ceno blaga, od katere se plača davek.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Tudi, če bi teoretično vračunal dajatve za reciklažo, jih ne bi odvedel v naš proračun, temveč v kitajski. Embalaža pa bi ostala na slovenskih tleh.
Vsakič, ko kupimo kaj neposredno od Kitajcev, smo precej podobni športnikom, ki se preselijo v davčno oazo. Ali tistim, ki (so) na Slovaškem registrirali svoje prestižno vozilo. Samo da delamo z zneski, ki so pač primerni "stanu".
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Odvoz niso vsi stroški, ki nastanejo za “ravnanjem z odpadno embalažo”.
Slovenski proizvajalci morajo sofinancirati ta sistem - ta strošek seveda prevalijo na končnega porabnika - ergo “mi” jih plačujemo ob nakupu blaga v Sloveniji.
“Sivi” uvoz se teh stroškov seveda izogne.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in sad
13. jul 2011
2.677
625
113
Vem, da slovenski proizvajalci sofinancirajo ta sistem. Tako kot lastniki telefonov RTV, ali pa lastniki avtomobilov SŽ. Če je nekaj uzakonjeno, še ne pomeni, da je upravičeno in nimam prav nobenega moralnega mačka, če mi kitajc izdelek pošlje v embalaži, jaz za odvoz in ravnanje z odpadki pošteno plačujem in niti ne malo.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Nope - ostani toliko pošten in si priznaj, da plačuješ izključno za odvoz odpadkov.

In ne - ne obsojam, saj tudi sam marsikaj naročim od “tam prek”, a se zavedam zakaj je ceneje (ddv (no - to je preteklost), obveza “sofinanciranja”, minimalna 2-letna garancija, …) in zaradi tega vedenja ne pluvam čez “domače” cene. Še več - celo se zavedam, da s svojimi nakupi “tam prek” in nakupi v EU (Amza… itd), dejansko dodatno “obremenjujem” domačega prodajalca, ker se mu “izmikam” kot potencialni kupec.
Moralni maček? Niti ne, no mogoče malo, a navsezadnje bi lahko država malo bolj pomagala domačim proizvajalcem/prodajalcem s tem, da bi spet uvedla davčne olajšave za “investicije”, ki jih dokazuješ s računom s slovenskim ddv (vkolikor ne bo Bruselj imel kaj proti …).
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.798
-1.113
113
145 km SZ od Opatije
Jaz sem imel enak primer včeraj, dobil sporočilo naj priložim dokazila ... izpolnil, "obkljukal" levo stran - Neposredno zastopanje - priložil račun (s plačanim VAT-om) ...sedaj čakam, kaj bo
Sporočim, koliko sem :eek:(ali nisem :zmaga: ) plačal ...
Plačal 2,50€ poštarju, vse ostalo je bilo izgleda plačano (sem priložil račun z Alija).
Dobil točno po enem tednu, ko je bila pošiljka v Sloveniji na carini (prejšnji petek).
:cheer:
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.180
-2.014
113
Tudi, če bi teoretično vračunal dajatve za reciklažo, jih ne bi odvedel v naš proračun, temveč v kitajski. Embalaža pa bi ostala na slovenskih tleh.
Vsakič, ko kupimo kaj neposredno od Kitajcev, smo precej podobni športnikom, ki se preselijo v davčno oazo. Ali tistim, ki (so) na Slovaškem registrirali svoje prestižno vozilo. Samo da delamo z zneski, ki so pač primerni "stanu".
Ko pa slovenski proizvajalec stvar izvozi, pa embalaža ostane na tujih tleh ???
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
7.008
3.522
113
41
Lj
Pošta Slovenija postaja še slabša, kot je bila, če je to sploh mogoče:

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Samo v info: za pošiljke iz tujine je poenostavljen carinski postopek s 1.1.2022 cena 2.9 EUR. Inflacija, pa so morali dvigniti iz 2.5 :).
 
22. jul 2007
13.264
1.574
113
124
Samo v info: za pošiljke iz tujine je poenostavljen carinski postopek s 1.1.2022 cena 2.9 EUR. Inflacija, pa so morali dvigniti iz 2.5 :).
Bravo, menagerji delajo na polno.:aplauz:
Očitno so delali račun brez krčmarja in so mislili, da bo narod naročal in izbiral pošiljanje preko "free shippinga".
Zdaj gre pa večina stvari preko drugih EU hubov in mimo PS, posledično pa manjše menagerske nagrade ob koncu leta. :)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Kakšen prst v rit? Še vedno verjetno pokasirajo tisti drobiž za dostavo, hkrati pa se ne rabijo je... z milijoni paketkov zastonj in tam kar nekaj ljudi vezat. Pač paketki se ne odpirajo sami, pa vnašajo v sistem, pa potem spet sproščajo, itd. Če pa kakšen paket že pride, pa lepo ''mastno'' zaračunajo.
Jaz bi rekel, da je z vidika Pošte Slovenije to čisti win-win.
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.335
351
83
Kje je fora. Ze 3 dani sledilne poste pise da je roba na odpremni posti. Klical na posto pa pravijo da so odali robot naprej se isti v distribucijo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
fora je v tem da poštar ni poskeniral paketa ko ga je vzel, in do naslednjega scana bo status nespremenjen.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Pri meni je bilo enako, oddano v petek opoldne je prišlo včeraj. Verjetno zaradi dopustov?