Pošta Slovenije

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Ker imaš izreden nivo komunikacije in že sama vse veš, naj tako ostane.:cool:
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.902
2.505
113
DVOJNI DDV!?

Hotel sem nekaj kupiti na e bay-u in plačati s PayPal-om.
Ena postavka na računu je bila VAT (DDV).
Istočasno se je zadaj vrtel Dnevnik RTV in prispevek: Dvojne obdavčitve DDV-ja.
Sem šel brati prispevek in ...


Je kdo imel isto kombinacijo: e bay + Pay Pal + VAT (DDV) na računu.

kako se je stvar izšla pri Vas? Še enkrat DDV ali samo posredovanje?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.478
5.661
113
Da nebo spet Pošta kriva... če ste prebrali članek, je kriva zakonodaja, ki še ni sprejeta v DZ.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Ampak ne za vse. V članku piše, da nekatere države/pošte, če je vse v sistemu ne računajo dodatnih stroškov, pri nas boš pa še vedno plačal 2.5 EUR. Poleg tega tam v članku nekaj piše, da je EU pripravila ta sistem v izogib dodatnim stroškom, ampak se mi ne da preverjat, kaj je res.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.902
2.505
113
Še enkrat.
gre za ponovno plačevanje DDV-ja (VAT), kljub temu, da je to postavka na dokumentu, ki ga zahtevajo.
Tu ni nič zakonodaja! Nič o izogibanju stroškov.
POŠTA NE preverja v IOSS, če kupec izkazuje plačilo DDV-ja (VAT). Pavšalno zahteva plačilo DDV. Dobi ga država!
Svoje stroške pa utemlejuje s tem, da stvar ni vnešena preko njihovega spletnega obrazca.

Glede: še ni sprejeta v DZ. A ja, odlok ali zakon.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.478
5.661
113
Še enkrat.
gre za ponovno plačevanje DDV-ja (VAT), kljub temu, da je to postavka na dokumentu, ki ga zahtevajo.
Tu ni nič zakonodaja! Nič o izogibanju stroškov.
POŠTA NE preverja v IOSS, če kupec izkazuje plačilo DDV-ja (VAT). Pavšalno zahteva plačilo DDV. Dobi ga država!
Svoje stroške pa utemlejuje s tem, da stvar ni vnešena preko njihovega spletnega obrazca.

Glede: še ni sprejeta v DZ. A ja, odlok ali zakon.
Kaj v tem zapisu ni jasnega?:

Zakaj razlike?​

Slovenija še ni prenesla evropske zakonodaje, ki uvaja omenjeni sistem IOSS
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.507
840
113
No, pa popravljen pravilnik (Pravilnik o obveznostih glede davka na dodano vrednost v zvezi z direktivami EU ter Pravilnika o pogojih in načinu uveljavljanja oprostitev po 51. členu Zakona o davku na dodano vrednost), ki odpravlja spodnjo mejo za DDV. Sedaj Pošta vsako pošiljko kao carini (2,5€) - kot da je to povezano z DDV.

Toda tudi če kupec dokaže, da je že plačal DDV, se v Sloveniji ne bo mogel izogniti plačilu dajatve (2,5 evra), opozarjajo na Pošti Slovenije: "Pri uvozni ureditvi IOSS gre za poenostavitev davčnega in ne carinskega postopka. Ne glede na to, ali je bil DDV za pošiljko že plačan ob nakupu (po možnosti v skladu s sistemom IOSS) ali ne, blago v pošiljkah še ni bilo sproščeno v prosti promet v EU-ju, s čimer je to še vedno 'neunijsko' blago, ki v območje EU-ja brez izvedbe uvoznih carinskih formalnosti ne sme vstopiti. V carinskih postopkih namreč ne obstajajo razlike med pošiljkami z IOSS in pošiljkami brez IOSS."
Prej so morje pošiljk spuščali mimo brez pregledov, sedaj so ugotovili, da morajo vsako pregledati. Neodvisno od davka. Oboje ne gre skupaj. Ali so goljufali prej, ali pasedaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Kaj v tem zapisu ni jasnega?:

Zakaj razlike?​

Slovenija še ni prenesla evropske zakonodaje, ki uvaja omenjeni sistem IOSS
Tudi po prenosu evropske zakonodaje, bodo lepo računali 2.5 EUR :):
Na Fursu pojasnjujejo, da bo v primerjavi z nekaterimi drugimi državami EU-ja vsak pošiljka do 150 evrov dodatno obremenjena s prispevkom, ki ga treba plačati izvajalcu carinskih postopkov. V primeru Pošte Slovenije, kot rečeno, to pomeni 2,5 evra.

"V skladu s carinsko zakonodajo vse pošiljke, ki prispejo iz tretjih držav, morajo biti predložene carinskemu organu takoj ob vnosu na carinsko območje EU-ja ter zanje mora biti vložena elektronska carinska deklaracija. V primeru, ko gre za uporabo posebne uvozne ureditve IOSS, to pomeni davčno poenostavitev, ki ne vpliva na izvajanje carinskih formalnosti, ki morajo biti opravljene, da je lahko blago v Evropski uniji sproščeno v prosti promet. Enaka ureditev velja za vse države članice in prenosnike poštnih pošiljk," še dodajo dacarji.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.478
5.661
113
Tudi po prenosu evropske zakonodaje, bodo lepo računali 2.5 EUR :):
Na Fursu pojasnjujejo, da bo v primerjavi z nekaterimi drugimi državami EU-ja vsak pošiljka do 150 evrov dodatno obremenjena s prispevkom, ki ga treba plačati izvajalcu carinskih postopkov. V primeru Pošte Slovenije, kot rečeno, to pomeni 2,5 evra.

"V skladu s carinsko zakonodajo vse pošiljke, ki prispejo iz tretjih držav, morajo biti predložene carinskemu organu takoj ob vnosu na carinsko območje EU-ja ter zanje mora biti vložena elektronska carinska deklaracija. V primeru, ko gre za uporabo posebne uvozne ureditve IOSS, to pomeni davčno poenostavitev, ki ne vpliva na izvajanje carinskih formalnosti, ki morajo biti opravljene, da je lahko blago v Evropski uniji sproščeno v prosti promet. Enaka ureditev velja za vse države članice in prenosnike poštnih pošiljk," še dodajo dacarji.
Ne pa dvojni ddv!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Pa saj ne plačaš dvojnega DDVja. Njih briga, ti lepo njim plačaj, potem se pa s prodajalcem ubadaj, da ti vrne DDV.
Če si len, pač plačaj dvojni DDV. :evil:
#LepoteSlovenije
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Kakšni butli. Obračunavanje so morali spraviti čez zaradi EUja, ostalo bo pa že počakalo ;).
#90svinjvparlamentu, boli njih đoko za državljane
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Ma letelo je na „vse” - EU, naše (vlada ozr. zakonodaja in na koncu pošta).

Tale “naša” akcija bo privedla do tega, da bomo potrošniki našli način naročanja, kjer ne bo ob plačanem DDV še “nekaj plačati”. To pa pomeni, da bo DDV odveden najverjetneje v kateri drugi EU državi.
Priti na idejo omogočiti poenostavljene postopke v Kopru in s tem ustvariti promet v SLO, Pošta Slovenije pokasira 100% za poštnino in nenazadnje se lahko zgodi, da nekja več DDV ostane pri nas …

edit: typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.478
5.661
113
Ma letelo je na „vse” - EU, naše (vlada ozr. zakonodaja in na koncu pošta).

Tale “naša” akcija bo privedla do tega, da bomo potrošniki našli način naročanja, kjer ne bo ob plačanem DDV še “nekaj plačati”. To pa pomeni, da bo DDV odveden najverjetneje v kateri drugi EU državi.
Priti na idejo omogočiti poenostavljene postopke v Kopru in s tem ustvariti promet v SLO, Pošta Slovenije pokasira 100% za poštnino in nenazadnje se lahko zgodi, da nekja več DDV ostane pri nas …

edit: typo
Saj to je edin način, brez večjih komplikacij da naročiš iz EU skladišč.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.139
3.609
113
Marlbor
Je kdo že izpolnjeval ta poštni uvozni obrazec? Gre za malenkost iz Kitajske v višini 4,57eur, kjer je že bil plačan VAT ob nakupu (imam račun).
Morda kdo ve, kakšna je razlika med levo in desno opcijo?

Brez naslova.png
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
Je kdo že izpolnjeval ta poštni uvozni obrazec? Gre za malenkost iz Kitajske v višini 4,57eur, kjer je že bil plačan VAT ob nakupu (imam račun).
Morda kdo ve, kakšna je razlika med levo in desno opcijo?

Poglej priponko 49276
Leva opcija stane 2,5€, desna pa mislim da 4,5€

Če si to dobil potem boš verjetno DDV plačal še enkrat.

Ne glede na dokazilo, da je bil ob nakupu blaga plačan DDV prek sistema IOSS, Pošta Slovenije nekaterim slovenskim kupcem vnovič zaračunava DDV, in sicer ne samo na vrednost blaga, temveč sta v vsoto za obračun dodana že plačani DDV trgovcu ter morebitna poštnina. Pošta Slovenije pa ob tem zaračunava še strošek carinskega postopka, ki znaša (najmanj) 2,5 evra.

"Od skupne količine prispelih pošiljk je bilo vrnjenih pošiljatelju približno 30 odstotkov pošiljk,"
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.313
3.372
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Leva opcija stane 2,5€, desna pa mislim da 4,5€

Če si to dobil potem boš verjetno DDV plačal še enkrat.



Jaz sem dobil obvestilo od pošte o pošiljki.
Vse sem izpolnil - leva stran in dodal printscreen naročila, kjer piše, da je VAT (DDV) plačan.
Danes sem dobil domov brez kakršnegakoli plačila...
Na paketu je sicer bila nalepka ODK 2,5€, je pa poštar rekel, da je nična, ker sem dal dokazilo... Neke kode zraven...
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.798
-1.113
113
145 km SZ od Opatije
Jaz sem imel enak primer včeraj, dobil sporočilo naj priložim dokazila ... izpolnil, "obkljukal" levo stran - Neposredno zastopanje - priložil račun (s plačanim VAT-om) ...sedaj čakam, kaj bo
Sporočim, koliko sem :eek:(ali nisem :zmaga: ) plačal ...