Pošta Slovenije

javr

Guru
6. dec 2011
1.837
1.121
113
atu je sorodnica poslala darilo za rojstni dan. Dobil je dopis od carinske pošte, dva enaka dopisa, poslana z dnevom razmika, naj na neki spletni strani javi kaj je v paketu da lahko carinijo. Poklical je na navedeno telefonsko, povedal da seveda ne ve kaj je v paketu ker gre za darilo sorodnice za r.d. in da se na spletni obrazec ne spozna. Na drugi strani: "vas bomo vodili skozi postopek kako izpolniti spletni obrazec". Pove jim da je star 85, da o internetu ne ve nič. Na drugi strani: "potem pa poiščite nekoga ki vam bo pomagal." Jim pove da ne bo nikogar iskal. "Potem pa paketa ne boste mogli prevzeti." "Ok, ga pač ne bom." Konec pogovora.
No, smo potem zadevo nekako le spravili naprej ko smo zvedeli za situacijo. Dobil je - nič posebnega - čokoladice, označevalnik listov za knjige, itd. Plačilo poštarju: 4,50 € .
V glavnem: ali boš izpolnil spletni obrazec, ali pa paketa ne boš dobil. Kot da je internetna pismenost v Sloveniji 99%. Bravo, geniji.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.315
113
meni noben nič ni javil, na carini imajo, pa sem vtipkal, in kao dopolnil, me zanima kako dolgo bo zdaj trajalo, namreč v SLO je že 14 dni.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
atu je sorodnica poslala darilo za rojstni dan. Dobil je dopis od carinske pošte, dva enaka dopisa, poslana z dnevom razmika, naj na neki spletni strani javi kaj je v paketu da lahko carinijo. Poklical je na navedeno telefonsko, povedal da seveda ne ve kaj je v paketu ker gre za darilo sorodnice za r.d. in da se na spletni obrazec ne spozna. Na drugi strani: "vas bomo vodili skozi postopek kako izpolniti spletni obrazec". Pove jim da je star 85, da o internetu ne ve nič. Na drugi strani: "potem pa poiščite nekoga ki vam bo pomagal." Jim pove da ne bo nikogar iskal. "Potem pa paketa ne boste mogli prevzeti." "Ok, ga pač ne bom." Konec pogovora.
No, smo potem zadevo nekako le spravili naprej ko smo zvedeli za situacijo. Dobil je - nič posebnega - čokoladice, označevalnik listov za knjige, itd. Plačilo poštarju: 4,50 € .
V glavnem: ali boš izpolnil spletni obrazec, ali pa paketa ne boš dobil. Kot da je internetna pismenost v Sloveniji 99%. Bravo, geniji.
A ti mu ne bi pomagal? Medtem, ko si pisal tole, bi ze trikrat peljal fotra cez postopek. Nimam interneta, ne znam na internetu je tako beden izgovor, da bi kar udaril enega. Prodanih mobitelov imamo pa 15mio v sloveniji. Ampak ne, 80 let mi je postar branko nosil placo in penzijo in mora tako ostati!
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Danes dobil pisno zahtevo, da posredujem dokumente za carinjenje. Se praskam za ušesi in po raziskovanju ugotovim, da sem to dobil za pošiljko naročeno 30.4 na Aliexpresu, ki je očitno od 7.7 že v Sloveniji. Hm.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Dobrodosel v klubu. Spremljal posiljko in se cudi. Nazadnje naroceno v usa new york, v frankfurtu cez 36h, v sloveniji v 48h. Potem pa dva tedna zatisja dokler nisem ukrepal.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Takega ranga kot je pošta Slo še niso sploh iznašli, tak so oni zadaj. Tam je treba najprej enega pametnega direktorja nastavit, ki bo začel počasi pucat to kar noče delat in noče sprememb.
Politika pa tja nastavlja zaslužni kader, kot je recimo aktualni, ki je bil včasih kandidat za župana Poljčan; sedaj pa vodi firmo s 5.000 zaposlenimi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Takega ranga kot je pošta Slo še niso sploh iznašli, tak so oni zadaj. Tam je treba najprej enega pametnega direktorja nastavit, ki bo začel počasi pucat to kar noče delat in noče sprememb.
Politika pa tja nastavlja zaslužni kader, kot je recimo aktualni, ki je bil včasih kandidat za župana Poljčan; sedaj pa vodi firmo s 5.000 zaposlenimi.
Počasi se jo bo izčrpalo in prodalo tujcu za mali denar
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Pa berem na facebooku komentarje, da se dosti paketov ustavilo pred to novo uredbo in šlo naprej po njej na carino... z novimi pravili
Meni spodaj piše, da bodo zaračunali le tarifo za spletno plačilo, čeprav bo potrebno plačati poštarju, ker še niso omogočili spletnega plačila.
Vsaj ''pošteni'' so ;).
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.457
113
pri taščici
Meni spodaj piše, da bodo zaračunali le tarifo za spletno plačilo, čeprav bo potrebno plačati poštarju, ker še niso omogočili spletnega plačila.
Vsaj ''pošteni'' so ;).
Postarku bos dal 2,5 evra pa ddv na vrednost izdelka s poštnino. Vsak kaz sem tako placal. Nekih dodatnih stroškov/ provizij si zacuda niso zaracunal..
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Na firmi smo pred kratkim dobili dopis poste slovenije, da je po novem dostojen cas za raznos pisemskih posiljk do 5 delovnih dni. In res redkokatera pride še naslednji dan, tezko tudi 2. dan. Na obmocju ljubljane! Tako, da ne vem v cemu je rak rana kakor nesposobnih zaposlenih pri vodstvu.

Saj je posta precej veliko podjetje in sem prepican, da imamo dosti kadra tle gor. Pa se izpostavite.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Kaj pa je s tem narobe? Saj pa lahko kupiš hitro pošto, pa bo naslednji dan.
To je isto kot YouTube, ki je nametal med video posnetke vse polno oglasov, če pa plačaš, si pa brez.
Tak se biznis dela.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.577
1.064
113
Na firmi smo pred kratkim dobili dopis poste slovenije, da je po novem dostojen cas za raznos pisemskih posiljk do 5 delovnih dni. In res redkokatera pride še naslednji dan, tezko tudi 2. dan. Na obmocju ljubljane! Tako, da ne vem v cemu je rak rana kakor nesposobnih zaposlenih pri vodstvu.
To je zato, ker od 1.7. prodajajo storitev "bolj dostojnega časa" za raznos pisem. Kar se je spomnilo vodstvo in ne "počasni poštarji".
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
atu je sorodnica poslala darilo za rojstni dan. Dobil je dopis od carinske pošte, dva enaka dopisa, poslana z dnevom razmika, naj na neki spletni strani javi kaj je v paketu da lahko carinijo. Poklical je na navedeno telefonsko, povedal da seveda ne ve kaj je v paketu ker gre za darilo sorodnice za r.d. in da se na spletni obrazec ne spozna. Na drugi strani: "vas bomo vodili skozi postopek kako izpolniti spletni obrazec". Pove jim da je star 85, da o internetu ne ve nič. Na drugi strani: "potem pa poiščite nekoga ki vam bo pomagal." Jim pove da ne bo nikogar iskal. "Potem pa paketa ne boste mogli prevzeti." "Ok, ga pač ne bom." Konec pogovora.
No, smo potem zadevo nekako le spravili naprej ko smo zvedeli za situacijo. Dobil je - nič posebnega - čokoladice, označevalnik listov za knjige, itd. Plačilo poštarju: 4,50 € .
V glavnem: ali boš izpolnil spletni obrazec, ali pa paketa ne boš dobil. Kot da je internetna pismenost v Sloveniji 99%. Bravo, geniji.
Ja, no... pa dajmo s kokainom tako... "ne vem kaj je not, ne pizdite se ampak mi ga domov dostavte, kaj vas briga kaj je not!"

Si našel podobnost zgodbe in razlago zakaj na tem ljubem svetu obstajajo določeni protokoli?
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi