Pošta Slovenije

kajn

Guru
5. okt 2007
2.733
1.548
113
Iskajoč brata
dobra taktika.... Povečati ceno storitev, zapreti poslovalnice, in zaposlit tujce za nižjo ceno, brez pravic...
Včasih je bil poštar glavni car na vasi, dobil dodatno plačo z napitninami od penzije, končal ob 12 in pofušal še pol plače popoldan. Pravi raj. (namensko pretiravam)
Sedaj se menjujejo hitreje kot jaz nogavice.

Kakšne so pa alternative, ali bo kmalu konkurenca prevzela pisemske pošiljke?

LP
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
dobra taktika.... Povečati ceno storitev, zapreti poslovalnice, in zaposlit tujce za nižjo ceno, brez pravic...
Včasih je bil poštar glavni car na vasi, dobil dodatno plačo z napitninami od penzije, končal ob 12 in pofušal še pol plače popoldan. Pravi raj. (namensko pretiravam)
Sedaj se menjujejo hitreje kot jaz nogavice.

Kakšne so pa alternative, ali bo kmalu konkurenca prevzela pisemske pošiljke?

LP

konkurenca ni nora, pa jih noče.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Tudi Pošta bi lahko bila top of the top, če nebi imela država prste vmes, če nebi bilo direktorjev več kot ostalega kadra (pretiravam), ter če se nekateri fikusi nebi obnašali kot ostali fikusi v JU, ker ima svojega botra za hrbtom. Koneckoncev ima Pošta še vedno precej dobro logistiko. Če mi kdo ne verjame naj se sprehodi skozi skladišče DPDja in potem poroča.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Tudi Pošta bi lahko bila top of the top, če nebi imela država prste vmes, če nebi bilo direktorjev več kot ostalega kadra (pretiravam), ter če se nekateri fikusi nebi obnašali kot ostali fikusi v JU, ker ima svojega botra za hrbtom. Koneckoncev ima Pošta še vedno precej dobro logistiko. Če mi kdo ne verjame naj se sprehodi skozi skladišče DPDja in potem poroča.

Točno tako. Ampak nič ne kaže, da bi se v bližnji prihodnosti kdorkoli v naši državi zresnil in začel delat.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.543
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
carinska pošta ima gor pošta znak.

koga naj krivim? semenarno ljubljana? JJa?

Ti spet mešaš carinjenje in carinsko posredovanje - pošta v “tvojem imenu” predloži carini pošiljko in spremno dokumentacijo - kako dolgo pa carina potem “mučka” je druga stvar.
In ja - ta jajc s predložitvijo pa “traja” - treba prvo stranko pozvati, po odgovoru in prejetju dokumentov skompletirati, “oddati” in potem cela pot nazaj … - za vsak korak računaj en dan …
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ti spet mešaš carinjenje in carinsko posredovanje - pošta v “tvojem imenu” predloži carini pošiljko in spremno dokumentacijo - kako dolgo pa carina potem “mučka” je druga stvar.
In ja - ta jajc s predložitvijo pa “traja” - treba prvo stranko pozvati, po odgovoru in prejetju dokumentov skompletirati, “oddati” in potem cela pot nazaj … - za vsak korak računaj en dan …
BS - pred kakim letom sem dobil poziv po pošti, oddal online dokumentacijo dopoldan in drug dan je bil paket pri meni!
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.313
113
Ti spet mešaš carinjenje in carinsko posredovanje - pošta v “tvojem imenu” predloži carini pošiljko in spremno dokumentacijo - kako dolgo pa carina potem “mučka” je druga stvar.
In ja - ta jajc s predložitvijo pa “traja” - treba prvo stranko pozvati, po odgovoru in prejetju dokumentov skompletirati, “oddati” in potem cela pot nazaj … - za vsak korak računaj en dan …
BS - 10 dni že tam leži, me še noben ni kontaktiral.
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace in McGiver

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
hočeš rečt da so to cariniki in niso zaposleni na pošti? in nimajo s pošto nič. .... skoraj bi verjel.
Tako je cariniki, ki z carinsko uniformo delajo v na Brniku. Nekatere prostore si delijo z Pošto nekatere pa ne.

Edit... pardon, sem klical kolega tam... niso na Brniku, še vedno se to delo opravlja na PLC Ljubljana na Cesti v Mestni log.
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Tudi Pošta bi lahko bila top of the top, če nebi imela država prste vmes, če nebi bilo direktorjev več kot ostalega kadra (pretiravam), ter če se nekateri fikusi nebi obnašali kot ostali fikusi v JU, ker ima svojega botra za hrbtom. Koneckoncev ima Pošta še vedno precej dobro logistiko. Če mi kdo ne verjame naj se sprehodi skozi skladišče DPDja in potem poroča.
Nisem še bil v skladišču DPDja, ampak do sedaj še nisem imel problema s pošiljko preko DPDja. Vse gre po planu in z dnevno sledljivostjo. In tudi naš kurir je dober, stalno isti.
Moram pa napisati tudi, da s pošto nimam nekih težav. Poštar je ok, se pa res menjujejo tam na eno leto. Od prejšnjega tedna imamo spet novega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in sajkek

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Okej to je se mene presenetilo (ups) ne vem do kod je ups pa kje potem posta slovenije prevzame


27/08/2021
7:50
Out for Delivery
Brnik, Slovenia
26/08/2021
18:24
Shipped
Barcelona, Spain
26/08/2021
12:48
Label Created
Spain
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.026
4.016
113
UPS ima svoj center na brniku, razvažajo pa s kombiji pošte slovenije (hitra pošta). Pomojem imajo to pogodbeno outsourcano in zakupljene določene kapacitete.

Je pa tako da kdaj se kurirju ne da v mojo vukojebino in pride paket drug dan z domačim poštarjem, podpis jasno narejen en dan prej od kurirja da zgleda vse legit! ;)