Pošta Slovenije

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ti si ziher svetovalec vlade ali pa vsaj PTT Slovenije (ja vem PTT ne obstaja več).

Jaz sem izdelek pošteno plačal, prav tako poštnino, ali je ta realna ali ne, ni moj problem - no ja zdaj očitno je. Jaz sem predložil dokaz za oboje.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.420
4.943
113
Izdelek v Sloveniji ima vrednost, ki je cena v državi izvora + strošek transporta.
Ne vem, meni se zdi precej logično, da se poštnina upošteva pri osnovi za DDV in carinske dajatve. Ali pri obračunu DDV za gorivo na bencinski odštejejo transportne stroške s tankerjem?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Torej če kupim TV v Srbiji, mi bo naša carina nabila DDV tudi na moje gorivo in čas, ki sem ga porabil za vožnjo tja in nazaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.178
-2.014
113
Na Pošti Slovenije sicer poudarjajo, da je predvidena možnost, da bodo prodajalci oziroma spletne platforme ob prodaji prek spleta že obračunali DDV in ga ustrezno odvedli naslovnim državam. "Obračunan bo po stopnji, ki velja v državi kupca. Če prodajalci te možnosti ne bodo uporabili, bo uvozni DDV prejemniku pošiljke zaračunal in državi odvedla carinska služba, vendar bo to, žal, podaljšalo in podražilo uvozne postopke,“ pojasnjujejo na Pošti Slovenija.
A to pomeni, da če kitajc zaračuna teh +22%, potem plačilo 5€ odpade?

hehe, kaj pa če bo kitajc zaračunal teh 5€+ (s popustom, da bo konkurenčen) , da bo nakazal 22% slovenski državi, pa zahebal pošto?????
Sej, ali ima kitajc kaj drugačne stroške zaračunavanja kot pošta? no razen da banka pri mednarodnih nakazilih več vzame?
 
Nazadnje urejeno:

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.312
113
sej včeraj se je malo pokazalo zakaj je temu tako, vsaj pri nas...višanje storitev. Direktorji se menjavajo kot spodnje gate, vsako leto drug, vsak naslednji z manj izbrazbe in izkušenj (tale zadnji je sploh cvetka baje). In potem ni strategije, in edina šansa za višat prihodke, je stiskat zaposlene in dražit storitve. To je v bistvu precej enostavno. Excel file in 2 uri dela. Vsaka 2 mesca greš skozi excel in spremeniš številke v svojo korist. Raja pa naj plača. Težave imajo potem poštarji in gospe na šalterjih... Zadnji primer je dvig cene pošiljk in uvedba "blagovnega pisma" pa take fore...babe še po 5 mesecih ne vejo kako pa kaj, tako je zmeden sistem.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Zato pa preko neta izpolnis cn23, prides na posto, poves stevilko, teta sprinta in gres domov :)
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.312
113
tako je, teta tam išče, reče kak je zdaj to, doma naračunaš 15 eur, ona reče 18, plačaš in greš domob brez, da ti je kaj jasno. Greš naslednjič ista zgodba isto izpolniš, teta reče kak zdaj to, naračunaš 15, misliš da bo 18, plačaš 16, si rečeš kul zakon to pa je bilo ugodno...In tako dalje, niti jasno ti ni da so te za 3 eure v komulativi nategnili... v resnici pa še za več.
 
  • Haha
Reactions: tomi

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.178
-2.014
113
Se mi zdi da do julija ne bodo kaj dosti dostavljali iz ne-eu držav, zakaj bi si kvarili biznis s takojšnjo dostavo, če bodo julija lahko vse to zasoljeno zaračunali.
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Moji paketki so vsi prišli (predvčerajšnjim še zadnji, naročen začetek maja). Nad dvema (naročena 11.11. in 4.1.) sem naredil križ.
Novih pa zaenkrat ne bom naročeval.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.878
9.545
113
Jaz pa čakam 8 paketov. Trije so že blizu, o petih pa ni duha in sluha. Ampak je še časa :).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.909
10.312
113
vau, to je moj kolega naredil, ko ma kamero gor. Je tudi naredil prvi polet :D
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Iz kje pa je to letel? V PR ni nič o dronu njegovem dometu in ostalem na fotkah je vse tako nejasno. Izgleda kot letališče Lesce ampak meni je to prevelika razdalja.
Pač klasika. Dajmo nekaj en PR naredit potem pa vse tiho.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Pošta Slovenije je prvi poskusni let z brezpilotnim letalnikom izvedla v sodelovanju s slovenskim podjetjem OneDrone, ki je prvi slovenski operater brezpilotnih zrakoplovov najvišje kategorije in omogoča izvajanje letalskih operacij v najzahtevnejših pogojih ter z zagonskim podjetjem ElevonX, ki je proizvajalec brezpilotnih letal (UAV) oziroma celotnih sistemov. Zagonsko podjetje je razvilo modularni brezpilotni sistem ElevonX SkyEye in ga pripeljalo do serijske proizvodnje.

Res ni o dometu nič, ker je vse bolj kot ne preizkusna različica. Članek pa epp za PS in omenjeno startup podjetje.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
idron-content-06.jpg


Kaj misliš, so Lesce?
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
Sicer pa če so leteli iz Lesc do Vršiča, so verjetno prekršili kako pravilo, vsaj to da mora dron biti v vidnem dosegu. Pa tudi razdalja je precej velika.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Pošta Slovenije je prvi poskusni let z brezpilotnim letalnikom izvedla v sodelovanju s slovenskim podjetjem OneDrone, ki je prvi slovenski operater brezpilotnih zrakoplovov najvišje kategorije in omogoča izvajanje letalskih operacij v najzahtevnejših pogojih ter z zagonskim podjetjem ElevonX, ki je proizvajalec brezpilotnih letal (UAV) oziroma celotnih sistemov. Zagonsko podjetje je razvilo modularni brezpilotni sistem ElevonX SkyEye in ga pripeljalo do serijske proizvodnje.

Res ni o dometu nič, ker je vse bolj kot ne preizkusna različica. Članek pa epp za PS in omenjeno startup podjetje.
Omenjali so domet okoli 100 km
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.878
9.545
113
Jaz pa čakam 8 paketov. Trije so že blizu, o petih pa ni duha in sluha. Ampak je še časa :).
Naročil eno zadevo na aliju 17.5 in vidim po trackingu, da je včeraj prispela v Slovenijo:eek:.
14 dni, to pa je hitrost. Sem pa doplačal za naslednjo dražjo poštnino. 1 USD je bila razlika.