Pošta Slovenije

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
To je zato, ker od 1.7. prodajajo storitev "bolj dostojnega časa" za raznos pisem. Kar se je spomnilo vodstvo in ne "počasni poštarji".
Samo mora biti kar več dela, da navadne pošiljke ''upočasnijo''. Ker morajo nekje stati, kar pomeni, da jih skladiščijo. Torej za isto ceno imajo višje stroške. Dobra matematika. Upam, da se jim ti stroški ne bodo pokrili z novo storitvijo in bodo naredili malo izgube še.

A ni bil tak cenik že prej ali kje se skriva tisti dodatek? Je to navadno pismo prednostno?
 

Priponke

  • Cenik.jpg
    Cenik.jpg
    88,4 KB · Ogledi: 147

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.728
3.459
113
Dobra poteza. Na tak način si bo praktično vsak zaželel dobiti karantenizirano pošiljko.
 
22. jul 2007
13.264
1.574
113
124
A ne razumete, da je to eden izmed protikoronskih ukrepov.
Vi pa iščete v vsaki stvari zaroto;)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Samo mora biti kar več dela, da navadne pošiljke ''upočasnijo''. Ker morajo nekje stati, kar pomeni, da jih skladiščijo. Torej za isto ceno imajo višje stroške. Dobra matematika. Upam, da se jim ti stroški ne bodo pokrili z novo storitvijo in bodo naredili malo izgube še.

A ni bil tak cenik že prej ali kje se skriva tisti dodatek? Je to navadno pismo prednostno?
Katero znamko pa moraš napopati, da je pismo prednostno? Saj so znamke že leta označene s črkami in ne z vrednostjo, da lažje brez stroškov dražijo.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.577
1.064
113

Uporabniki bodo imeli možnost izbire med sedanjim nivojem kakovosti, ki se bo po novem imenoval prednostni prenos, in nižjim nivojem kakovosti, ki se bo imenoval neprednostni prenos, so pojasnili. Za prednostni prenos bo cena višja od neprednostnega prenosa.

Na Pošti Slovenije so ponazorili, da bo cena standardnega pisma, ki bo poslano prednostno, znašala 0,67 evra, medtem ko bo cena za neprednostno standardno pismo znašala 0,62 evra. Pri pošiljanju priporočenega prednostnega pisma do 20 gramov bo cena 2,05 evra, medtem ko bo cena za neprednostni prenos znašala 1,95 evra. Nove cene je potrdil Akos.

Trenutno sicer, kot razkriva cenik Pošte Slovenije, cena standardnega pisma stane 0,55 evra.


Za primerjavo so sicer na Pošti Slovenije dodali, da cena za prenos prednostnega standardnega pisma v Avstriji znaša 0,85 evra, neprednostnega pa 0,74 evra, medtem ko je v Italiji cena za prenos prednostne standardne pošiljke 2,80 evra, neprednostne pa 1,10 evra.

Ko se bodo uporabniki odločili za prednostni prenos, bo njihova pisemska pošiljka praviloma dostavljena naslednji delovni dan po oddaji pošiljke v prenos, v primeru izbire neprednostnega prenosa pa bo dostava praviloma izvedena v treh delovnih dneh.

Prednostni in neprednostni prenos bodo uvedli za pošiljke korespondence v notranjem prometu, in sicer za standardno pismo, navadno pismo, dopisnico, priporočeno pismo, vrednostno pismo ter pošiljke za slepe in slabovidne. Prednostne pošiljke bodo ločene od neprednostnih pošiljk z dodatno oznako na pošiljki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
Če bi vedel bi nakupil 1000000 znamk (na njih ni cene samo A in B) leta nazaj ko so bile poceni in bi jih zdaj prodajal z večjim dobičkom kot pa bitkojne.

A tista fora z T in SS namesto znamke še velja?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.577
1.064
113
Naša pošta... Prijatelji iz Švice (izven EU) poslali našemu otroku puzzle. Rabljene, od svojih otrok. Vrednost cca 2 evra če imaš srečo na Bolhi, da sploh kdo hoče kupit. Morali smo izpolnit uvozno deklaracijo (ne da bi sploh vedeli kaj je v paketu) in plačali 4,5 eur poštarju. Čudovito.
 
  • Jezen sem
Reactions: javr

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.545
113
Jaz sem ta teden dobil 2 poziva za predložitev informacij o pošiljko naročeni 30.4 in dospeli v Slovenijo 7.7.
Naj kar nazaj pošljejo.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.476
5.661
113
To si resno napisal ali se hecaš? In kako naj carina ve kaj je v paketu če ni nič deklarirano. Plačal si pač cel postopek. Pa še 123567.tič. Carina ti je odprla, Pošta pa kot dostavna služba poslala račun. Težko za razumet?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.577
1.064
113
To si resno napisal ali se hecaš? In kako naj carina ve kaj je v paketu če ni nič deklarirano. Plačal si pač cel postopek. Pa še 123567.tič. Carina ti je odprla, Pošta pa kot dostavna služba poslala račun. Težko za razumet?
Deklarirano je bilo s strani pošiljatelja v obeh primerih. V primeru Kitajske sem dodala račun z Aliexpressa in napisala isto vsebino, kot je bila na računu. V primeru darila iz Švice sem za vsebino prepisala "puzzle" iz podatkov o paketu, ki so bili na voljo na spletni strani pošte, ko sem oddajala na spletu, in napisala, da računa nimam saj gre za darilo, ter napisala ocenjeno vrednost 2€. Za darilo vredno 2€ sem za postopke in karkoli že so se spomnili dodat plačala več kot za 30€ vreden nakup s Kitajske.

Moja pripomba je na cenik, ki jim da odprte roke, da naredijo nekar kar se vsakemu normalnemu človeku ne zdi prav.

kako naj carina ve kaj je v paketu če ni nič deklarirano.
Je deklarirano, saj pošiljatelj že deklarira. Težko za razumet?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.577
1.064
113
Je morda pošiljka iz Kitajske imela že plačan DDV?:eek:
In koliko bi ti DDVja zaračunal na 2 evra vredno rabljeno sestavljanko?? Ker če računam posredovanje pošte 2,5eur al koliko je že, potem so še 2eur obračunali za ta neverjeten 100%-ni ddv. Ker plačala sem namreč vse skupaj 4,5€. Še enkrat, za rabljene podarjene puzzle. Eno sestavljanko.