Pošta Slovenije

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.139
3.609
113
Marlbor
Jaz sem tudi zdaj označil levo opcijo, dodal iz alija TAX INVOICE, pa da vidimo ...
Aja, pa v opombe napisal, da je davek že bil plačan ob nakupu.ž

Mi pa ni jasno, zakaj bi ti v primeru posrednega zastopanja lahko Pošta zrihtala ddv po nižji 9,5% ali celo po 5% davčni stopnji? Razmišljam, recimo če nekdo kupuje kaj dražjega, pa recimo temu da se upravičeno carini in zaračunava ddv ob uvozu?
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
Mi pa ni jasno, zakaj bi ti v primeru posrednega zastopanja lahko Pošta zrihtala ddv po nižji 9,5% ali celo po 5% davčni stopnji? Razmišljam, recimo če nekdo kupuje kaj dražjega, pa recimo temu da se upravičeno carini in zaračunava ddv ob uvozu?
Povsem napačno vprašanje, moral bi se vprašat zakaj lahko pri neposrednem zastopanju samo 22% zrihta.
9,5% in 5% so povsem legitimne stopnje davka v Sloveniji, ki jih pri neposrednem zastopanju ignorirajo in vse obdavčijo 22%
 

SavageSam

Fizikalc
26. mar 2012
235
67
28
Jaz sem imel enak primer včeraj, dobil sporočilo naj priložim dokazila ... izpolnil, "obkljukal" levo stran - Neposredno zastopanje - priložil račun (s plačanim VAT-om) ...sedaj čakam, kaj bo
Sporočim, koliko sem :eek:(ali nisem :zmaga: ) plačal ...
Dobil včeraj paketek iz GB, prejšnji teden poslal dokazila o plačanem DDV in je poštar ob dostavi želel 2.5€ za stroške postopka.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
No meni so prasci zaračunali 22% DDV na cel račun izdelka iz ZDA, čeprav sem v njihovem obrazcu vnesel kaj je vrednost izdelka in kaj je poštnina. Potem pa so mi dali zraven še 4,50 EUR stroškov za posredno zastopanje pošte. Trajalo pa je tudi 2 tedna
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
No meni so prasci zaračunali 22% DDV na cel račun izdelka iz ZDA, čeprav sem v njihovem obrazcu vnesel kaj je vrednost izdelka in kaj je poštnina. Potem pa so mi dali zraven še 4,50 EUR stroškov za posredno zastopanje pošte. Trajalo pa je tudi 2 tedna
Seveda, tako je po ceniku in zakonu.
Bo Ali očitno še naprej prosperiral in verjetno povečeval cene, ker imajo logistiko ustrezno poštimano, da gre mimo naših cuzavcev.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.902
2.505
113
V glavnem tale Predplačani DDV laufa OK!
Ko ste na levi izpolnjevali, ste dali tisto številko notri - sistem IOSS (VEM)? Kje ste jo dobili?
Če se na 'levi' vse izpolni, program sam ven vrže rezultat. Glede DDV Pošta nima nič dela!

Posredovanje NE bo več dolgo tako poceni.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
če kdo dolgo čaka na paket oz obvestilo s carinske pošte naj preveri sms in email.
Za en paket sem dobil na sms (za ostale na email) in sms sem spregledal in tako je šlo nazaj, kitajc pa mi kaže da je dostavljeno... lahko se obrišem še kje drugje kot saamo pod nosom...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
če kdo dolgo čaka na paket oz obvestilo s carinske pošte naj preveri sms in email.
Za en paket sem dobil na sms (za ostale na email) in sms sem spregledal in tako je šlo nazaj, kitajc pa mi kaže da je dostavljeno... lahko se obrišem še kje drugje kot saamo pod nosom...
?
Kako je bilo dostavljeno, če je šlo nazaj?
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
?
Kako je bilo dostavljeno, če je šlo nazaj?
jaz pa sem sms od carisnke poošte dobil 11. avgusta. Pa en paket sem pri njih že prej naročil in je normalno prišel. Pri tem pa se je ravno ta nov sistem vmešal in je šlo...
 

Priponke

  • ali.png
    ali.png
    161,7 KB · Ogledi: 107

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
Odvisno kaj je to dolgo čakanje, ker pošta itak po 16 dneh pošlje nazaj.
od avgusta do "sedaj" , vmes sem še malo pozabil, bil prepozen za odpret dispute... sedaj pa sem se odločil, da vseeno malo povprašam in na pošti so mi rekli, daa je bill poslan sms na 11.8, kar je bilo res in da so poslali nazaj.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.879
9.546
113
Še enkrat: če bi paket šel nazaj, bi se to na trackingu videlo. To bolj kaže, da si ti prevzel in pozabil, nekdo od tvojih sosedov prevzel ali pa te je kitajc nategnil in dal tracking od nekoga drugega v Sloveniji.
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
2.099
476
83
Še enkrat: če bi paket šel nazaj, bi se to na trackingu videlo. To bolj kaže, da si ti prevzel in pozabil, nekdo od tvojih sosedov prevzel ali pa te je kitajc nategnil in dal tracking od nekoga drugega v Sloveniji.
če je, me kitajc nateguje.
ni tako mali paket, bi ga sigurno videl oz sploh ne bi smel pridet do mene, ker nisem izpolnil obrazca na carinski pošti.