Pošta Slovenije

22. jul 2007
13.264
1.574
113
124
Previdno!
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
9 dni nazaj sem poslal paket za Združeno kraljestvo... 8 dan je začel premik iz Ljubljane.
A to čakajo da se jih nabere?
Paket ni bil en mali da bi se kje izgubil.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
437
33
28
..zadnji...

a obstaja kak (preverjeni) posrednik, ki posreduje nakup prek spleta iz Nemčije?...kot je bilo nekoč iz anglije če se prav spomnim?
Nekatere trgovine ne pošiljajo izven DE....
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Tak nekak. Če ne doplačaš prioritete potem tvoja pošta ostane na pošti do 3 dni predno jo odpremijo naprej. Ni nujno, da bo, ampak praviloma je tako.
So se na bivši firmi na začetku tega leta čudili zakaj pošta iz MB v LJ po novem hodi 2 ali 3 dni dalje in so potem poštarji razložili kje je finta.

Se ne čudim, da je Avstrijska pošta začela sama dostavljati v SLO.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Tak nekak. Če ne doplačaš prioritete potem tvoja pošta ostane na pošti do 3 dni predno jo odpremijo naprej. Ni nujno, da bo, ampak praviloma je tako.
So se na bivši firmi na začetku tega leta čudili zakaj pošta iz MB v LJ po novem hodi 2 ali 3 dni dalje in so potem poštarji razložili kje je finta.

Se ne čudim, da je Avstrijska pošta začela sama dostavljati v SLO.
Včeraj zjutraj sem naročil in plačal, danes poštar dostavil ob 9.15 na vrata. Hmm... Ne vem ali ste na Triglavu doma ali imam samo jaz srečo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
zdaj pa se isto naredi, da ti nekomu pošlješ
Zna bit da lokalna poštarca zajebe in ne da dalje paketa. Sam sem pa službeno velikokrat v logiatičnem centru v MB in opoldne nikjer ne vidim naloženih vozičkov, z označbo, tale bo čakal 3 dni, ta je že en dan tukaj, se pravi bo čakal še 2 dni in tako naprej...
Treba pa je vedet, da če pošlješ iz Murske Sobote, gre paket najprej v MB, tukaj se razvrsti za Ljubljano, potem se spet tam razvrsti za naslednji cilj. Takšni "hopi" pa znajo trajat par dni.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Da se ne boste spraševali kako je. Malenkost sem se zmotil, pravilno bi bilo da je navadno pismo dostavljeno v do treh dneh in ne, da čaka 3 dni.

Pisma v notranjem prometu (za naslovnike po Sloveniji) so praviloma naslovniku dostavljena naslednji delovni dan po oddaji pri prednostnih pošiljkah oziroma v roku treh delovnih dni pri neprednostnih pošiljkah.

Prednostni prenos lahko izberete pri standardnem pismu, navadnem pismu, dopisnici, priporočenem pismu, priporočenem pismu s storitvijo, vrednostnem pismu ter pošiljki za slepe in slabovidne.


več pa tukaj
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Za pisma je res tako po črki... Kaj delajo z prednostnimi in kaj z navadnimi pa ne vem. Vprašam ko bom spet tam. Vidim pa da je pri navadnem pismu razlika med prednostnim in neprednostnim 5 centov. Za pisma do 50 gramov pa 20 centov razlike. Me pa še samega zanima kaka je razlika v poti enih in drugih.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
7.334
3.635
113
Pošta Slovenije je lani uvedla sistem dvojne kakovosti, ki pošiljke deli na prednostne in neprednostne. Obe vrsti pošiljk je takrat tudi podražila, prednostne bolj kot neprednostne, pri tem pa se je zavezala, da bo 95 odstotkov prednostnih pošiljk prenesla v enem dnevu. To se ni zgodilo, v enem dnevu so jih prenesli 90 odstotkov. Agencija za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije potrjuje, da Pošta ni dosegla standarda kakovosti.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Iiiin? Kaj se je zgodilo potem? Predvidevam da nič. Zakaj potem standard in zaveza?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.452
1.405
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Za pisma je res tako po črki... Kaj delajo z prednostnimi in kaj z navadnimi pa ne vem. Vprašam ko bom spet tam. Vidim pa da je pri navadnem pismu razlika med prednostnim in neprednostnim 5 centov. Za pisma do 50 gramov pa 20 centov razlike. Me pa še samega zanima kaka je razlika v poti enih in drugih.
Razlika je v tem, da so prej pisemske pošiljke zvečer dostavili v Poštno logistični center, kjer so jih razvrstili in zjzutraj dostavili na pošte, kjer so jih poštarji raznosili. Sedaj se to počne samo s prednostnimi pošiljkami, ker so nočno smeno ukinili oz. zelo zmanjšali in se neprednostne pošiljke predelajo šele tokom naslednjega dneva.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
In spet. Paket iz Jesenic stoji v Mariboru 2 dan.
Pa noben mi ni dal izbire prednost ja/ne položnico napiši za odkupnino če ti jo bom jaz bo še dodatnih € če nebi bil prevelik za GLS paketomat bi ga tam oddal.
Hecni so ko vedo da imajo monopol nad vsem.