Pošta Slovenije

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Pošta je nekoč bila lesena? Si me dobro nasmejal.
S temi kekci nimam posla že dolgo, ker vse pakete 1x tedensko prevzemam v avstriji, na pogodbeni pošti.
Postopek: prideš not v trgovino, na koncu je prostor za pošto: grüss got, paket za steve bite. Čez 5 sekund jih najde, skener v roko...piiip piip piip za 3 pakete...unteršrift bite....podpišem in aufvidersehen. 1 min max.

Zadnjič pa sem moral nekaj na lokalni pošti prevzet. 10 min čakanja, da postrežejo 3 pred mano. Pridem na vrsto, teta išče paket vsaj 2 min. Končno najde, skener v roke...piip...ne dela...piiip ne dela. Ponovi 4x, ne dela. Gre teta to na roko pisat. Ok rešeno. Gleda v računalnik... ..tipka....klika....spet tipka in klika in..... Končno lahko podpišem. Skoraj 5 min...za prevzem 1 paketa. Skupno 15 min.

Me sploh ne čudi da so se jodlarji odločili sami vzeti stvari v svoje roke
Ok, crknjen čitalec ni izgovor. Lahko je koda bila tudi poškodovana. Kdo ve... Da pa v Avstriji paket najde v sekundi pove samo to, da ima zloženih 5 paketov, za razliko od 100 ki jih je verjetno imela poštarca na slovenski strani. Ali hočeš reči, da smo slovenci sami debili in med petimi paketi rabimo 10 minit da najdemo tvojega?
 
Nazadnje urejeno:

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
Pošta je nekoč bila lesena? Si me dobro nasmejal.
S temi kekci nimam posla že dolgo, ker vse pakete 1x tedensko prevzemam v avstriji, na pogodbeni pošti.
Postopek: prideš not v trgovino, na koncu je prostor za pošto: grüss got, paket za steve bite. Čez 5 sekund jih najde, skener v roko...piiip piip piip za 3 pakete...unteršrift bite....podpišem in aufvidersehen. 1 min max.

Zadnjič pa sem moral nekaj na lokalni pošti prevzet. 10 min čakanja, da postrežejo 3 pred mano. Pridem na vrsto, teta išče paket vsaj 2 min. Končno najde, skener v roke...piip...ne dela...piiip ne dela. Ponovi 4x, ne dela. Gre teta to na roko pisat. Ok rešeno. Gleda v računalnik... ..tipka....klika....spet tipka in klika in..... Končno lahko podpišem. Skoraj 5 min...za prevzem 1 paketa. Skupno 15 min.

Me sploh ne čudi da so se jodlarji odločili sami vzeti stvari v svoje roke
Razen čakanja, je vse ostalo isto pri moji pošti. Očitno si imel pač tak primer ali pa potenciraš zadeve. Ker da nikoli pred tabo v Avstriji ni bilo nikogar, je precej bosa.
Jaz recimo v 5% primerov pridem direkt na okence, ostalih 95% pa moram čakat, ker je kdo pred mano. Večinoma minuto, dve, se pa zgodi tudi, da čakam zaradi ene osebe 5 minut.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.459
113
pri taščici
Pošta bi lahko bila super podjetje, tudi stranke bi bile potem super zadovoljne. Nekateri sektorji se še trudijo da furajo posel naprej, bolj kot ne zaradi lastne sigurnosti in plače. In ker kjerkoli se pri nas politika vtikuje v posel, tam gre vse samo navzdol. Primer zapiranje poslovalnic in predaja posla pogodbenikom. In to vse zato, ker je en direktor bil v Avstriji in videl da Lekarna posluje kot pogodbenik za Avstrijsko pošto. Pri nas pa ljudje protestirajo in želijo pošto v svojem kraju, (beri denar zagotovljen) oni pa zapirajo. No danes taista Avstrijska pošta že prevaža po Sloveniji.
Drug banalni primer. A veste kaj je zadnje mesece bil edini posel direktorjev? V katero stranko se bodo prepisali, da bodo ostali na stolčkih, ker so SDS Kokota odstranili.
Pa ne me narobe razumet. Pošti želim da bi še dolgo bila stabilno podjetje, ker koneckoncev, kaj imamo od tega če Hans razvaža pakete? Eni boste rekli, meni je važna hitra kakovostna storitev. Po eni strani res, po drugi pa vaši everčki gredo lepo Hansu v Avstrijske Alpe, namesto da dajejo kruh Janezu in Micki.
Janez in Micka ze dolga delata za avtrijsko.posto.
,A naso.posto delajo mujo in haso.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.459
113
pri taščici
Sicer pa paket izkusnja ta mesec.
Aku kaput. Nimam volje in casa se 15km dalec zapeljati po njega.
Klicem v cetrtek, ce bo do sobote zjutraj aku na naslovu. Ja bo, ni problema. Narocim kar po telefonu.
Dreka, bil je v ponedeljek.
Pa smo v soboto sravfal akuje (med stroji) , pa se potem v ponedeljek
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
Sicer pa paket izkusnja ta mesec.
Aku kaput. Nimam volje in casa se 15km dalec zapeljati po njega.
Klicem v cetrtek, ce bo do sobote zjutraj aku na naslovu. Ja bo, ni problema. Narocim kar po telefonu.
Dreka, bil je v ponedeljek.
Pa smo v soboto sravfal akuje (med stroji) , pa se potem v ponedeljek
A to si na Pošti kupil aku? Kdo je sploh dostavljal?
Ker se mi zdi, da ti delaš kompot iz vseh teh zadev.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Sicer pa paket izkusnja ta mesec.
Aku kaput. Nimam volje in casa se 15km dalec zapeljati po njega.
Klicem v cetrtek, ce bo do sobote zjutraj aku na naslovu. Ja bo, ni problema. Narocim kar po telefonu.
Dreka, bil je v ponedeljek.
Pa smo v soboto sravfal akuje (med stroji) , pa se potem v ponedeljek
Pošta ne dostavlja paketov v soboto! Tako da smo te dobili, da nabijaš v prazno.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
V info vsem, ki kupujete na Aliexpressu. Če kupuješ v EURih si Ali vzame 2,7% ''provizije''. Tako da, se splača kupovati v USD in naj banka sama pretvori v EUR-e. Vsaj pri meni, kjer plačujem iz N26 je ta razlika.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.459
113
pri taščici
A to si na Pošti kupil aku? Kdo je sploh dostavljal?
Ker se mi zdi, da ti delaš kompot iz vseh teh zadev.
MrDaco
Nisem vprasal kdo Milerju dostavlja pakete (posta, dpd, gls) ampak ce bo do sobote
Rekli so ja.
Ce bi rekli ne ali mogoce, bi se najbrž vsedel v avto.
Kupil pri mehanizaciji miler, dostavljala je pošta. Aku je bil oddan v cetrtek, paket je prisel v ponedeljek.
 
  • Haha
Reactions: sad

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
2 delavna dneva torej. Se ti zdi to tako slabo? Kdo ti je obljubil dostavo naslednji dan? Trgovec? Potem po njem pljuvaj ker te zavaja in ne po kurirskih službah.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
Sej bi mu tudi Pošta lahko dostavila že v petek, samo trgovec ni plačal te storitve.
Hanzi pa očitno postaja tisti zagrenjen penzič, ki potem pljuva čez vse in so vsi ostali krivi, on pa nič.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.459
113
pri taščici
2 delavna dneva torej. Se ti zdi to tako slabo? Kdo ti je obljubil dostavo naslednji dan? Trgovec? Potem po njem pljuvaj ker te zavaja in ne po kurirskih službah.
To ti dam prav. Imas sedaj tudi ime trgovca napisano.
Je pa res da vprašanje koliko trgovec na drugi strani telefona ve kako laufajo pošiljke. Je ze veliko ce ve kaj prodaja. Ker pol leta prodaja cunje, potem sravfe, nato pa salamo v delikatesi.
Zato sem tudi preko telefona narocil, ker preko spleta nimas pojma kdaj bodo narocilo obdelali.
Preko telefona sem imel pa res ze v nekaj urah številko o prevzemu na telefonu. Potem pa je aku najbrz sel na izlet v Ljubljano 30km in potem nazaj. (25km)
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
To ti dam prav. Imas sedaj tudi ime trgovca napisano.
Je pa res da vprašanje koliko trgovec na drugi strani telefona ve kako laufajo pošiljke. Je ze veliko ce ve kaj prodaja. Ker pol leta prodaja cunje, potem sravfe, nato pa salamo v delikatesi.
Zato sem tudi preko telefona narocil, ker preko spleta nimas pojma kdaj bodo narocilo obdelali.
Preko telefona sem imel pa res ze v nekaj urah številko o prevzemu na telefonu
Loool. Res si en mandeljc.
Čisto tako, preko spleta gre večina zadev avtomatizirano. Ali misliš, da to nekdo zadaj pretipkuje stvari? Tako da, preko telefona samo vnašaš zraven še eno možnost človeške napake. In daješ trgovcu lepo šanso, da te na suho nategne. Kar te tudi je.
Kot drugo: kupiš pri trgovcu, ki očitno na pol leta menja asortima in potem pljuvaš po nič krivi pošti. Ker pošta bi ti lahko dostavila drugi dan, samo je cena te storitve pri pošti ''malo'' višja, kot navadno pošiljanje. In 2 delovna dneva je zame čisto ok pri navadni pošiljki.
No, sedaj si se navadil, da če nekaj nujno rabiš, ne boš kupoval pri trgovcu, ki prodaja gate, čez pol leta pa baterije. Potem pa še pljuval čez nič krivo pošto, ki je v tem tvojem primeru očitno čisto korektno izvedla storitev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.240
6.459
113
pri taščici
Ti se bos pa naucil brati ali/in pa razumevati.
Nisem mislil trgovca kot pravno osebo ampak kot osebo v trgovini(prodajalca).
Ker danes prodajajo izdelke ljudje ki nimajo pojma kaj prodajajo.
Miler od vsega zacetka prodaja akuje. Poleg ostale kmetijske mehanizacije. Trgovci se pa tudi ne menjajo na pol leta.
Tako da ja, naiven sem bil ker sem verjel trgovxu da bo od cetrtka do sobote aku na dvoriscu.
Vrzi kamen v mene
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
Ti se bos pa naucil brati ali/in pa razumevati.
Nisem mislil trgovca kot pravno osebo ampak kot osebo v trgovini(prodajalca).
Ker danes prodajajo izdelke ljudje ki nimajo pojma kaj prodajajo.
Miler od vsega zacetka prodaja akuje. Poleg ostale kmetijske mehanizacije. Trgovci se pa tudi ne menjajo na pol leta.
Tako da ja, naiven sem bil ker sem verjel trgovxu da bo od cetrtka do sobote aku na dvoriscu.
Vrzi kamen v mene
Ne bom. Samo potem NE PLJUVAJ PO POŠTI, ki ni nič kriva.
In ja, trgovec (oseba) te je na suho vložil. A si ga poklical in mu to povedal ali si sposoben le pljuvanja po spletu po nič krivi pošti, ki je v tvojem primeru očitno korektno opravila storitev.
Bo sedaj bolj jasno?
In ja, imam tudi jaz slabe izkušnje s pošto, ampak se bolj dotikajo osebe za šalterjem. Ne bom pa pljuval po njih, če mi ne dostavijo naslednji dan, če sem vzel storitev, ki garantira dostavo v treh dneh.

V tem tvojem primeru se lepo vidi, kako ljudje postaja(m)jo vedno bolj nestrpni, egoistični in pri tem vržejo zdravo kmečko pamet skozi okno. In so vsi drugi krivi, le oni sami ne. Pa stvari namesto, da bi rešili pri krivcu, samo pljuvajo po drugih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69 in MrDaco

krko

Guru
5. sep 2010
2.635
1.337
113
Dokler sem še delal na pošti (tvoji lokalni Hanzi) je bil tovornjak vsakokrat čisto poln. Niti enkrat se ni zgodilo, da bi bil recimo napol prazen. Še rajši se je dogajalo, da je tovornjak prišel 2x v istem dnevu...pač druga runda se potem ni v celoti razvozila, ker "paketni" ni mogel vsega razvozit, okoliški poštarji pa smo bili že na terenu.

Je pa od tega že dobrih 5 let....
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
Potem pa povej kako je prav
ma nisi na pravega naletel, ker sem v preteklosti delal glih v prometni pisarni v plc mb :D

so to malo bolj zapleten stvari kot si ti predstavljaš, ne odloča se to franca na rampi če bo šel kombi al tovornjak.

skratka, pošta zna marsikaj, ima pa to nesrečo da je državno podjetje.