Pošta Slovenije

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.379
1.380
113
Pošta je ostala nekje tam kot SLO železnice. Politično kadrovanje, slabo vodstvo je naredilo svoje. Poleg tega sta to verjetno sistema, kjer je zaposlenih veliko preveč ljudi in so posledično tudi stroški poslovanja visoki.

V današnjem času se je potrebno hutro in premišljeno odzovati na zahteve trga in spremembe, ki se dogajajo. Pri njih pa stvari tečejo počasi in se potrjujejo na desetih nivojih predno ugledajo luč sveta. Pri nekih zadevi sodelujemo in so poštarji naročniki, torej oni rabijo nas. V 1,5 meseca niso uspeli sproducirati dokumenta v katerem bi še enkrat navedli svoje želje....si predstavljate, da bi tako delal en zasebnik. NE bi ga več bilo na trgu; in podobno bo verjetno pri njih čez kako leto, saj bo AT pošta zelo hitro vzpostavila boljši sistem dostave.
Ta finta z doplačilom prioritete je samo en primer kako se v današnjem času NE dela. Da bi potem vsaj to komunicirali naprej in ljudem povedali, ampak ne oni še tega niso sposobni in se potem dogajajo take zadeve kot Hanziju. Po moje pošitljatelj niti ne ve, da bi moral doplačati prioriteto in bi naročnik imel zadevo dostavljeno naslednji dan doma. S par obvestili bi se tako zadevo dalo rešit v korist vseh deležnikov, Hanzi bi doplačal prioriteto, pošiljatelj pravilno označil, pošta pa bi zaslužila par centov več :)
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.351
9.688
113
40
MB
tehnološko so sicer dosti bolj napredni kot železnice, ampak pri ostalem se pa pol zapleta ja. skratka ... ni je stvari ki je država ne zna zajebat.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.883
9.548
113
Po moje pošitljatelj niti ne ve, da bi moral doplačati prioriteto in bi naročnik imel zadevo dostavljeno naslednji dan doma. S par obvestili bi se tako zadevo dalo rešit v korist vseh deležnikov, Hanzi bi doplačal prioriteto, pošiljatelj pravilno označil, pošta pa bi zaslužila par centov več :)
Tri pripombe tukaj:
  • kolikor se jaz spomnim, je navadna pošta vedno bila garantirana v treh dneh. Si pa res prej pred doplačilom velikokrat znal dobiti že naslednji delovni dan. Tako da, tukaj neka komunikacija ne vem, če je ravno potrebna, ker se ni nič spremenilo po pogojih. Prodajalec bi pač moral Hanziju povedat, da lahko da ne bo prišlo, lahko pa za x EUR pride naslednji dan. Se pa strinjam, da bi bilo to korektno in primerno s strani pošte.
  • razlika v strošku pri 10kg akumulatorju ni par centov ;). O zaslužku pa ne vem.
  • če predpostavimo, da trgovec res tega ni vedel, kako naj to zve, če uprabniki samo bljuvajo po spletu, pokliče ga pa noben ne in mu to pove ;). Vsaj Hanzi kot izgleda tega ni storil.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
437
33
28
Janez in Micka ze dolga delata za avtrijsko.posto.
,A naso.posto delajo mujo in haso.
še kolcal se nam bo za mujoti pa hasoti.....njih vsaj razumemo ...tisti ki hočejo....

prihaja nov svež val (mujotov pa hasotov).....katerim ne bomo znali nit imena države izgovorit kaj šele imena....da ne govorim o kakšni komunikaciji....

ampak ja takle mamo...mi nočemo delat.....mujoti pa hasoti so tud vse manj glupi....pač dobili bomo kar iščemo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: wilburxxx in Hanzi

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
  • 13. Okt 2022
    3:59
    Slovenia, Arrived at Facility

  • 10. Okt 2022
    15:24
    Slovenia, Arrived at Destination Country Airport

  • 2. Okt 2022
    16:00
    GMTC, Departed

  • 29. Sep 2022
    19:03
    GMTC, Arrived

  • 24. Sep 2022
    21:27
    HONG KONG, Departed HONG KONG Airport

  • 23. Sep 2022
    23:14
    CHINA, SHENZHEN, Departed Sunyou Facility

  • 19. Sep 2022
    12:53
    CHINA, SHANGHAI, Acceptance, Sent to Slovenia

  • 16. Sep 2022
    16:15
    Pre-Shipment Info Sent to Slovenia

  • 16. Sep 2022
    21:01
    Sendungsnummer angegeben
Tole še kar ni prišlo do mene. Obvestila, da predložim račun in da kaj plačam, nisem dobil, na št. 080 14 00 o tej pošiljki (s številko) ve vedo nič. Pravijo da ni prispela k njim, če bi, bi jo zabeležili.
''
Zdej me zanima, kam poštarji dajo takšne pošiljke? nesejo domov, vržejo proč, prodajo robo naprej ????
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Ok saj se dogajajo lumparije vsepovsod, ampak da se krade pakete, prodaja ali nosi domov je malo verjetno. Vsi ti prostori so danes pod nadzornimi kamerami. In če pošta nima te številke niti zavedene pomeni da ni prišla niti v obdelavo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Car

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Ok saj se dogajajo lumparije vsepovsod, ampak da se krade pakete, prodaja ali nosi domov je malo verjetno. Vsi ti prostori so danes pod nadzornimi kamerami. In če pošta nima te številke niti zavedene pomeni da ni prišla niti v obdelavo.
In kje je danes ta pošiljka ?
Ker v Slovenijo je očitno prišla.
  • 13. Okt 2022 3:59
    Slovenia, Arrived at Facility
  • 10. Okt 2022 15:24
    Slovenia, Arrived at Destination Country Airport
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Obstaja tudi opcija da tole ni šlo preko Pošte Slovenije.
 
Nazadnje urejeno:

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.746
540
113
42
povsod malo
In kje je danes ta pošiljka ?
Ker v Slovenijo je očitno prišla.
  • 13. Okt 2022 3:59
    Slovenia, Arrived at Facility
  • 10. Okt 2022 15:24
    Slovenia, Arrived at Destination Country Airport
Kje pa gledaš to sledenje?
Tam kjer si naročil? 17track? Posta.si?
Vsak imam malo časovno luknjo.
Pomoje je tole obstalo na Brniku v sortirnici
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.232
312
83
A imam samo jaz to srečo ali so zadnje 3 dni navalili phisherji s kvazi dopisi Pošte Slovenije (spoofan mail od pošte, oblika pošte, poštnina neka 2eur pa potrdi podatke, pošiljatelj DPD :) ), skratka 2 sekunde da prepoznaš spam da Pošta ni mogla vročiti pošiljke. Samo sem enih 5 mailov dobil v 3. dneh.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Kje pa gledaš to sledenje?
Tam kjer si naročil? 17track? Posta.si?
Vsak imam malo časovno luknjo.
Pomoje je tole obstalo na Brniku v sortirnici
Sledenje gledam tu :
Na 17track, ship24, track-chinapost, mi kaže isto.
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
A imam samo jaz to srečo ali so zadnje 3 dni navalili phisherji s kvazi dopisi Pošte Slovenije (spoofan mail od pošte, oblika pošte, poštnina neka 2eur pa potrdi podatke, pošiljatelj DPD :) ), skratka 2 sekunde da prepoznaš spam da Pošta ni mogla vročiti pošiljke. Samo sem enih 5 mailov dobil v 3. dneh.
Jaz sem dobil od Pošte , Hrvatske Pošte, NLB, NKBM, ni da ni... brezveze da se to v tej temi o
menja.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.181
-2.024
113
Hvala MrDaco za pomoč in info pri sledenju mojega paketa, no na koncu je od carinske pošte prišlo sledeče:

Zdravo, poslan je bil samo ITMATT, pošiljka pa verjetno sploh ni bila oddana … ni nobenih podatkov nikjer
Lep pozdrav/Best regards,

Da ne bomo Pošte Slovenije blatili, Lahko tudi, da pošiljka ni bila oddana, ali se je izgubila med potjo iz Kitajske.
 

kwa1

Fizikalc
12. jul 2013
437
33
28
...zadnji...

A mogoče kdo ve recimo...

V Švici bi na spletni strani kupil nek alkohol iin tobak...in recimo da bi cena bila nekako takole:

-150 EUR cigarete
-100 EUR rum
-30 EUR poštnina

Vse seveda namenjeno osebni uporabi....kolk bi moral doplačat državi in kako se te zadeve izračunajo? Kakßne so omejitve?