Pes ubil otroka

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Pes ne sme ubiti človeka. PIKA!
Če ti to ni jasno, potem pač težko debatirava.
Pes je žival. Lahko je treniran do obisti, pa je še vedno žival. In če je dovolj velik in močan in mu stopiš na pravi živec, lahko napade. Torej lahko ubije človeka, sploh pa otroka, ki se ne zna branit. To so dejstva in misliti karkoli drugega je neumnost. Zato obstajajo pravila, ki naj bi preprečevala takšne napade (psi na vrvicah, doma privezani/pesjaki,..), ker jim 100% pač ne moreš zaupat. Kombiniraj še z večinsko trapastimi lastniki pa imaš sploh dobitno kombinacijo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Moram priznati, da sem žalosten, ko vidim, kaj vse živi v deželi slovenski. Nekoč so bile te stvari jasne. Zmeraj smo imeli doma psa. Če bi kazal agresijo proti kakemu sosedu ali denimo poštarju, mu ne bi bilo rešitve. Res pa je, da smo na psa zmeraj pazili in da ga niti pod razno ni smel nihče dražiti.
Danes pa bedaki mislijo, da bo nevaren pes ščitil njihovo predragoceno premoženje. Potem pa tatovi lepo pridejo s sprejem za par evrov in vse odnesejo, nastradajo pa otroci.
Če se psa ne da natrenirati kot tukaj pravite veliki poznavalci, potem se pač te živali prepove. Ena stvar, ki jo lahko izvažamo na Kitajsko. Meni se zdi povsem logično zakon, da je tako.
Jaz sicer ne trdim, da se psa ne da tako vzgojiti in skrbeti zanj, da bo nenevaren. Nevarnega psa pa nimaš kaj čuvati, temveč je treba z njim končati.
Verjamem pa, da ste tukaj mazohisti, ki pač menite, da mu je treba dati drugo in še kako priložnost, da še koga ugrizne. Pamet sodobnega forumaša pač.
V preteklosti so bile situacije v Sloveniji, ki se je pač dokazalo, da en ugriz ni dovolj. In se je psu dalo še priložnosti, da je pač na koncu nekoga ubil. Dajmo spet poskusit, mogoče spet uspe. Mar ne?
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Moram priznati, da sem žalosten, ko vidim, kaj vse živi v deželi slovenski. Nekoč so bile te stvari jasne. Zmeraj smo imeli doma psa. Če bi kazal agresijo proti kakemu sosedu ali denimo poštarju, mu ne bi bilo rešitve. Res pa je, da smo na psa zmeraj pazili in da ga niti pod razno ni smel nihče dražiti.
Danes pa bedaki mislijo, da bo nevaren pes ščitil njihovo predragoceno premoženje. Potem pa tatovi lepo pridejo s sprejem za par evrov in vse odnesejo, nastradajo pa otroci.
Če se psa ne da natrenirati kot tukaj pravite veliki poznavalci, potem se pač te živali prepove. Ena stvar, ki jo lahko izvažamo na Kitajsko. Meni se zdi povsem logično zakon, da je tako.
Jaz sicer ne trdim, da se psa ne da tako vzgojiti in skrbeti zanj, da bo nenevaren. Nevarnega psa pa nimaš kaj čuvati, temveč je treba z njim končati.
Verjamem pa, da ste tukaj mazohisti, ki pač menite, da mu je treba dati drugo in še kako priložnost, da še koga ugrizne. Pamet sodobnega forumaša pač.
V preteklosti so bile situacije v Sloveniji, ki se je pač dokazalo, da en ugriz ni dovolj. In se je psu dalo še priložnosti, da je pač na koncu nekoga ubil. Dajmo spet poskusit, mogoče spet uspe. Mar ne?

Pepek, ljudi ne moreš natrenirat, da ne bi pobijali, in ti bi zdaj treniral živali?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakon

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Moram priznati, da sem žalosten, ko vidim, kaj vse živi v deželi slovenski. Nekoč so bile te stvari jasne. Zmeraj smo imeli doma psa. Če bi kazal agresijo proti kakemu sosedu ali denimo poštarju, mu ne bi bilo rešitve. Res pa je, da smo na psa zmeraj pazili in da ga niti pod razno ni smel nihče dražiti.
Danes pa bedaki mislijo, da bo nevaren pes ščitil njihovo predragoceno premoženje. Potem pa tatovi lepo pridejo s sprejem za par evrov in vse odnesejo, nastradajo pa otroci.
Če se psa ne da natrenirati kot tukaj pravite veliki poznavalci, potem se pač te živali prepove. Ena stvar, ki jo lahko izvažamo na Kitajsko. Meni se zdi povsem logično zakon, da je tako.
Jaz sicer ne trdim, da se psa ne da tako vzgojiti in skrbeti zanj, da bo nenevaren. Nevarnega psa pa nimaš kaj čuvati, temveč je treba z njim končati.
Verjamem pa, da ste tukaj mazohisti, ki pač menite, da mu je treba dati drugo in še kako priložnost, da še koga ugrizne. Pamet sodobnega forumaša pač.
V preteklosti so bile situacije v Sloveniji, ki se je pač dokazalo, da en ugriz ni dovolj. In se je psu dalo še priložnosti, da je pač na koncu nekoga ubil. Dajmo spet poskusit, mogoče spet uspe. Mar ne?

Glej samo analogija. Polcijski pes je natrenitran do najvišje možne stopnje, pa ne samo da ugrizne lahko koga, včasih (zelo pogosto) ugrizne celo lastnika. Če bi bil pes robot in bi ga lahko naučil vsega potem bi imeli vsi rexe doma ki bi ubogali vse ukaze, samo ni tako.

Vsak pa za svojega psa misli da ne bo ugriznil nikogar, ker naš pa že ni tak. Enako kot pri otrocih. In včasih se zgodi da pač tak pes vseeno ugrizne. Kaj veš kaj ga zmoti. Ker se to ne dogaja na dnevni ravni so torej v takih primerih to samo "nesreče".
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Saj pravim splet nesrečnih okoliščin. Krivda 50/50.

Močno dvomim, da je 50:50. Pes je bil privezan na ograjenem zasebnem zemljišču. Zgolj odprta vrata ne morejo bremenit lastnika, druge sorte problem je sama ketna, ki ni dovoljena a to imho tudi ne poveča odgovornosti lastnika psa.
Kje je bil pa kak starš oz. skrbnik deklice?
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in turbobitch

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Prva stvar na katero pomislim je kje so starši.
Pse na ketni bi bilo treba prepovedat.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Psi na ketni mislim, da so prepovedani in tu bi moral biti v igri pesjak. Še vedno pa deklica kljub odprtim vratom nima kaj počet na tujem ograjenem zemljišču in glede na starost bi morala biti zraven kakšna starejša oseba.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.887
113
Po zakonodaji je veriga opcija za varovanje, tako da je dovoljena in celo obvezna (min. dolžina 3m) če nimaš psa drugače fizično zaprtega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DOMEK

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Po zakonodaji je veriga opcija za varovanje, tako da je dovoljena in celo obvezna (min. dolžina 3m) če nimaš psa drugače fizično zaprtega.

Dejansko? Sem (očitno zmotno) mislil, da so zaradi neprimernosti (nehumanosti za žival) to opcijo dali v ilegalo že pred časom.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Ta ketna je bila mogoče samo dolgi povodec na katerem je bil začasno iz x razloga privezan pes, kiks icer mogoče sploh ni. Dejstvo je, da tak pes, ki je pokončal človeka, verjetno ne bo več čisto zdrav nikoli. Eno je ugrizniz nekoga, drugo je nekoga zgristi do smrti :( Tega s psa z nikakršno vzgojo po moje več ne moreš urediti. Po moje edina opcija humana usmrtitev.
Dosti je v tej zadevi zakaj-ev, ki pa so itak nepomembni. Otrok je mrtev in tega se ne da več spremeniti. Se pa lahko kaj naučimo iz tega za naprej, davek na pse tega ne bo rešil, obvezen obisk pasjega tečaja, vsaj kakih 15 ur bi veliko več rešil.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.590
498
83
Žalostno res, sem doma iz istega kraja pa sem šele zvečer iz medijev izvedel. Si ne predstavljam kako lahko tako izgubo otroka pretolčeš kot starš.
 
  • Žalosti me
Reactions: Cash

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.942
5.024
113
50/50? se hecaš.
pridem v tvojo spalnico, ti babo butnem, ti mene na gobec in krivda je 50/50, ok.
Bi skoraj upal trdit da je tako. Jaz sem kriv da sem pustil vrata odprta, ti da si prišel k meni noter, čeprav veš da ne smeš, in spet si ti kriv da butneš mojo babo (ki se bi po vsej verjetnosti uprla), čeprav veš da ne smeš, in na koncu sem spet jaz kriv da sem ti zlomil tilnik ker sem te dobil na moji babi.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Bi skoraj upal trdit da je tako. Jaz sem kriv da sem pustil vrata odprta, ti da si prišel k meni noter, čeprav veš da ne smeš, in spet si ti kriv da butneš mojo babo (ki se bi po vsej verjetnosti uprla), čeprav veš da ne smeš, in na koncu sem spet jaz kriv da sem ti zlomil tilnik ker sem te dobil na moji babi.
nikakor. jaz nimam kaj iskat v tvoji spalnici, razen če me tvoja povabi not. pika. tako je.
če ti hodiš po mojem stanovanju, te bodo odnesli ven 100% in kriv si boš sam, ne jaz.
tak bi moralo bit, pa bi bil mir.