Varčevanje za nov avto otroka

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ja do 3 dni. Ce si siten. Sicer ga nimajo..
Aja, ko kupis nov avto, ga dobis z letnimi gumami. Takoj strosek za zimske.
Si pac siten, kje je problem? Pa stalno tecnaris, da uredijo cim prej.
Za zimske ne mores ravno reci posebej strosek, ki je povezan s tem, ker jih rabis na vsakem avtu enkrat (ali veckrat) nove.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
kajn + Valhalla
udarle so vaju samo gume (ce imas smolo še kakšna zadevica), ostalo moraš tudi na novem naredit in prijazno plačat.

tudi mene so udarle gume , plus feltne, ostalo pa po programu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in ales85

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.328
5.846
113
pri taščici
Kakorkol, premal se vozim pa prevec sem gorenca da bi si kupil novega.
Z
Moj letni strosek (brez goriva ) je priblizbo 2x visji tak kot bi bil leasing obrok (mesecni).
Upam da bo se dolgo tak letnik strosek.
Avto ni vreden nic vec, pred 6 leti sem dal dobrih 5 jurjev za njega.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
@kajn + @Valhalla
udarle so vaju samo gume (ce imas smolo še kakšna zadevica), ostalo moraš tudi na novem naredit in prijazno plačat.

tudi mene so udarle gume , plus feltne, ostalo pa po programu.
V štartu ja...
Bomo pa videli kaj bo prinesla prihodnost... Ziher bodo večji stroški servisev, obrabljeni kosi, kakšna roka, ležaj, diski, kakšen senzor....
Je pa dobro imeti zanesljivega mehanika in malo preventive... Da menjaš trenutek prej in ne pozneje

To pri novem ne boš imel 5 let in 100k km.
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in Jabe

Valhalla

Guru
17. dec 2007
4.078
799
113
Jaz sem za zimske tudi izbral najmanjšo homolo. Feltne 16'' dobil 1 leto stare 4 za 98€ s poštnino. OT: varčevanje za avto za otroka 16 let omg. Dajte si prioritete v red spravit no.
 

Marxon

Majstr
24. feb 2009
702
364
63
Realno, čez 16 let ne bodo več vozili. Vsaj ne tako, kot vozimo danes. Se nebi čudil, če bodo obstajali samovozeči taksiji in boš plačal po km.
Se strinjam, varčevanje 16 let za avto, prioritete čisto zmešane.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
Realno, čez 16 let ne bodo več vozili. Vsaj ne tako, kot vozimo danes. Se nebi čudil, če bodo obstajali samovozeči taksiji in boš plačal po km.
Se strinjam, varčevanje 16 let za avto, prioritete čisto zmešane.
realno ne.
Današnja situacija na periferiji ki to ni, ker gre poleg AC z dvema izvozoma:
- avtobus iz lj, 4 ure trajala pot.
- taksi do brnika, če se kdo usmili, cca 230€
pod črto, gotof si brez svojega prevoza.
in tole so izkušnje možakarja, ki je bil službeno tu (ni vzel rentacarja - ne vem zakaj, naslednjič verjetno bo, ) iz države v kateri imajo embargo, in je v očeh zahodnih medijev na ravni S.koreje,
ded se je samo čudil, da smo tako zaplankani.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
V štartu ja...
Bomo pa videli kaj bo prinesla prihodnost... Ziher bodo večji stroški servisev, obrabljeni kosi, kakšna roka, ležaj, diski, kakšen senzor....
Je pa dobro imeti zanesljivega mehanika in malo preventive... Da menjaš trenutek prej in ne pozneje

To pri novem ne boš imel 5 let in 100k km.
ja, ampak pri novem amertoziraš v 5 letih vsaj eno tretjino do plovico avta (običajni časi) če direktno primerjaš hruške s hruškami.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Nisem hotel primerjati cene...
Hotel sem samo napisati, da pri nakupu rabljenega niso same rožice. Hotel sem napisat realno....

Sem tudi zgoraj omenil, da zame ni računice, da bi kupoval novega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.154
113
tudi z gumami za 50€ po komadu se s takim avtom lepše pelje, kot pa z novim za 30 kilo... to se bo treba sprijaznit. Ego gor ali dol.
 
  • Haha
Reactions: ales85 in Pepe

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Seveda so...
Moj fotr menja na 4 leta... Kupi novo, 2 servis, nato proda. Od kar pomnim, je pred 25 leti imel 1 izreden servis zaradi okvare.

Tudi ne izgubi veliko pri menjavi. Kupi iz zaloge, ponavadi facelift model, ko je novi model ponavadi že na polici. Dobi odlično ceno, ker se jih prodajalci poskušajo znebiti (tega sedaj ni več). Proda pa tudi zelo dobro: prvi lastnik, SLO nakup, garažiran, ohranjen, malo km... Ve da so taki redki in da visoko ceno. Hitro proda...
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.339
5.371
113
Bolj gor... Je treba religiozno verjeti, drugace je tezko zracionalizirati zajemanje s preveliko zlico. Za avto se nekako napraska, za njemu primerno vzdrzevanje pa ne gre vec...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85