Nov avto za 30 let

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Prišel je čas, ko se bom ločil od svojega starega avtomobila. Kupujem, gledam za novejšimi. Ampak ne vem kaj vzeti. Zdi se mi, da so avtomobili postali vse preveč zakomplicirane igrače, namesto, da bi opravljali svoj namen. Najbolj me je zbodel tale članek in citat: "Čez 30 let ne bomo imeli več 30 let starih avtomobilov, se bodo pa po cesti še vedno vozili 60 let stari avtomobili,"

vir: http://www.zurnal24.si/komentar-mehanik-servis-clanek-261715

Kaj mi svetujete čimbolj preprosto. Glede Dacie se ne morem odločiti ali so preveč grde, ali si preveč stigmatiziran v njej. Morda je sam občutek preveč subjektiven.

Budget je pač tisti osnovni do 20.000eur. Avto do razreda Avensis, lahko tudi manj. Sem starejši, otrok več ni. Toyote malo bolj poznam, ker si jo trenutno lastim.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Glede Dacie - meni novi Sandero Stepway in Duster sploh nista grda. Če bi kupoval nov avto za skakanje po mestu in za delovno živinče, bi bila ta dva v ožjem izboru.

Drugače pa kakšno lahko gospodarsko vozilo. Ti so narejeni bolj enostavno, trpežno, manj fensi-šmensi elektronike in dodatkov. Jaz čakam, da pride ven nov trojček Peugeot - Citroen - Toyota (ki bo zamenjal družino Scudo / Jumpy / Expert). Čez kakšni dve leti, ko bodo odpravljene porodne težave, bodo verjetno že za kupit. Cena za osnovne modele bo verjetno okrog 20k. Seveda če te ne moti bolj "kombi" okolje.
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Oče ima dacio sandero stepway in je zadovoljen. Zdržala verjetno ne bo 30 let, bo pa 15let in predstavlja 1/2 tvojih sredstev. Boš pa po 15-tih letih kupil drugo.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Ob vstopu Dacie na si trzisce so navinarji zapisali trditev s predstavitve, da so dacie narejene za 12 let uporabe, medtem ko renault le za 7. Ce je danes se tako, pa kdo ve.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Kupi nekaj rabljenega za 3-5k eur, ko zarjavi/crkne ponoviš vajo.
30 let noben od sedanjih ne bo zdržal, niso dimenzionirani za to.
cad/cam/cae način konstruiranja dela svoje.

Koliko km delaš letno ? Mesto, mešano, ac ?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.374
233
63
Kras
www.mtl.si
30 let bo težka.
Ne vem sicer v kakšnih krogih se ti giblješ, ampak pri nas te nihče ne gleda zviška, če imaš Dacio. Glede na to, da se jih ogromno proda tudi v Zahodni Evropi (Italija, Nemčija), se ne rabiš ozirat na to.
Se pa strinjam s tisto izjavo, ampak bodo takratni stari avtomobili samo oldtimerji, ker bo verjetno dnevna uporaba nesmiselna. Nekaj podobnega kot bi danes uporabljal konja in lojtrnik za prevoze.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Mene pa zanima katera Toyota ti je zdržala 30 let, ne da bi ti segnila.

Glede dobe je čisto mogoče katerokoli vozilo vzdrževati da deluje 30 let, problem so finance, novi (ali malo rabljeni) avti so enostavno prepoceni da bi bilo tako dejanje rentabilno.
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik Gasper008 pravi:
Mene pa zanima katera Toyota ti je zdržala 30 let, ne da bi ti segnila.

Tole pa tudi mene zanima
grin1.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Ne vem sicer v kakšnih krogih se ti giblješ, ampak pri nas te nihče ne gleda zviška, če imaš Dacio. Glede na to, da se jih ogromno proda tudi v Zahodni Evropi (Italija, Nemčija), se ne rabiš ozirat na to.

Približno isto sem nameraval sam napisati.
V regiji, kjer trenutno bivam (Heilbronn/Neckarsulm), je sicer zelo močna Audi "populacija", ampak število Dacij na cesti je kar visoko. Se pravi, da samo za vožnjo od prodajalca do odpada ravno niso. Sploh glede na to, da so Švabi znani po svoji škrtosti in po tem, da vsak cent dvakrat obrnejo, preden ga potrošijo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
Najboljše da kupiš nekaj že 10 let starega ( a hudo ohranjenega) in furaš nadaljnih 10 do 15 let - po možnosti s tehnologijo izpred 10 let (od novega avta).

Daš 5 jurjev in to je to.

Ne vem čemu bi Dacie zdržale 20 let če so zmetali na kup največji krš, kar je bilo še po predpisih...res pa je, da so noter motorji izpred 20 let...kar jim je edina prednost.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Ah dajte no motorji izpred 10 let prednost? Zanič in dobri motorji so bili včasih, so danes in bodo tudi v prihodnje. Pač zaradi zanesljivosti ne kupiš čiste novitete ampak motor, ki je na trgu že ene 3 leta.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.214
5.596
113
Mogoče je iz Primorske (ali katere druge države), kjer ne solijo cest + avto po vožnji v ogrevani garaži.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.928
5.463
113
Tak avto po 10ih letih 2x soli pokažeš (greš pozimi iz Kopra v lj pa nazaj po soljeni AC)......pa zacveti da je joj

Pomaga seveda Dinitrol zaščita.....oz karkol pač daš zaščitit extra
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Tak avto po 10ih letih 2x soli pokažeš (greš pozimi iz Kopra v lj pa nazaj po soljeni AC)......pa zacveti da je joj

Pomaga seveda Dinitrol zaščita.....oz karkol pač daš zaščitit extra

sam baje pomaga če ga peleš še novga iz štacune predn ga prvič dobi sol
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.708
113
Poleti preberem kako avto revijo in spomnim se, da je pri mercedezu pisalo, da ima 30 letno garancijo mobilnosti. Torej to je pravi voz za tvoje zahteve. Drobni tisk v člankih ne piše, vendar je gotovo nujno, da ga servisiraš na pooblaščenih servisih in da menjaš tisto, kar oni predvidijo.
Aja, za budget ne vem, če gre skozi... Tisti iz testa gotovo ne, vendar je še kaj cenejšega pri tej znamki.
smile-1.gif
 

netko

Guru
25. jul 2007
6.748
2.102
113
dodaj k vsemu skupaj, da je to ena bogatejših skupnosti mnoga leta pa je bila celo najbogatejša "občina" v nemčiji