Pes ubil otroka

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Iz vidika morebitne manjše oz. nične agresije psa?
Pes postane agresiven zaradi napačne vzgoje. Načeloma po defaultu niso že v osnovi agresivni in pripravljeni na ubijanje. Kako leto nazaj sem bral, da je v SLO največ ugrizov psov s strani zlatih prinašalcev in malih pasem. Kar je tudi logično, ker jih je največ, ampak point je, da lahko imaš čivavo, ki bo nekoga zgrizla za v bolnico kot lahko imaš, prinašalca ali x pasmo. Problem je vedno v lastniku in napačni vzgoji psa.
Podobno kot pri človeških mladičih, kjer smo starši krivi za neumnosti, ki jih počnejo (jasno, do nekega leta).
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pes lahko tudi zboli in šolanje v mladosti tega mogoče ne more rešiti. Soseda je opazila, da se njihov prejšnji pes začenja čudno obnašati. Živinozdravnik je rekel, da sumi, da je prebolel boreliozo in da v nekaterih primerih to udari na možgane. Stopnjevanja agresivnosti pri sicer lepo vzgojenem psu ni izključil.
Moji sosedi so povsem normalni ljudje in se ve, kaj so naredili.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.943
5.024
113
Drugače pa imam sam enega rotvajlerja na piki. V času korone se valda precej gibljemo po vasi. Seveda te kak pes oblaja, to je normalno, ampak ene ulice se pa izogibam, ker se tam rotvajler tako zaganja v ograjo, ki ni niti dovolj trdna, se pravi je žična, niti ni visoka, je zgolj kak meter. Samo vprašanje časa je kdaj bomo brali podoben članek. Prav mika me da bi osebno pokončal tega psa. Pa me ne briga če bo umrl v mukah, pravtako me ne briga če me boste pasjeljubci sedaj popljuvali. Prva skrb za človeka, zadnja pa za popadljivega psa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sixpower in luciano

jest5

Guru
18. avg 2007
25.301
-8.460
113
pa kača ne sme pičit
Zato se kače, ki predstavljajo nevarnost v urbanih področjih odstranjuje/preseli, če ne gre drugače, tudi pokonča.
Enako bi se moralo vestno izvajati s psmi z agresivno zgodovino, pasma ni važna. Ob takem dogodku pa direkt evtanazija.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Pes ne sme ubiti človeka. PIKA!
Če ti to ni jasno, potem pač težko debatirava.

Kdo pa ga lahko? Človek? Nisem vedel, da je slednje legalno?
No, kakorkoli, kot sem že napisal, nihče od nas ne ve, kaj dejansko se je zgodilo. To, da je deklica mrtva je TRAGEDIJA, neglede na to, kdo je kriv.

Se pa, mislim da,vsi tule strinjamo, da je šlo za splet nesrečnih okoliščin. Preprosto gre za metuljev efekt, ki je rezultiral v dekličini smrti.
Edino, kar JE smiselno, je izreči družini iskreno sožalje, psa usmrtiti in živeti dalje ... seveda bo slednje za nas "opazovalce" to neprimerno lažje, kot za starše ... in verjetno vsi upamo, da se kaj podobnega ne pripeti našim otrokom.

Glede same krivde pa nima smisla komentirat. Niti ne bo obudilo deklice, niti ne bo omililo bolečine staršev ob izgubi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: turbobitch

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.175
3.096
113
Drugače pa imam sam enega rotvajlerja na piki. V času korone se valda precej gibljemo po vasi. Seveda te kak pes oblaja, to je normalno, ampak ene ulice se pa izogibam, ker se tam rotvajler tako zaganja v ograjo, ki ni niti dovolj trdna, se pravi je žična, niti ni visoka, je zgolj kak meter. Samo vprašanje časa je kdaj bomo brali podoben članek. Prav mika me da bi osebno pokončal tega psa. Pa me ne briga če bo umrl v mukah, pravtako me ne briga če me boste pasjeljubci sedaj popljuvali. Prva skrb za človeka, zadnja pa za popadljivega psa.
Poskrbi, da se bo znašel na drugi strani ograje.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Odprta vrata so torej fake news?
Ne vem - sem samo copy paste.

Bom pa nekaj za "presekat" napisal: doma imamo beaglico - 8 let stara, hodila v "vrtec" in nadaljevalni tečaj, nikoli ni napadalna, so pa trenutki, ko je "tečna". Recimo ko ima kost renči kot zmešana, če ji jo hočeš odvzet - pa smo jo šolsko učili z držanjem kosti, pa daš - vzameš - daš; nič ne pomaga. Pa še ena stvar ne mara mlajših psic, oz. vzorec mi še danes ni povsem jasen; največkrat jih preprosto ignorira, včasih se "naježi" in gre proč, zadnjič pa se je ena maltežanka (seveda brez povodca) nekaj začela vsajat, ampak jo je naša (v zrak) pajsnila, še preden je rekla "keks"; seveda sem jo s povodcem proč cuknil, ona pa je tudi šla za svojimi lastniki.
Aja človeka še ni nikoli niti probala pajsnit (razen pri omenjeni kosti), tudi povsem tujega ne, če stopi v hišo.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in AndrejEnej