nov električni avto,nasveti za nakup

luka51

Guru
16. avg 2007
14.311
5.600
113
Target 22. Pa simuliraj nek realen zastoj na AC. Parking ni isto kot zareci asfalt kjer stotine avtov goni ICE...in je vstopna temp v klimatizacijo verjetno ene 70. Skoda da nisi zdaj na AC proti Splitu...ravno obcudoval 3x10km kolone v kontra smeri. Pa danes niti ni vroce.
Prius+ pri 36° počasno premikanje pred mejo in klima. S tisto svojo mini baterijo staro 10 let, 190k km in nevem kolko cikli, ki je bila pred postankom polna je držal pol ure.
Zaj pa če je prius to zdržal. milomater, da bo še tesla z 100x več baterije par dni.

Drugače v praksi je pa tak, da ko avto zalaufaš laufa kompresor na polno in se ga konkretno sliši, tudi ventilatorji spredaj letijo praktično skos. Ko se pa zadeve ustalijo ga praktično ne slišiš, tudi ventilator se samo občasno zalaufa spredaj.

Ampak ti veš, da to tak pač ni, ker ne more bit in ziher kompresor konstantno pije par kilowatov.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
3.205
1.346
113
Ja super, ocitno so EV ene 10x bolje izolirani, imajo 5x bolj ucinkovite kompresorje in kljub (ocitno konstantnem) notranjem krozenju zraka nudijo svežino zraka primerljivo kakemu švicarskemu vršacu....
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK in hadghah

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.863
750
113
www.jernej.org
Vsaj lastnik EV-ja ve, da klima niti približno ni velik porabnik v primerjavi z vsem ostalim. Poleti imajo EV-ji največji doseg. Gretje je pa nekaj čisto drugega... tisto se pa dejansko pozna na dosegu. Ampak seveda imaš ti boljše informacije kot lastniki EV-jev.

PS: Ne... nimajo EV-ji boljše izolacije ali bolj učinkovitih kompresorjev. Je pa bolj učinkovito kompresor poganjat na elektriko kot pa preko motorja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bluub in LarryClay

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.918
113
Berem, da ID 3 vozijo Nemškim dealer jem kar nenaročene na dvorišče, da jih naj nekak prodajo.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.235
113
To je ze z odbito subvencijo, ceprav kot je prodajalec teh reci rekel.... Naj ga gre kdo zahtevat po oglasevani ceni, ker je to cisto zavajanje. Ne morem verjet, da bi VW zavajal...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.242
6.460
113
pri taščici
Upam da je tudi dovolj hitra.
Ne najdem zdele yt (fb watch) posnetka kako je nekoga prehitela rit ko je spustil gas in ga je zabrisal v narit sneg ob cesti
Pa ce sem takrat prav razumel (in zapomnil) je samo gas spustil. In je sel avto podobno kot bi v ovinku cuknil ročno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.333
113
Še vendo subvencija na elektro vozila? A debilom še vendo ni preklopilo
kaj prekloplo. potrebno je pac pobrat denar tistim ki imajo. leto nazaj prvo za celice 15k, letos pa se za avto 35 plus. torej 45k v dveh letih.
ogromno se jih je ujelo na ta trnek. k sreči nimam za te zadeve oz me hype spustil. bom drugam plasiral.

cez dve leti se bo pa zacelo lupat ev rajo .
 
  • Všeč mi je
Reactions: NekdoK

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.622
6.868
113
2 leti še ne, pred 2035 ne računaj na pretirano lupljenje, ker do takrat se še bo moralo "vzpodbujat"...saj vidiš da se zaplankan janez nikam ne premakne, dokler ne dobi brce v rit.

PS, lupi se pa itak že posredno, preko navite cene štroma, večina EVje itak polni doma.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.084
113
Pa za elektro omrežje je najbolj ugodno, da folk sprotoma dopolni za dnevne potrebe, idealno v času nižje obremenitve elektro omrežja.
Vse ostalo glede polnilne infrastrukture, se pa uporablja za tranzit, oz. takšna in onakšna potovanja.
Avto itak večino časa stoji doma parkiran.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.924
10.333
113
To je izjava nekoga, ki ne razume koncepta EV-ja. Polniš tam, kjer parkiraš. Ker večinoma parkiraš doma, je logično, da tam tudi polniš. Ne samo zato, ker je ceneje... temveč zato, ker je najbolj praktično.
ja tak bi naj bil smisel, a vseeno so se elektricarji vizili na free polnilnice, domov pa s skurojem 2km bek.
pol imaš še tu darjana, ki je razicaran ker mu turisti ponovi zasedaj sc na ac. in podobna zgodba.
 
  • Všeč mi je
  • Haha
Reactions: NekdoK in sad