Rabljen hatchback za 12-15k €

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Kot naslov pove: kupuje se rabljen hatchback (nekdaj bi rekli Golfov razred), cenovno med 12 in 15k €, starost do max. 5 let in do 100k km.
Kupuje ženska sorodnica, v prvi vrsti se gleda zanesljivost in čim manj stroškov overall, avto bo pri hiši naslednjih 7-10 let.
Avto bo vsak dan naredil 2x 25 km po regionalnih cestah, pa na tedenski ravni po vasi malo gor in dol in 1x letno morje.
Moč motorja in oprema avta so relativno nepomembni, recimo, da sta zaželjena avtomatska klima in vsaj zadnji parkirni senzorji.

V oči mi padejo:
- Ford Focus,
- Hyundai i30,
- Kia Ceed,
- pogojno prejšnji model Seat Leon (ampak je notri videt najslabše).

Vaša mnenja? Glede na dnevno razdaljo ne bi bilo slabo vzet kakšnega dizel mlinčka, poraba bi bila verjetno smešno majhna.
Katere motorizacije gledat pri zgornjih, da je najmanj potencialnih problemov?
Pri Seatu bi vzel 1.6 TDI, TSI bi se izognil, Ford ima enega dizla s 120KM ter bencinske mlinčke med 100 in 125KM, Hyundai in Kia pa niti ne poznam dosti.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Toyota Corolla/Auris hibrid. Kar pač dobiš za ta denar.
Auris je outdated. Corollo sem gledal, pa pozabil zapisat, ker se za zastavljeni budget dobi samo osnovni 1.33 benz ali 1.2 turbo benz mlinček, za take kilometre in letnik hibrida praktično ni.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.265
-8.460
113
Grem staviti, da zaradi težav s ketno pri motorjih pred letom 2015.
Kar glede na iskano starost itak ne pride v upoštev
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: endvatri

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.989
113
Ne rabi toliko konjev + ta motor ni ravno varčen.
Ni sile. Imam ga sam. Poraba kuča-poso okol 7 litrov. Na relacije pod 7, tudi privožnji med 140 in 150 z polnim avtom in 4 člansko familijo. Pa še to pišem za karavanko, ki je še nekaj kil težja. Izredno tih motor, je pa podvozje glasnejše oziroma je mogoče to bolj opazno zaradi neropotanja motorja. Slabosti: multimedijski ekran rad crkne (na aliexpressu 150 eur) pa kaki cilinder na sklopki...
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.747
218
63
Ampak ali ni to bolj izjema kot pravilo? Tudi TDI-ji imajo verjetno svoje težave... Kaj pa polo, je že premajhen?
Polo bi še pogojno ustrezal, ampak je v primerjavi s tistimi iz mojega prvega posta žal precenjen, enako kot Golf.
Kvaliteta materialov in gadgeti za bodočo lastnico ne odtehtajo višje nabavne cene, zanesljivost je pa v primerjavi s Korejci ali Japonci praviloma itak slabša.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Jst mam leona 2017 kot drugi avto in je super, ni glih na nivoju golfa, ni pa tok daleč. Sploh armaturka ki si jo omenil, meni je super. Je pa mogoče odvisno od opreme, nižja osnovna oprema vozila ima lahko notranjost kar bogo. Jaz imam opremo excelence in jo lahko samo priporočam. Imam 2.0 tdi, če bi še enkrat kupoval bi uzel 1.5 tsi....sam k je izbira res slaba. Večinoma vsi tdiji...