nov električni avto,nasveti za nakup

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.623
6.868
113
Saj to je samo v casu poletne sezone. Konec avgusta bo spet mir in prazni SuCi, se bolj pa ko v krskem odprejo novega v3. Se bomo lepo vozili na dolenjsko via LJ in ne vec skozi rogasko ali preko zagreba.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.734
818
113
Upam da je tudi dovolj hitra.
Ne najdem zdele yt (fb watch) posnetka kako je nekoga prehitela rit ko je spustil gas in ga je zabrisal v narit sneg ob cesti
Pa ce sem takrat prav razumel (in zapomnil) je samo gas spustil. In je sel avto podobno kot bi v ovinku cuknil ročno.
Isto se ti zgodi, če imaš klasičen avto in spustiš gas pri malo višjih vrtljajih. Samo to se ne dogaja pogosto ker je večina klasičnih avtov fwd in v snegu se itak vozi z nizkimi vrtljaji. Se mi je pa zgodilo pri Hilixu, da mi je pri zaviranju z motorjem zaplesal zadnji konec.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Navaden avto nima nikol takega pojemka kot električen z dobro regeneracijo.
Pri Tesli mislim da ne moreš nastavljat regeneracije kot pri nekaterih drugih.
 

LarryClay

Guru
10. feb 2023
1.081
1.085
113
Saj drugi tudi, max regeneracijo določa bms baterije.
Razlike so samo v finesah, kako to deluje, predvsem pri avtomatskem kombiniranju regeneracije in klasičnega zaviranja. Pri Tesli moraš to funkcijo za blending vklopit v meniju.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Pri dolocenih lahko nastavljas jakost regeneracije. In v snegu bi jo zagotovo nastavil na minimum pri enojnem pogonu.
Pri pogonu 4x4 pa bi najbrz ostala
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.236
113
Omenil sem zato, ker do sedaj ima "zaupanje" v citroena in je bila nakurjenega na njega.
Poleg tega je gledano s stroski birokracije to sorazmerno ugoden avto(zavarovanje 100kw, gume "standardnih dimenzij"...)

Vse res... In nisem ga cisto odpisala še. Moti me manjsi doseg in RWD. P/P je pa trenutno zelo dober, ce ne najboljsi.

Na ignor sem dala tvoj post, ker sem ze preveckrat napisala, da rabljenega nocem. Nov je na koncu 28,5k€ kar dobro opremljen.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.499
6.236
113
Vem... Je bil pred korono oziroma pred visanjem cen v visave cca 30k€ s to opremo, najcenejši pa res ene 28k€, pa potem odbijanje 4,5k€, torej na koncu 3k€ ceneje.

zgodba c5 aira je tudi žalostna.
ko je ven prišel, so vsi djal, malo počakaj, takoj ko ven pride nov avto, je ful dražji. naročila sem ga kljub temu istega meseca, kot je prišel k nam v salone. to je februarja 2019.
top oprema (od treh, takrat se ji je reklo shine) + connected cam + dab (takrat še ni bil nujen, ga je bilo treba kar plačat) + gretje sedežev + barva = 29373k€.
kar gledam je to danes shine pack, h kateremu je potrebno dodati motorizirana prtljažna vrata, imam pa res samo 18" gume, ne 19". Po koliko je danes to? da ni vse skupaj vse še bolj žalostno...
 
27. jan 2022
5.786
2.272
113
Nekih 37 z že upoštevanimi "rednimi" popusti.

Jaz sem si naklikal C4E ko je prišel ven na 29.000 (bruto brez subvencije) pa je oprema bila vsaj Shine sedanja, ne vem če sem kaj izpustil, res pa da bi ga moral pol leta čakat - verjetno celo več, ker pol jih pol leta sploh ni bilo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Vse res... In nisem ga cisto odpisala še. Moti me manjsi doseg in RWD. P/P je pa trenutno zelo dober, ce ne najboljsi.

Na ignor sem dala tvoj post, ker sem ze preveckrat napisala, da rabljenega nocem. Nov je na koncu 28,5k€ kar dobro opremljen.
Si podobnega mnenja kot jaz, ko tudi za 3 leta starega golfa ne dam vec kot je stal nov.
Te podpiram.
Tudi 3 z nekimi 120kkm za 33? K€ se mi zdi predraga.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.026
3.920
113


Se že izboljšuje zrak.

Glede na to od kot je krenila ladja bi lahko šlo za Nemški izdelek.