nov električni avto,nasveti za nakup

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si


Se že izboljšuje zrak.

Glede na to od kot je krenila ladja bi lahko šlo za Nemški izdelek.
Nazadnje so bili taki naslovi, ko je v Stavangerju zgorela garažna hiša.
Par mesecev kasneje je bilo po preiskavi jasno, da je požar izviral iz dizelskega avta ...
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
4.083
711
113
EU
  • Všeč mi je
Reactions: tony

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Nazadnje so bili taki naslovi, ko je v Stavangerju zgorela garažna hiša.
Par mesecev kasneje je bilo po preiskavi jasno, da je požar izviral iz dizelskega avta ...
Zakaj zavajaš?
To misliš na to?
JANUAR 2020

MAREC 2022
A tole smo pozabili in bomo kot noj z glavo v pesku?
noj1.jpg
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

SJTV1

eV12
18. jul 2007
19.144
1.180
113
www.adriamedia.si
Zakaj zavajaš?
To misliš na to?
JANUAR 2020

MAREC 2022
A tole smo pozabili in bomo kot noj z glavo v pesku?
noj1.jpg
Kaj ima tole drugo z EV?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
EV ni nikoli za nič kriv, ker je green in eco.
Je pa eno zelo neprijetno dejstvo za EV vozila (no, EV angelisti seveda tega ne bodo omenili ali pa glavo v pesek): če so prisotna EV vozila, ko dizel Opel Zafira zagori in se požar razširi samo na eno tako vozilo, je zadeva običajno zaključena zaradi thermal runaway. No, ampak krivda je na dizel Opel Zafiri, da smo si na jasnem.
Me zanima koliko ladij bo še šlo na dno, da bodo ladjarji prenehali prevažati EVje in morda tudi parkirne garaže prepovedale parkiranje EVjev.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.243
6.460
113
pri taščici
Se vedno lahko tistih 25 EV stlacijo v en kot ladje in upajo da bo zafira zagorela na drugem vogalu in da bodo lahko pogasili zafire preden ogenj pride do EV.
Ali pa bodo zacel (pre)delat(ovat) ladje ki bodo imele pozarne sektorje.
Ali pa se bodo baterije vozile loceno od avtov. Mogoce v posebnih kontejnerjih.
Poglej si Pečjakov (GZS?) Video kako so zgal baterije.
Ja, gorijo, in ja tezko jih je gasiti. Precej odvisbo tudi od njihove napoljenosti
No, LFP maj bi bili bolj imune na ogenj.
Pomisli koliko telefonov, skirojev, e koles in podobnih zadev na baterije se vozi naokoli.
A so res baterije v avtih toliko bolj problematične (sploh med neuporabo)?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.484
5.663
113
Če si izposodim temo. Kdaj baterije običajno zagorijo? Ko se polnijo, ko stojijo napolnjene, ko so v uporabi, ko stojijo prazne? Vprašanje se mi poraja, ker vsak izmed nas ima doma el. skiro ali kolo, ki nima ravno majhne kapacitete. Ko, če zagori v kleti, garaži, loži, požar lahko precej napreduje...
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.282
2.671
113
Če si izposodim temo. Kdaj baterije običajno zagorijo? Ko se polnijo, ko stojijo napolnjene, ko so v uporabi, ko stojijo prazne? Vprašanje se mi poraja, ker vsak izmed nas ima doma el. skiro ali kolo, ki nima ravno majhne kapacitete. Ko, če zagori v kleti, garaži, loži, požar lahko precej napreduje...
...telefon, računalnik itd.
Včasih je bila neka panika, da se telefonska baterija vname zaradi toplote, polnjenja, telefoni so bili dejansko vreli. Sedaj pa se ne sekiramo. Zagorijo tudi klasični avtomobili. Edino klasika bicikel pa res ne.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.484
5.663
113
...telefon, računalnik itd.
Včasih je bila neka panika, da se telefonska baterija vname zaradi toplote, polnjenja, telefoni so bili dejansko vreli. Sedaj pa se ne sekiramo. Zagorijo tudi klasični avtomobili. Edino klasika bicikel pa res ne.
Samo odgovora na vprašanje pa še vedno nimam.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
14.312
5.600
113
Če si izposodim temo. Kdaj baterije običajno zagorijo? ...
Če govorimo o litiju takrat ko napetost gre nad max dovoljeno. Torej napaka v elektroniki ali na kaki celici. In pri polnjenju eno nafila preveč. To je glavni razlog. Al pa spet v drugo smer eno celico prevec in prehitro izprazni in se lahko tusi zaradi tega vžge. Pol so pa tu fizične poškodbe. Kratki stiki in podobno
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in sajkek