Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
953
113
Jaz pa moram sedaj domisliti kako prevažati 5 (2x odraslo, 3x otroško) koles in še trugo. Kaj predlagate? Najraje bi štiri dal na kljuko (ali to gre, če avto dopušča?), enega pa na streho poleg (čimvečje) truge. Cenovno mi ni potrebno šparati...
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Jaz pa moram sedaj domisliti kako prevažati 5 (2x odraslo, 3x otroško) koles in še trugo. Kaj predlagate? Najraje bi štiri dal na kljuko (ali to gre, če avto dopušča?), enega pa na streho poleg (čimvečje) truge. Cenovno mi ni potrebno šparati...
Priporočam tovorno prikolico s trdno "kišto" pa na vrh bicikle (bo še vedno nižje kot avto + kolesa) ali pa najbolje vse skupaj v prikolico - pol lahko imaš ceradno.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
953
113
Tudi to sem razmišljal, a bi morda rad prihranil prostor v garaži.

Sicer bom takole polno naložen z bicikli in trugo verjetno realno 2x/leto peljal, z bicikli brez truge pa večkrat, pa je najbrž prikolica takrat moteča...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Tudi to sem razmišljal, a bi morda rad prihranil prostor v garaži.

Sicer bom takole polno naložen z bicikli in trugo verjetno realno 2x/leto peljal, z bicikli brez truge pa večkrat, pa je najbrž prikolica takrat moteča...
Pozabi prikolico, kolesa niso krompir, tudi če bi jih vozil v kesonu potrebuješ nosilce, za 5 biciklov na nosilcih rabiš ca. 130cm širine. Keson povprečne hobi prikolice je širok ca. 110cm. Pri pokrovu si na isti težavi plus en kup dodatne šare, pokrov, prečne nosilce, ki se naslanjajo na stranico, ko je 5 biciklov gor, pokrova ne boš odprl....skratka en kup dodatne šare in problemov za 2x letno.

3 ali 4 bicikle na kljuko, enega ali dva na streho. To moraš sam probat, kaj gre poleg kufra gor. Nekajkrat, ko je bila sila sem nataknil 4 na kljuko, 2 na streho poleg truge, 16 colarja pa v prtljažnik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Pozabi prikolico, kolesa niso krompir, tudi če bi jih vozil v kesonu potrebuješ nosilce, za 5 biciklov na nosilcih rabiš ca. 130cm širine. Keson povprečne hobi prikolice je širok ca. 110cm. Pri pokrovu si na isti težavi plus en kup dodatne šare, pokrov, prečne nosilce, ki se naslanjajo na stranico, ko je 5 biciklov gor, pokrova ne boš odprl....skratka en kup dodatne šare in problemov za 2x letno.

3 ali 4 bicikle na kljuko, enega ali dva na streho. To moraš sam probat, kaj gre poleg kufra gor. Nekajkrat, ko je bila sila sem nataknil 4 na kljuko, 2 na streho poleg truge, 16 colarja pa v prtljažnik.
Ni problema na streho tudi 200 kil obesit. Lahko ti čez vikend poslikam čeha v kampu z Range Roverjem sport, ki na strehi vozi gumenjaka s trdim dnom cca 4,5m in motor 50KM (od oka 200 kil) + jadrnica optimist (okoli 35 kil), na kljuki pa ta dolga dvoosna prikolica z vsem mogočim in nemogočim tingl tanglom, ziher 2 toni.
Aja na strehi ima 4 prečke in na vseh osmih "nogicah" je streha (rob) že vdrta. ;)
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
Nosilnost strehe je itak 5x več od tega kaj lahko gor obesimo. Glej na odpadu ko so 3 avti drug na drugem.

Jeba je ko imaš preveč gor in se je na cesti treba izognit oviri. V najboljšem primeru si samo prestrašen, v najslabšem se pa kak dan kasneje zbudiš.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Ni problema na streho tudi 200 kil obesit. Lahko ti čez vikend poslikam čeha v kampu z Range Roverjem sport, ki na strehi vozi gumenjaka s trdim dnom cca 4,5m in motor 50KM (od oka 200 kil) + jadrnica optimist (okoli 35 kil), na kljuki pa ta dolga dvoosna prikolica z vsem mogočim in nemogočim tingl tanglom, ziher 2 toni.
Aja na strehi ima 4 prečke in na vseh osmih "nogicah" je streha (rob) že vdrta. ;)
Ja ja ja ja, super za vse. Vse gre in več je boljše kot manj.

Avtor pa od vse naštete krame ne rabi nič, rabi pa peti bicikel na avto nataknit. Rešitev, ki si jo predlagal (prikolica) bi imela en sam "plus". Bicikli bi se peljali pol metra nižje kot če bi bili na avtu. In ene 20 minusov.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in Yogi

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.322
953
113
Pozabi prikolico, kolesa niso krompir, tudi če bi jih vozil v kesonu potrebuješ nosilce, za 5 biciklov na nosilcih rabiš ca. 130cm širine. Keson povprečne hobi prikolice je širok ca. 110cm. Pri pokrovu si na isti težavi plus en kup dodatne šare, pokrov, prečne nosilce, ki se naslanjajo na stranico, ko je 5 biciklov gor, pokrova ne boš odprl....skratka en kup dodatne šare in problemov za 2x letno.

3 ali 4 bicikle na kljuko, enega ali dva na streho. To moraš sam probat, kaj gre poleg kufra gor. Nekajkrat, ko je bila sila sem nataknil 4 na kljuko, 2 na streho poleg truge, 16 colarja pa v prtljažnik.
Se strinjam. Koles res nisem mislili kar na prikolico "zmetati".

Rabim Thule za 4, ter enega na streho poleg truge. Vendar ne najdem za 4 kolesa na kljuko, razen Thule HangOn
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Takole je pri Ateri, dokupi se Extension kit:

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.578
283
113
to je najboljša kombinacija. preveri prej še, kok ima kljuka nosilnosti...

pomoje glih zarad nosilnosti ne naredijo nosilcev za 5 koles...

če rabiš 2x na leto vzem peruzzota, je pol cenejši, svojo nalogo bo pa opravil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
307
2
18
Se eno vprasanje. Narocil bom nosilec na vlecno kljuko. Potrebujem obvezno se tretjo tablico ali se lahko druga (zadnja) premesti iz avta na nosilec? Malo mi je problem s casom, ker potrebujem ze naslednji teden vse 3 :/
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Tablico boš moral prestavljati. Dvomim, da jo dobiš v nekaj dneh. V proizvodnji jo sicer gotovo štancnejo v minuti. Ostalo pa so postopki.