Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
Zanimam se za nakup nosilca.
Kaj je dobro, da ima vključeno (ključavnica, nagib za odpiranje prtlažnika,..)
Thule je verjetno najboljše a tudi za največ denarja. Menabo, Peruzzo sta verjetno tudi dober ekvivalent?
V bistvu na kaj naj bom pozoren pri nakupu. Bi pa vzel verjetno za tri kolesa.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.841
5.085
113
na kaj bit pozoren? Na to da ti dejansko grejo tri kolesa gor.
Tast ma thuleta in greta 2 drkalca in treking BP gor. Ko ga jaz uporabljam tri gorske spravimo komaj. Ogromno nekega jajcanja z bilancami in sedeži, da gre mimo potem pa še vilce drgnejo z zadnim delom in je treba podlagat. Recimo Giant Trance XL je skoraj predolg. Komaj še pride v tuste "nosilčke" za gume
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
1. nosilnost kljuke
2. dovoljena teža posameznega kolesa
3. boš stalno vozil 3 kolesa ali tretje le občasno? V drugem primeru bila bolj smislena 2+1 varianta.
4. imaš na destinaciji kam "shraniti" nosilec? Če ne, glej za zložljivimi, da "pospraviš" v prtljažnik. Pozor - dostikrat pri 2+1 izvedbi "izgubiš" zložljivost.
5. kot si sam napisal - mora imeti zaklep tako nosilca kot koles, ter (vsaj zame) nagib, da lahko odpreš prtljažnik.
6. ja - Thule je "spredaj", pri ostalih bodo kompromisi (npr. Peruzzo - zaklep koles z "navadno" kolesarsko ključavnico in ne na oprijemalu).


Lastim si Peruzzo Pure Instinct za 4 - dejansko oba rabiva za dve kolesi - deal je, da si po potrebi izposojava - do prvega prepira.
tongue-1.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
Ena ne prav stara tema je tukaj gor kjer je na dolgo in široko napisano vse kar se tiče nosilcev.

Zložljiv ti zasede prostor v prtljažniku, kar ni nujno prednost. Jaz mam thule g6 969 za 3+1 bicikel. In ga mam tudi če gremo za 14 dni ves čas gor. Me niti najmanj ne moti.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113

Schime

Guru
22. nov 2008
1.800
626
113
jebeštrga, če sm slep. Sem še enkrat pregledal pa nisem našel.
smile-1.gif

Hvala za link.
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
Gledam Menabo race 4 na mimovrste (za 4 kolesa na kljuki brez nagiba). Sem ga že skor naročil, zmotilo me je edino da nekateri pišejo da je pri sestavljanju jeba,.. Model Siena 4 je malo dražji, ima nagib , vendar tega ne potrebujem in konstrukcija zgleda nekoliko bogo,....še kake izkušnje s prtljažnikom za 4 kolesa na kljuki?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Schime pravi:
Hvala vsem za informacije. Sem sicer malo gledal a nisem našel kake teme. Zgleda bom moral še malo bol pobrskat.
Sicer sem malo gledal in mislim, da bi tole bilo kar vredu izbira:
https://www.extremevital.com/sl/thule/nosilec-za-kolesa-thule-velocompact-927-p-16885.html

Preveriti bi moral kako je z otroškimi kolesi. Recimo takšno kolo tudi spraviš gor:
http://www.mali-vragci.si/otrosko-kolo-arti-bmx-rbike-12-col-black-orange#

Sicer bo tamal imel to kolo samo to sezono a vseeno.

Imam tegale dve sezone in je top. Ko prideš na lokacijo ga lepo pospraviš v prtljažnil in je to to. 12 colarja še nisem probal dat gor, bo pa to kmalu treba, pa bomo vidli kako je, magar ga bom še dodatno zagurtnal. Sem si pa tudi kupil dodatek za četrto kolo, ki pride v poštev ko se začne tamal sam vozit...
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Imam Menabo Winnie 3 (https://www.mimovrste.com/nosilci-za-kolesa/menabo-nosilec-za-kolo-winny-plus-za-prevoz-3-koles) in sem zadovoljen z njim. Ko pa opazujem razne mimovozeče s Thulejevimi nosilci, vidim da so Thulejevi nekoliko bolj fiksni. Moj malo niha, pa ne veliko.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.568
3.437
113
12 colar je prekratek da bi ga zapel za obe gumi. Še 16-ka gre težko. Na eni strani zapneš s trakom na drugi pa z vezico na eno drugo kolo. Jaz ga dam kar nekam vmes med ostala 4 kolesa, je ravno dovolj prostora. Pritrdiš pa z gurtno ali vezicami, kar je pri roki.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
tud jest se bom lotil tega nakupa...

thule mi je precenjen, ker se res placa firmo...

iscem nekaj v istem rangu, samo da ne pise thule gor...

iscem pa za 3 kolesa, pa da je spodaj kanal za kolo odlozit, ne zgoraj roka, da se ga obesi, ker mi ni najbl vsec
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Žal je tako, da če boš kupil Thule, boš dal nekaj več denarja, vendar boš vedel zakaj si dal več. Neka garancija brand vendar je. Tudi zaupanje v prtljažnik je večje. Škoda živcev za poceni robo!
Jaz imam Menabo Winnie 3 in kot sem že napisal moraš vskič vzet imbus ključ in zategnit čeljust da ne zanihajo kolesa. Potem je OK!
Za vpetje koles pa je tako pri vseh pomembno, da prvič dobro nastaviš, potem pa naslednjič kolesa daješ na ista mesta kot prvič. Ko to naštudiraš pa je vsakič lažje.
 

Natko

Pripravnik
16. sep 2016
61
0
6
Imam tega: https://www.enaa.com/oddelki/m...uVBHBoCt0Xw_wcB

Dobil sem ga ceneje kot je gornjem linku. Zadevo pa uporabim cca 10x letno in mi dobro služi že 4 leta. Je pa res da sem malce predelal nosilec zadnjih luči, saj je original narejen tako slabo, da bi verjetno odpadel sam od sebe, če bi se ga parkrat malo dotaknil z kakšnim od biciklov.

Lahko pa si ogledaš tule razne teste https://www.youtube.com/watch?v=sjXgtTXslEQ in razmišljaš dalje...
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
tud jest se bom lotil tega nakupa...

thule mi je precenjen, ker se res placa firmo...

iscem nekaj v istem rangu, samo da ne pise thule gor...

iscem pa za 3 kolesa, pa da je spodaj kanal za kolo odlozit, ne zgoraj roka, da se ga obesi, ker mi ni najbl vsec

Preveri pri citroenu, imajo sedajle akcije za Thule prtljažnike za na kljuko za 3 kolesa.
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.367
113
49
Na sončni strani ALP
Jst sem dobil Mottez A018P4RA preko ebaya za 165€. Je bil zgleda razstavni exponat.
Sestavljen na polici ,vsi vijaki in trakci še zapakirani brez sledi uporabe.

Ko ga nastaviš je enostaven za montažo. Edino U objemko moraš zategnit s ključem in je fixen.
Nimaš dodatnih trakov kateri se fiksirajo na rob prtlažnika.




Eno rundo okoli hiše sem naredil s 4 kolesi in je zadeva fiksna.
Upam, da bo OK, ko gremo čez 14 dni na dopust.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.245
187
63
Jaz ima Peruzzo Parma za 4 kolesa. Če je polno naložen, ga je treba fiksirati še z dvema "gurtnama" na prtljažna vrata, da je lepo pri miru.
Računaj, da se pri polni obremenitvi cca. 70 kil gunca na kugli od kljuke, meni je fascinantno, da stoji vsaj toliko pri miru. Thule ne potrebuje gurten, očitno je toliko boljša kljuka, samo je pa tudi razlika v ceni do Peruzzota taka, da ne odtehta tega.
Pomembno je, da ima nagib in čimpreprostejši patent za natikanje na kljuko. Pri meni gre prazen ravno lepo v prtljažnik, tako da ga lahko snamem in pospravim. In Peruzzo IMA zaklep na držalih koles.
wink-1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Zgaga pravi:
Jst sem dobil Mottez A018P4RA preko ebaya za 165€. Je bil zgleda razstavni exponat.
Sestavljen na polici ,vsi vijaki in trakci še zapakirani brez sledi uporabe.

Ko ga nastaviš je enostaven za montažo. Edino U objemko moraš zategnit s ključem in je fixen.
Nimaš dodatnih trakov kateri se fiksirajo na rob prtlažnika.


<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/9p6pUGar1bU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>


Eno rundo okoli hiše sem naredil s 4 kolesi in je zadeva fiksna.
Upam, da bo OK, ko gremo čez 14 dni na dopust.

Za vsako furo toliko šraufanja?
17758-icon_confused.gif