Prtljažnik za kolesa na kljuki

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Kupujem prtljažnik za 4 kolesa na kljuki z el. priklopom. Kljuko imam že montirano ( vw sharan). Ker se mi zdijo Thule prtljažnik precej dragi sem gledal še druge firme (Menabo, Peruzzo) , ki sta pol cenejše. Kakšne komentar, oz. +,- konkurence ali vaše izkušnje. Uporabljal bi se nekajkrat na leto, na morje ne vlečemo koles s sabo, tudi vrednost koles ni velika.
 

DOMEK

Fizikalc
11. dec 2013
628
53
28
Thule.
Probal tudi Peruzzo in Menabo, pa je kvaliteta Thule zakon...
Imel nosilec za 4 kolesa...
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
Menabo Winnie imam za 3 kolesa in je OK. Za 4 pa ne vem če obstaja? So pa Thule boljši in temu primerno dražji.
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
No, mene je Thule razočaral. Saj je vse kvalitetno, oh in sploh, ampak v primerjavi z el-cheapo Menabo precej manj praktičen.

Vsakokrat, ko Thule montiram na kljuko, prekolnem Šveda, ki ga je dizajniral, ker se najmanj 2x usekam v podlahtnico. Ker ima preklop (da se nagne za odpiranje prtljažnika) narejen na sredini, zmanjka 2 cm, da bi lahko odprl prtljažnik (enoprostorec - dolga prtljažna vrata). Menabo je imel preklop na nosilcu, ki pride na kljuko in se je bolj nagnil (ja, vem, butelj sem, ker nisem šel do Fuxa in sprobal v živo, preden sem naročil Thuleta).

Ne vem, mene ta tako opevani Thule ni navdušil. Poleg tega se mi zdijo novejši modeli čisti plastik-fantastik ... en kup plastike, ki samo čaka, da se kam nasloniš in poči.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Jaz že par let uporabljam Peruzzo Parma za 4 kolesa. Edina stvar, ki me moti je ta, da ga je treba pri polni obremenitvi na prtljažna vrata fiksirati še s priloženimi gurtnami. Razen tega mi je top, tisto fiksiranje na prtljažna vrata pa nižja cena več kot odtehta.
 

Smajo

Fizikalc
15. maj 2012
548
25
28
hraše
Kako z gurtnami? Samo pri tem modelu? Je to zaradi teže ali mogoče dolžine oz. stabilnosti?
 
22. jul 2007
12.768
1.299
113
123
Zaradi teže, 4 kolesa in si že pri dobrih 60-ih kg.Gurtne zatakneš za 5 vrata in je stvar rešena.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.251
189
63
Odpneš gurtne, nagneš nosilec in odpreš prtljažnik.
Doma spakiraš vse v prtljažnik, zapreš, fiksiraš nosilec in greš. Na cilju narediš obratno. Saj ni nek problem, gre zelo hitro. Nosilec s 4 kolesi ni niti več lahek in kar precej štrli preko konca kljuke, zato se lahko precej ziba. Gurtne to preprečijo.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.392
960
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik WeWatchingYou pravi:
Citat:
Uporabnik DOMEK pravi:
Točno te gurtne so problem...
i
Pri taki ceni to vzameš v zakup.

Ni vredno. Slej ko prej pristaneš na Thule, tako kot sem jaz
grin1.gif
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Točno takega imam jaz. Za tiste 2x letno polna kapa. Gurtne so pa itak elastične oziroma je vmes kos elastike, tako da jih samo odhaklam pa je. Par sekund dela. Ne vem kako je pri ostalih, ampak se mi pri štirih biciklih zdijo zelo dobra varianta.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Po murphy-ju je treba po tistem ko si naložil kolesa, prtljažnik odpret vsaj še 10x. Največji jajc teh nosilcev je to, da je kljuka zasedena in ne moreš še prikolice zapet (na strehi pa mopeda in 25 kilskih koles ne morem vozit).
cry12bpy.gif


Posamezni deli na thule-ju so res vsako leto bolj cheapshit. Ampak v primerjavi z ostalo šaro, ki se prodaja za pol cene thuleja...preden ti tisto uspe nataknit na kljuko tako da ne visi v nobeno izmed štirih strani, ali da se nič ne maje in tolče,....ugotoviš da si še to 2x preplačal. Na thuleju rabim 10 minut, da so trije bicikli gor (vključno z natikanjem kljuke na avto in nosilca na kljuko), vse se da zaklenit in normalno lahko odpiraš prtljažnik (tako pri enoprostorcu kot pri karavanu).
 

Zmago1

Pripravnik
30. nov 2010
881
4
18
tudi jaz to kupujem in mi ni jasna cena? za tri kose okol 150, za 4 pa 300? thule pa sploh nisem še gledal,....