Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.036
100
63
Se mi zmeša, da bi moral vsak dan kljuko in nosilec gor pa dol. Tko pa me mali zagleda na busplacu kjer sva zmenjena, odmontira prvo kolo, tacajt ko jest dam kolo na streho da on prvo kolo v prtljažnik in gasa.
...
Jaz sem pa ravno zaradi tega vzel serijsko vgrajeno kljuko in kupil Thulejev Fold. Odprem prtljažnik, dvignem Thuleja, ga z eno roko postavim na kljuko, z drugo zategnem ročico in nato s prvim roko vtaknem kabel in z drugo unfoldam. 4 gibi
 
27. jan 2022
5.373
2.064
113
Tako lahko opišeš tudi montažo na streho. ;)

Pa ne mi rečt da imaš vtičnico za luči na višini da ne rabiš pripogibanja.

PS: uporabljam nosilec na kljuki.
 

Primzi

Majstr
1. sep 2007
1.036
100
63
Vtičnica je stransko tik pod kljuko. Ja, sklonit se je treba.

Raje vozim z bicikli na strehi, zaradi bočnega parkiranja. Lažje mi je pa Thuleja dat na kljuko. Nosilce za na streho imam zmontirane na nosilcih.

Vseeno je bistveno več dela te nosilce na sanke postaviti (oziroma dol dat kadar avto peljem v pralnico)
 
2. okt 2007
3.683
2.131
113
Obstaja, ampak smuči stojijo vertikalno in imajo velik zračni upor + zimska svinjarija zadaj ni glih blagodejna za smuči.

Poglej priponko 90299

koliko pa je to "legit"? tablice se ne vidi, pa tudi vprašanje, kako s tem čez ITA, kjer zahtevajo še tablo. Takšnih nosilcem ki bi lahko smuči ležece postavin na nosilce koles pa ni?
Načeloma lahko zgurtnam smuči na nosilce koles, samo vseeno iščem nekj bolj priročnejšega.
 
27. jan 2022
5.373
2.064
113
Ja daj no malo guglaj, se vse dobi.
Tabla je obvezna če štrli 50 cm čez zadnjo točko vozila.

Boge smuči, ki se vozijo zadaj. Zakaj pa ne na streho?