Prtljažnik za kolesa na kljuki

gr69

Guru
15. dec 2009
11.289
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Ni poanta koliko zdrži kljuka - poanta je kako se potem avto obnaša. Če se tega zavedaš potem "preobremenitev" ni pretirano nevarna. Ampak glede na sedanje stanje v družbi, kjer se malodane za "kako iti srat" odpirajo teme na forumih, ni napak, da se pač trobi, da se max. obremenjtev pač ne sme preseči.

Aja - zaenkrat so naši prometni strokovnjaki še prezeleni in razlog prometnih nesreč iščejo samo v neprilagojeni hitrosti - tako da lahko zaenkrat kar čte obesite na te kljuke.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
467716-post_slo.gif
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.530
113
Pa dobr no, saj s praznim avtom tudi kar ne opletaš po cesti, torej boš s polnim še manj. Sicer, tako hudo spet ni, ampak če po prvem km ne ugotoviš da se s 100 kil na kljuki drugače pelje moraš bit res že extra butl.

Jeba je kakšna prazna gradbena prikolica s pokončnimi rampami v kombinaciji z lahkim avtom. Zaradi tezisca in upora mas filing kot bi mel rit ves cas v luftu. In te pregoni v 3 pm ze na ravnem, posebej na kaksni betonski cesti.
 

elo

Dr. Rodilnik
4. sep 2007
1.630
4
38
malo tukaj malo tam
thule.
ker najbrž nisi tako bogat, da bi kupoval poceni...
wink-1.gif


jaz se tega skušam čim bolj držati pri tehničnih gadgetih in nisem se še nahecal...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
Podobno je razmisljal tast.
Potem je na enem ovinku pustil kolo, ki je spotoma se podrgnilo odbijac.

Itak kupis zadevo enkrat in jo imas prakticno dozivljensko. Res pa takrat malo zaboli...
Pa vcasih se splaca slediti akcijam in cena postane lazje sprejemljiva. Moras pa malo razmisljati vnaprej.
 

sole

Fizikalc
20. jul 2007
1.447
17
38
Kupil Menabo za tri kolesa, uporabljen 2x. Project Tilting 3
Deluje mi ok za ta denar. teh gurtn pa ne uporabljam, ker imam spojler na vrhu in nimam kam pritrdit.
frown-1.gif

Bi pa bilo fajn, če bi nosilec bil pritrjen z gurntni.
je pa preklopen, prtljažnik se brez problema odpre.

Če kdo kupi, prodam: 130 EUR
cheer.gif


lpA.
 

markoman

Fizikalc
19. avg 2007
2.566
17
38
moj stari ma tega menabo za dva bicikla. deluje vrhunsko. ampak kot pravim, je samo za dva bicikla. kako deluje pri več kolesih, pa ne vem ...
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Citat:
Uporabnik mtl pravi:
Itak kupis zadevo enkrat in jo imas prakticno dozivljensko.
Spet bo kdo rekel da delam neke zaključke.
rolleyes-1.gif

Realnost je, da smo potrošniška družba in da se ljudje dnevno (tedensko/mesečno/letno) zmišljujejo da bodo od jutri naprej
evil.gif
kolesarji, smučarji, pohodniki, tekači, jadralni letalci/padalci, čebelarji,......
Zelo pogosto in hitro ljudi začetno navdušenje mine (izjeme izvzete) in se lotijo alternativne najboljše prostočasne dejavnosti. Oprema pa konča na podstrehi, v kleti ali na bolhi za pol cene.
 

naliM

Majstr
26. sep 2007
1.378
213
63
Imam Atero Strada Sport M3 z dodatkom za 4.kolo (dodatni nosilec in 2 trakova za pritrditev na rob vrat, katerih ne uporabljam redno). Po cca. 5 letih uporabe nimam pripomb, pa sem na njem vozil tako 4 kolesa, kot lažji motocikel (z dodatnim adapterjem ima okoli 70kg).
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.366
229
63
Kras
www.mtl.si
To pa drzi, ampak mora vsak sam vedet za kaj potrebuje.
Se je ze zgodilo, da sem prtljaznik in kolesa pustil doma in jih na cilju najel, ker je bilo ceneje.
To je smiselno tudi za tiste, ki se zagrejejo za hobi in potem takoj tudi ohladijo
smile-1.gif
.
 

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik sole pravi:
Kupil Menabo za tri kolesa, uporabljen 2x. Project Tilting 3
Deluje mi ok za ta denar. teh gurtn pa ne uporabljam, ker imam spojler na vrhu in nimam kam pritrdit.
frown-1.gif

Bi pa bilo fajn, če bi nosilec bil pritrjen z gurntni.
je pa preklopen, prtljažnik se brez problema odpre.

Če kdo kupi, prodam: 130 EUR
cheer.gif


lpA.

imel
v primerjavi s thule velo compact navaden šrot.

če kdo rabi občasno, lahko posodim.
 

Samojed

el. zaščita
Osebje foruma
19. sep 2007
2.151
54
48
Osrednja Slovenija
Prtljažnika na kljuki od Thule-ja še nisem imel oziroma probal, imam pa vseeno občutek da malce pretiravate. Kar sem imel od omenjene firme ne morem reči da je slabo, ampak kak presežeka pa tudi ne. In če temu dodam še faktor cene, je pa zadeva še nižje v vrsti izbire. Sem pač stedtiral (sposojene) nosilce koles za na streho in nosilce smuči (isto za na streho), pa napram nekim prastarim, ki jih imam, nimajo nobene prednosti. Ne mislim kritizirat na polno, ampak če zadeva deluje za pol manj denarja, zakaj bi plačeval firmo (sploh pri nakupih v SLO, v tujini so razlike manjše).