Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.516
265
113
Sem nabavil Thule Coach 276 z dodatnim adapterjem... ;)

Sedaj pa me zanima še nekaj: sicer nimamo nekih profi koles, ampak vseeno.. Ali so ti zaklepi na Thule dovolj varni ali še dodatno zaklenete kolesa s kako dodatno ključavnico za kolesa?

Pa tudi drugače, vedno zaklepate kolesa? Npr.: če se kje ustavite in npr.: kaj pojeste?

Sicer tak moram nabavit kako ključavnico za kolesa.. Priporoča kdo kako cenovno ne preveč drago, ampak vredu ključavnico?

jest jih ne zaklepam. še nisem slišal, da bi komu med potjo komu kolesa pokradli... taboljšega daš zadaj, da mora najprej prva dva odstranit, že to je nekaj dela...

drugo je v kampih, tam je pametno zaklepat bolj vreden bicikle.

vsaka ključavnica bo boljša kot nič. Pri ključavnici je važno, da onemogoči nekomu, da se samo usede in odpelje. To pa že navadna zajlasta opravi. Glih z baterijsko fleksarco ne hodijo okol... s kleščami pa tud ne precvikaš kar takoj...

Če pa si bo nekdo res zaželel tvojega kolesa, bo pa sigurno našel način, da ti ga odpelje - tudi če bo zaklenjen s ključavnico za 200€
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: raners in Pepe

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Sosedu so ponoč sneli komplet nosilec s tremi kolesi vred dol s kamperja, prikladno zaklenjenmi na nosilec, pa je spal z glavo praktično ob vijaku. Ne morš verjet, kaj znajo naredit. Še najboljš varianta je, da privežeš kolo na tak način, da se ne vidi in pol zaropota, ko ga hoče vzet, to jih pol odžene.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.388
1.354
113
Žlahti so tudi pljunili polno trugo s strehe v ITA hribih, je pa res, da jih ni bilo ob avtu cel dan. (Je pa zanimivo, robo so čez teden ali dva našli policaji...)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Jaz si kolo večinoma peljem, kjer bom vozil, odvozim, dam nazaj na stojalo in grem domov. Tako da nisem uporabljal ključavnice sploh, razen da sem zaklenil za preizkus. Meni osebno te ključavnice delujejo bolj tak-tak...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
Jaz po potrebi vse skupaj zaklenem na nosilec še z debelejšo verigo. Ampak če mi odklenejo nosilec s kljuke ali kljuko z avta to nič ne pomaga.

Mimogrede, rabim nosilec za AD. 4x MTB gre v box. Če bi obračal balance in igral tetris bi mogoče še petega, samo potem za ostalo zmanjka prostora pa tudi smisla ni da za vsak izlet pol ure zlagam bicikle ven/not). Z nosilcem na kljuki sem zadaj prenizek (dolg previs), že brez nosilca sem s kljuko včasih pri obračanju v klanec žlajfal po tleh.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Jaz po potrebi vse skupaj zaklenem na nosilec še z debelejšo verigo. Ampak če mi odklenejo nosilec s kljuke ali kljuko z avta to nič ne pomaga.

Mimogrede, rabim nosilec za AD. 4x MTB gre v box. Če bi obračal balance in igral tetris bi mogoče še petega, samo potem za ostalo zmanjka prostora pa tudi smisla ni da za vsak izlet pol ure zlagam bicikle ven/not). Z nosilcem na kljuki sem zadaj prenizek (dolg previs), že brez nosilca sem s kljuko včasih pri obračanju v klanec žlajfal po tleh.
Kaj pa teža?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Hoče povedat, da imajo ADji z dolgim previsom probleme s težo. Sem pa zasledil nek nosilec za v garažo AD, ki ga potegneš ven, naložiš kolesa in kot predal zapeljaš notri. Pa ga zdajle po bogu ne najdem na netu.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.644
3.529
113
V garaži imam nosilce, narejene po svoje, tako da zasedejo manj prostora kot namenski nosilci za garažo. Rabim zadnji nosilec. S težo sem tam tam, nazadnje sem bil polno natankan in nabasan na vagi 3460 kg. Če vlečno kljuko komplet odmontiram in namesto tega nataknem zadnji nosilec sem še v plusu.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.496
8.861
113
Zadnji nosilec pa vzami klasiko, Fiamma carry bike. Jest mam že čist pogonenga, pa sem par kosov zamenjal in šiba dalje.
 

Aliens

3700. registrirani uporabnik
18. jun 2008
307
2
18
Oj fantje, z mojo greva na morje naslednji teden in mi ne znese, da bi za rent 2 koles za 2 tedna placal 250 eur. Zato kupujem nosilec na vlecno kljuko za 2 kolesa. Potrebujem naslednji teden, kaj predlagate? Nekje srednji rang in da je dobavljivo takoj... hvala!
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.316
940
113
Titograd
Kufer.si ima zagotovo kaj na zalogi (kolikor sem pogledal razpoložljivost na spletni strani), nahajajo se v bližnji okolici Mb!

Za 400-500 € dobiš nekaj od Thuleta in imaš v lasti, zdržalo ti bo +10 let