Nosilci za kolesa na vlečni kljuki

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Tudi pri strešnih nosilcih je pač Thule zakon in sploh ne študiraš. Sam enkrat sem kupil neke metabo nosilce za bicikl al kaj so že, je letelo v garažo po prvi uporabi in sem naročil Thule. Vedno, ko sem menjal avto, sem šel v Peteršport, prinesel stare in vzel ali rabljene ali nove. To mam na strehi od marca do novembra, ker nonstop vozim smrkavca na trening in s treninga, dva za vpetje v vilico in enega klasičnega. Brez težav, bicikel je vedno gor v 15 sekundah.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.700
113
Imam thule velocompact za tri kolesa. Pred tem sem si nekajkrat sposodil od dveh kolegov neke druge nosilce za štiri kolesa. Oboji so imeli predvidene dodatne gortne, kar mene ni motilo. Thule se mi predvsem zdi težji, zato pa tudi gorten ni. Jaz ga obešam na steno in niti slučajno ga žena ne spravi gor in nazaj. Moram ga stehtati ampak mislim, da ima čez 20 kg za samo tri kolesa in možnost dodatnega nosilca. Ostalo je sicer ok, tudi nagib ni problem. Ampak to ni bil problem niti pri enem cenejšem. Za nagib je važno, da se pregiba v sredini, sicer s kolesi gor tega ne dvigneš in je brezveze, da ga sploh ima.
Vsekakor je najbolje, če lahko pred nakupom vse skupaj preveriš na svojem avtu. Na forumu tako ali tako ne boš kaj pametnega zvedel, razen da je tisto, kar nekdo ima pa res najboljše, kot je njegov one tudi najdaljši.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ok, glede Thule.. Če prav razumem, je žložljiv samo Thule EasyFold (tudi najdražji, pa če prav razumem, nima opcije za četrto kolo)..

Potem pa sta naprodaj še modela VeloCompact in VeloSpace. Kolikor razumem, je prednost VeloCompact, da je kompaktnejši (manjši, lažji), prednost VeloSpace pa je, da je prostornejši (za fat bike, e kolesa itd). Vsi pa imajo ključavnice že vgrajene, ne? Je še kaka razlika med njima?

Ker imam doma 2 treking in otroško 24col kolo, bi mi torej ustrezal VeloCompact, kajne?

Drugače pa je naprodaj še neki Thule Coach 276, ki bi naj bil VeloCompact z malenkost drugačnim dizajnom, je pa precej cenejši (439 eur).. Ne vem pa, če paše na njega tudi adapter za četrto kolo. Bi bil za kupit?

Nekaj ste omenjali (mogoče v kateri drugi temi), da ima ponavadi spomladi Citroen (al neka druga znamka) te Thule nosilce v akciji.. Če bo kdo zasledil kako vredu akcijo, naj prosim napiše.. ;)
 
Nazadnje urejeno:

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
pa če boš gledal Thule preveri razliko med 13 in 7 pinskm. V mojem primeru je bil velo compact 7 pinski kr lepo cenejši od 13 pinskega.
Velo compact ma drsne stranice in luči, jih stisneš skupaj ko ne rabiš.
Drugače, če ti kaj pomaga Cube ams 100 C:68 v XL velikosti (medosna 1172) gre BP gor na compact.

Glede E-koles pa itak ni problem v prostoru ampak nosilnosti. Ker ko daš 3x 25 kil gor si preko nosilnosti kljuke in nosilca.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in ales85

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Je treba pri Thuletu tudi preveriti samo geometrijo nosilcev, ki je različna.
Sploh pri 29" kolesih, ki imajo daljšo medosno razdaljo in je na nekaterih modelih težko vpeti kolesne obroče s trakci, ker so enostavno prekratki.
Pa višina vertikalne "štange" na katero pridejo vpete roke za pritrjevanje zgornje cevi kolesa.
Nekateri modeli imajo to precej nizko, naprimer Easyfold in je potem težava pri vpetju več koles.

Za e-kolesa priporočam model velospace. Ima večjo razdaljo med kolesi, prav pride pri širših belancah in debelejših e-kolesih, pač zaradi baterije in motorja.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.252
113
Iskajoč brata
Montaža ni problem, jaz potem tetris igram s pedali, da vsa kolesa spravim skupaj na prtljažnik.... Ima še kdo s tem probleme?
Montiraš prve dva, potem tretji nikakor ne gre gor.....
 
  • Všeč mi je
Reactions: krava

jello

Guru
22. sep 2008
9.681
3.566
113
Za 4 različno velike (recimo od 20 do 29 col) je že treba mal pogledat, kako jih gor natakneš. Pedal še nisem dol šraufal, balanc obračal in podobne finte, je pa priročna potopna sedežna če natikaš dva 29 colarja enake velikosti takoj enega za drugim, stisneš sedež dol in gre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.577
283
113
mene pa zanima, kje bi dobil nosilne profile za sirse gume?

teli serijski so vsi preozki za 29, gorsko gumo...

najraje bi videl ce bi lahko dobil le del, ki prime feltno, nosilni profil bi dal sam zabigat...
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.320
943
113
Titograd
Malo naštudirati vrstni red naloženih peciklov ter kako je kateri obrnjen, spusti sedeže čisto dol. Ponavadi gre, razen kakih fattijev ali 29er fullijev v XL velikosti, ki pa res zakomplicirajo zadeve gori če imaš nosilec za 3 ali 4 kolesa
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.876
5.145
113
Realno ni potrebe za to. Oziroma pri teh novih + gumah bi tak mogo met taki žleb ko na strehi :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

guardy

Guru
3. avg 2007
8.395
964
113
Obišči stran
Kaj novega na področju nosilcev za koles? Rabim za 4 kolesa.. Kak nov best buy?

Sam imam trenutno nagledanega tega: Peruzzo Parma Sport 706/4. Kolikor sem prebral v starejših prispevkih, ga je nabavil marsikdo tukaj.. Lahko kdo napiše kakšne uporabniške izkušnje iz prve roke (pluse/minuse)? Priporočate ali ne? Je mogoče imel kdo možnost rokovati s tem Peruzzo 706/4 in s kakšnim podobnim od Thule? Je res taka razlika v uporabnosti kot je v ceni?

Mogoče ve kdo, v čem je boljši Peruzzov dražji "brat": Peruzzo Pure Instinct 708/4 ?

V bistvu bi po večini rabil nosilec za 3 kolesa (za četrto kolo bi imel bolj za rezervo, če vzamemo še nečakinjo zraven), tako da če obstaja kak nosilec za 3 kolesa in ima dodan adapter za četrto kolo, bi bilo super... ;)

Thule VeloCompact je tak, imam sam

 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Ve kdo, kako je z garancijo Thule nosilcev? Nekje sem se mi zdi zasledil, da je 5 let.. Ali se motim? Ima veze, kje kupiš?

Ker imam eno vredu ponudbo od enega trgovine (Thule Coach 276 + adapter 9261 za 574 z dostavo), a mi je po telefonu rekel, da lahko da samo 1 leto garancije.

Je možno, da velja samo 1 leto garancije, ker je ta verzija Thule Coach narejena za znakme avtomobilov in ni v redni Thule prodaji?
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.709
366
83
Sem nabavil Thule Coach 276 z dodatnim adapterjem... ;)

Sedaj pa me zanima še nekaj: sicer nimamo nekih profi koles, ampak vseeno.. Ali so ti zaklepi na Thule dovolj varni ali še dodatno zaklenete kolesa s kako dodatno ključavnico za kolesa?

Pa tudi drugače, vedno zaklepate kolesa? Npr.: če se kje ustavite in npr.: kaj pojeste?

Sicer tak moram nabavit kako ključavnico za kolesa.. Priporoča kdo kako cenovno ne preveč drago, ampak vredu ključavnico?