Napačno navedeno vozilo

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Malo v šali napisano.
Ampak nekaj je pa dejstvo: ti si se vozil tam, kjer se ne bi smel (recimo, da ima policaj prav, ampak o tem ne bom sodil, ker preprosto nisem bil na kraju dogodka), zato ti je napisal kazen.
Recimo, da tvoje kolo ne bi imelo nalepke "ime kolesa", bi bil ti v tem primeru "oproščen"? A kako bi naj napisal? Vozil je belo kolo s pink odsevniki?
Bistvo je, da je kaznoval VOZNIKA, ki je vozil KOLO na delu ceste, kjer promet s kolesom (po njegovem seveda, nočem biti sodnik in soditi o nečem, kjer nisem bil osebno udeležen) ni dovoljen.
Če je pa to kolo s košarico ali pa specialka za 10k (ker če ni, se takoj odjavi s foruma), pa niti ni pomembno.
Ime kolesa ni obvezen podatek. Če pa že tlačijo ta podatek, naj napišejo pravilno. Ampak glede na zakon, nič ne pomaga, če se pritožiš.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.804
4.301
113
Ampak v tej konkretni zadevi, mi je pa dvignilo pokrov, ker naj bi vozil po cesti, ki naj ne bi bila primerna za kolesa (na google street view znaka v mojo stran vožnje ne vidim, vem pa da je za drugo stran ), alternative pa ni. Oz. po besedah policista je alternativa ampak vsaj nekaj časa makadamska. S specialko?

Kakšne je pa kategorije cesta? Oz. daj točno lokacijo, da se ne ugiba...
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
Ja tenx, sem videl zgoraj člen, ki govori o tem. Edina možnost, ki mi še ostane je da grem na teren preverit situacijo. Ampak tega ne bom storil, ker kilometri, čas,... > plačilnega naloga.
Če mi napišeš TRR ali Revolut #, ti doniram 1€. K temu pozivam tudi ostale Alteraše. V slogi je moč!
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
725
113
www.jernej.org
Če se že misliš pritoževati, preveri, ali je na lokaciji znak, ki prepoveduje vožnjo s kolesom... če ga ni, je to primeren razlog za pritožbo... ne pa napačno črkovano ime kolesa.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.497
9.200
113
Ja tenx, sem videl zgoraj člen, ki govori o tem. Edina možnost, ki mi še ostane je da grem na teren preverit situacijo. Ampak tega ne bom storil, ker kilometri, čas,... > plačilnega naloga.
?
Pejt s kolesom, se boš lepo zrekreiral in še potolažil svojo vest.
Pa na tistem odseku ga porivaj zraven, da ne boš še ene kazni fasal :). Lahko pa takrat policista opozoriš, da naj pravilno napiše proizvajalca kolesa. Pa spotoma ga še vprašaj, kam je v osnovno šolo hodil, da ne zna brat.
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
?
Pejt s kolesom, se boš lepo zrekreiral in še potolažil svojo vest.
Pa na tistem odseku ga porivaj zraven, da ne boš še ene kazni fasal :). Lahko pa takrat policista opozoriš, da naj pravilno napiše proizvajalca kolesa. Pa spotoma ga še vprašaj, kam je v osnovno šolo hodil, da ne zna brat.
Malo preberi kaj smo pisali zgoraj. Ampak če greš zraven, pa ni problema. Še za pijačo dam.
 

Marburg

Fizikalc
18. avg 2007
976
63
28
?
Pejt s kolesom, se boš lepo zrekreiral in še potolažil svojo vest.
Pa na tistem odseku ga porivaj zraven, da ne boš še ene kazni fasal :). Lahko pa takrat policista opozoriš, da naj pravilno napiše proizvajalca kolesa. Pa spotoma ga še vprašaj, kam je v osnovno šolo hodil, da ne zna brat.
:valjamse:
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.775
1.859
113
SI56 0201 2002 0297 991

Prosim pripni dokazilo.
Poslano. Ker Revolut ne dovoli zneskov, manjših od 2€, dobiš pač 2€. :cool:

Screenshot_20200907_192019_com.revolut.revolut.jpg
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
VanZ
Se pa umikam iz teme. Izvedel sem celo več kot sem želel.
...izvedel si tisto, kar nisi želel. jbg.....;):p:D
PS. Bencin je zdaj poceni, tako da ne bo panike s stroški. Daleč že ne more biti lokacija prekrška, če si se s kolesom vozil. Čas pa... ta čas, ko tukaj pišeš, bi že tam prišel.
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
lanos ja samo zate še dodajam, imaš prav. Dobil sem potrditev tega, kar nisem želel. Še bolj neprecenljivo pa je dodatno spoznanje o razumevanju prometa.
Mimogrede, verjemi da je lokacija precej daleč. Obstaja ultra kolesarjenje ali pa sem se v bližino pripeljal z avto in tam s kolesom naokoli. Ampak ti veš kako je. Po tvojem pisanju zgoraj je strošek zanemarljiv, prav tako čas, tako da, me pelješ? Častim rundo ali dve.

Mimogrede, nisi še odgovoril na prejšni post.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
lanos ja samo zate še dodajam, imaš prav. Dobil sem potrditev tega, kar nisem želel. Še bolj neprecenljivo pa je dodatno spoznanje o razumevanju prometa.
Mimogrede, verjemi da je lokacija precej daleč. Obstaja ultra kolesarjenje ali pa sem se v bližino pripeljal z avto in tam s kolesom naokoli. Ampak ti veš kako je. Po tvojem pisanju zgoraj je strošek zanemarljiv, prav tako čas, tako da, me pelješ? Častim rundo ali dve.

Mimogrede, nisi še odgovoril na prejšni post.
Kako se hitro razjeziš, če dobiš bolj "hudomušni odgovor". Ne. Ne peljem te. Pijača je dražja, kot bencin. Šparaj!
Mimogrede.... moram poiskati, kje ti moram kaj odgovoriti. JBG..... nisem si mislil, da so moji odgovori tako "pomembni"
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Zakon o prekrških (ZP-1)

46. člen
(1) O storitvi prekrška, o sankciji in o drugih vprašanjih postopka o prekršku, prekrškovni organ oziroma sodišče odloči z odločbo, zoper katero so dopustna pravna sredstva, ki jih določa ta zakon.
(2) Pomote v pisavi ali v številkah ali druge očitne pomote v odločbi lahko s sklepom popravi vsak čas po uradni dolžnosti ali na predlog udeležencev postopka prekrškovni organ ali sodišče, ki je odločbo izdalo.
(3) Popravke, ki so bili napravljeni potem, ko je bila odločba udeležencem že poslana, je treba sporočiti udeležencem v pisni obliki.

tole boldano - je dal brat skoz.. so ga ujeli na laser radar.. izmerjena razdalja 793m - ko se je z google maps slikco (lokacija kjer so merili - do lokacije table za naselje je blo manj kot 793m) se sel pritozit so ugotovili "napako v zapisu" in so meritev popravili na 739m .. Razdalje sem pisal na pamet - vem samo, da sta bili dve stevilki zamenjani.
jebat ga...