Napačno navedeno vozilo

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Pozdravljeni,

zanima me ali je napačno navedeno vozilo na plačilnem nalogu, v mojem primeru kolo. Zadosten razlog, da se pritožim. Povsem tehnično gledano jaz kolesa, ki je naveden namreč ne poznam. Očitno se je policist zatipkal.Ampak verjetno to ni moja težava.

Lep pozdrav
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Ce je kljub napaki mozno jasno prepoznati kolo (osebo, avto..), te bojo zavrnili. V cem tocno je falil?
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Ce je kljub napaki mozno jasno prepoznati kolo (osebo, avto..), te bojo zavrnili. V cem tocno je falil?
Kolo je napisal z dvema p-jema namesto z dvema r-jema. Sem mnenja, da če zagrešiš prekršek, ga tudi plačej, nimam težav s tem. Ampak v tej konkretni zadevi, mi je pa dvignilo pokrov, ker naj bi vozil po cesti, ki naj ne bi bila primerna za kolesa (na google street view znaka v mojo stran vožnje ne vidim, vem pa da je za drugo stran ), alternative pa ni. Oz. po besedah policista je alternativa ampak vsaj nekaj časa makadamska. S specialko?
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Če prav razumem, hočeš napisat pritožbo, ker je policist namesto Lapierre napisal Lapieppe (ob pravilnih osebnih podatkih).

Legenda :cool:
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.143
329
83
38
Jaz bi jo napisal... Ce se spotikajo ob narobe postavljene vejice... Se naj pa se ob to... Pa da je policaj nezmozen prepisat, tudi ni tvoj problem... Ti sam napisi, da si ne lastis tega kolesa...
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Če prav razumem, hočeš napisat pritožbo, ker je policist namesto Lapierre napisal Lapieppe (ob pravilnih osebnih podatkih).

Legenda :cool:
Ne se motiš ni napisal Lapieppe.
poglej kje se nahaja prvi p. Sem tudi napisal, kaj me je zmotilo in zato iščem razlog, da bi se pritožil. Ne bi se pa ravno vozil z avto nazaj na kraj zločina in porabil skoraj pol toliko za bencin kot je kazen. Za princip se gre.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Ne se motiš ni napisal Lapieppe.
poglej kje se nahaja prvi p. Sem tudi napisal, kaj me je zmotilo in zato iščem razlog, da bi se pritožil. Ne bi se pa ravno vozil z avto nazaj na kraj zločina in porabil skoraj pol toliko za bencin kot je kazen. Za princip se gre.
Malo te zafrkavamo ;-)

Relevantna pa je zakonodaja.

Zakon o prekrških (ZP-1)

46. člen
(1) O storitvi prekrška, o sankciji in o drugih vprašanjih postopka o prekršku, prekrškovni organ oziroma sodišče odloči z odločbo, zoper katero so dopustna pravna sredstva, ki jih določa ta zakon.
(2) Pomote v pisavi ali v številkah ali druge očitne pomote v odločbi lahko s sklepom popravi vsak čas po uradni dolžnosti ali na predlog udeležencev postopka prekrškovni organ ali sodišče, ki je odločbo izdalo.
(3) Popravke, ki so bili napravljeni potem, ko je bila odločba udeležencem že poslana, je treba sporočiti udeležencem v pisni obliki.

Po mojem razumevanju, bi se policija morala na tvojo pritožbo odzvati s sklepom po drugi alineji 46. člena zakona o prekrških in potem zadevo izpeljat do konca (vse drugo bi postavilo vprašanje o tem v kakšni državi pravzaprav živimo).

Moje osebno mnenje, pa vem da tega nisi želel slišat :).
Kaj več od osebnega mnenja, bo pa mogoče Apollo8 povedal.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Kolo je napisal z dvema p-jema namesto z dvema r-jema. Sem mnenja, da če zagrešiš prekršek, ga tudi plačej, nimam težav s tem. Ampak v tej konkretni zadevi, mi je pa dvignilo pokrov, ker naj bi vozil po cesti, ki naj ne bi bila primerna za kolesa (na google street view znaka v mojo stran vožnje ne vidim, vem pa da je za drugo stran ), alternative pa ni. Oz. po besedah policista je alternativa ampak vsaj nekaj časa makadamska. S specialko?
ahaaa sej nam je jasno, kaj te moti.
Napisal si.
- Da če nekdo zagreši prekršek, naj plača. In da s tem nimaš težav. Ampak, v konkretnem primeru (beri:v tvojem primeru) si pa ti zagrešil prekršek, te pa naenkra moti, dviguje pokrove in imaš težave.
V naslednjem postu si napisal:
-"Ne se motiš ni napisal Lapieppe.
poglej kje se nahaja prvi p. Sem tudi napisal, kaj me je zmotilo in zato iščem razlog, da bi se pritožil. Ne bi se pa ravno vozil z avto nazaj na kraj zločina in porabil skoraj pol toliko za bencin kot je kazen. Za princip se gre."
Zdej se pa odloč, al se gre za pol- bencina, al za princip??

Nasvet:
-NE JOKAJ IN PLAČAJ (če si seveda zahebal)
-POJDI NA EVROPSKO SODIŠČE in pazi kolko pp in rr-jev boš napisal v tožbo al pritpžbo.


(PS. Pa vsaj napiš kolk te je upalil, za ta tvoj prekršek. Imam občutek, da je to drobiž, da se sploh alter pravna služba s tem ukvarja.);)
 
  • Všeč mi je
Reactions: Marburg in McGiver

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
lanos hvala za povzetek teme.

"ahaaa sej nam je jasno, kaj te moti. " Me veseli. Mimogrede, se vikaš al govoriš kot predstavnik večjega št. alterašov?
"si pa ti zagrešil prekršek, te pa naenkra moti, dviguje pokrove in imaš težave." Kje vidiš težave? Opozoril sem na po mojem mnenju neustrezno cestno infrastrukturo, kar je privedlo do prekrška (če je sploh bil, ne bom šel raziskovat). Zato sem začel iskati razlog... kako se izogniti... Mogoče ti 1 točka vseeno ni povsem jasna.
"Zdej se pa odloč, al se gre za pol- bencina, al za princip?? " Ne razumem te dileme. Verjetno si že kdaj slišal, da ima vse svojo ceno. Torej tudi za ta princip nisem pripravljen vlagati več kot toliko. Ampak kaj ti jaz to razlagam.

"NE JOKAJ IN PLAČAJ (če si seveda zahebal) " Jokal ne bom, plačal 'pa' bom in hvala vsem za mnenja.
"POJDI NA EVROPSKO SODIŠČE in pazi kolko pp in rr-jev boš napisal v tožbo al pritpžbo. " Dober predlog

"Pa vsaj napiš kolk te je upalil, za ta tvoj prekršek. Imam občutek, da je to drobiž " Iz vseh modrosti, ki sem jih bil deležen, sem prepričan, da se to ve.

@johan_blond tenx
@McGiver in podobni. Imam občutek, da so vam kolesarji v napoto.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.640
6.113
113
Kot so ti napisali, ce podas zahtevo za sodno varstvo, bo prekrskovni organ to preizkusil, ugotovil napako, izdal sklep in z njim napako odpravil.

Se vedno bos krsitelj in bo kazen obstala
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hondi

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.705
-484
113
145 km SZ od Opatije
Malo v šali napisano.
Ampak nekaj je pa dejstvo: ti si se vozil tam, kjer se ne bi smel (recimo, da ima policaj prav, ampak o tem ne bom sodil, ker preprosto nisem bil na kraju dogodka), zato ti je napisal kazen.
Recimo, da tvoje kolo ne bi imelo nalepke "ime kolesa", bi bil ti v tem primeru "oproščen"? A kako bi naj napisal? Vozil je belo kolo s pink odsevniki?
Bistvo je, da je kaznoval VOZNIKA, ki je vozil KOLO na delu ceste, kjer promet s kolesom (po njegovem seveda, nočem biti sodnik in soditi o nečem, kjer nisem bil osebno udeležen) ni dovoljen.
Če je pa to kolo s košarico ali pa specialka za 10k (ker če ni, se takoj odjavi s foruma), pa niti ni pomembno.
 

roblek007

Pripravnik
19. apr 2009
228
3
18
Kot so ti napisali, ce podas zahtevo za sodno varstvo, bo prekrskovni organ to preizkusil, ugotovil napako, izdal sklep in z njim napako odpravil.

Se vedno bos krsitelj in bo kazen obstala
Ja tenx, sem videl zgoraj člen, ki govori o tem. Edina možnost, ki mi še ostane je da grem na teren preverit situacijo. Ampak tega ne bom storil, ker kilometri, čas,... > plačilnega naloga.