Telemach EON (iPhone)

bostjank

Pripravnik
22. maj 2008
87
6
8
Uporabniki mobilne aplikacije Telemach EON (iPhone), vljudno prosim za vašo pomoč oz. preizkus.

Uvodoma pojasnjujem, da nimam nobenih težav pri predvajanju TV vsebin v živo (slika v visoki ločljivosti oz. HD), kar pa ne velja za ogled vsebin za nazaj. V tem primeru se namreč ločljivost zniža, slika je “razmazana” oz. v ločljivosti SD.

Ker se navedena težava ne pojavlja vedno (95%), pojavlja pa se ne glede na izbrani program, časovni interval ali vrsto omrežja (WiFi in LTE), je zelo težko podati razlog za takšno delovanje. Poskusil sem tudi spremeniti nastavitve v aplikaciji (iz Samodejna v Visoka ločljivost), vendar brez uspeha.

Prav tako sem poskusil z odstranitvijo in ponovno namestitvijo aplikacije, kot tudi z odstranitvijo in ponovnim dodajanjem naprave na portalu Moj Telemach; oboje neuspešno.

S strani tehničnega oddelka so me obvestili, da so simulirali mojo situacijo, vendar niso zaznali nobene težave.

Omeniti tudi velja, da nimam nobenih težav pri predvajanju vsebin v živo in za nazaj, ko gre za spletno stran RTV Slovenija (RTV4) oz. so njihove vsebine vedno prikazane v ločljivosti HD. In še, EON na mobilnih napravah sploh ni predviden oz. ne deluje v brskalniku.

Glede na navedeno bo vsak preizkus več kot dobrodošel.

Moja naprava je iPhone 11 Pro, iOS 14.7.1.

Hvala in lepo pozdravljeni.
 
Nazadnje urejeno:

B81

22. jul 2007
34.274
8.816
113
Samo da povem... na morju kličem na Telemach nekaj za kolegov EON, če lahko pereveri nekaj...in smo prišli do maila, ki je bolj butast in se malo nasmejim, oni bumbar je mislil, da se norca delam iz njega... pa se seveda nisem, no rekel je, da se na telefonu ne da naredit EONa, računa in vsega... sem vprašal dvakrat, če je to sigurno, je rekel 100% ne gre, je treba na računalniku.

Ok, potem sem seveda naredil nov račun in dal EON na fon in dela normalno. Tako da če kdo pozna enega ultra nesposobnega na telemahu, naj mu reče, da to ni za njega :evil:
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Da se malo vštulim.. V službi smo iz telekoma preklopili na telemach. Imam paket največ, kjer piše, da je EON vključen na eni napravi.
Tega sem si namestil, aktiviral račun na mojtelemach, prenesel aplikacijo na ios, vendar mi v aplikaciji ob izbiri programa napiše, da nisem naročen na ta program (bilokateri).
Potrebujem še kaj za uporabo EON?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Da se malo vštulim.. V službi smo iz telekoma preklopili na telemach. Imam paket največ, kjer piše, da je EON vključen na eni napravi.
Tega sem si namestil, aktiviral račun na mojtelemach, prenesel aplikacijo na ios, vendar mi v aplikaciji ob izbiri programa napiše, da nisem naročen na ta program (bilokateri).
Potrebujem še kaj za uporabo EON?
Za poslovne naročnike je drugače. Mi imamo dva telefona pa optiko trojčka na firmo in samo 1X 5 naprav, al koliko je pač max.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Se pravi poslovni uporabniki nimajo dostopa do EON? Sicer imamo pri njih dva telefona in internet..
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Nisem to napisal, je pa drugače. Preveri pri vašem skrbniku na Tlelemachu - vprašanje če ga sploh imate ker ste majhni.
Kaj pa imate zaen TV paket?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Za poslovne naročnike je drugače. Mi imamo dva telefona pa optiko trojčka na firmo in samo 1X 5 naprav, al koliko je pač max.
Kaj pa je drugače? Afaik se na istem accountu itak ne sešteva, ker je tudi shema čisto druga za EON na fix ali mob. Če hočeš oboje izkoristit, bi moral ločene selfcare accounte kreirat za fix in mob.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Drugače se za poslovne naročnike določa koliko EON priklopov/naprav lahko daš gor.
 

dwight

Pripravnik
29. nov 2013
210
9
18
Sem zdaj klical na telemach.. če sem jo prav razumel, je račun povezan na NET paket, moral bi pa biti na Največ. Sem zdaj poskusil registrirati še enga uporabnika in ga povezati na paket Največ, a žal brez uspeha.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.397
482
83
::1/128
Drugače se za poslovne naročnike določa koliko EON priklopov/naprav lahko daš gor.
Kako drugače? Kolikor razumem on sprašuje za poslovni paket Največ in kolikor je videt na njihovi spletni strani imata poslovni in zasebni oba enako vključen EON na 1 mobilni napravi (s sicer zelo okrnjeno shemo).

Je pa tako, kot sem napisal, da moraš imet potem selfcare registriran (samo) na mobilno, če hočeš to izkoristit. Če imaš selfcare na fiksno naročino, imaš s tistim accountom dostop do EON dostopov, ki pripadajo fiksni naročino (v tvojem primeru 5, v njegovem 0, ker ima internet only paket). Zato pravim, da se to itak ne sešteva, ker gre za ločene dostope z ločenimi programskimi shemami pri mobilnih in fix storitvah, ampak to drži tudi za zasebne uporabnike.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver