Garmin za iPhone/iPad

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Če kopiraš direktno na iPhone preveri pravice (permissions). Meni najprej tudi ni zaznalo mape, potem sem pa spremenil na pravice 666, pa je preoznalo. Problem je ker nalagaš datoteke kot root, aplikacija se pa uzvaja kot mobile user in potem nima dovoljenja za pisanje v datoteko. Ena opcija je še tudi, da se spremeni owner in grupa na mobile.mobile.
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Drugače super navodila, mel bi edino par popravkov:
Za konec še to, pred prvim zagonom je res fajn izklopit net, vednar je potrebno potem v host datoteko dodati še:
127.0.0.1 www.garmin.com
127.0.0.1 gold.garmin.com
127.0.0.1 bronze.garmin.com
ker boš slej ko prej na netu in se bo Garmin drugače povezal na aktivacijske strežnike ter ne bo več deloval.
kje je ta datoteka?
 

dukimen

Pripravnik
9. feb 2008
130
7
18
Citat:
Uporabnik dukimen pravi:
Citat:
Uporabnik XSIDE pravi:
Drugače super navodila, mel bi edino par popravkov:
Za konec še to, pred prvim zagonom je res fajn izklopit net, vednar je potrebno potem v host datoteko dodati še:
127.0.0.1 www.garmin.com
127.0.0.1 gold.garmin.com
127.0.0.1 bronze.garmin.com
ker boš slej ko prej na netu in se bo Garmin drugače povezal na aktivacijske strežnike ter ne bo več deloval.
kje je ta datoteka?
če bo kdo iskal sem jo najdu: /etc/hosts
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
@amacar, ne rabim več ipa, sem porihtal

Skratka navodila so zelo vredu, treba je pazit na to da se v tem direktoriju ki se omenja storage.... zamenja gmapprom.img z Europo, z iCommanderjem se pa popravijo pravice potem na telefonu lahko ostanejo 0644, ampak je treba popravit owner na mobile, ter obvezno editirat host datoteko.
To kaj je zgoraj je za prvo karto se pravi Europo jaz sem si naložil celo 2,69Gb
v direktorij F970DDFA-D638-4998-9F4D-13E46CCC408F/Library/sdcard/Garmin pa damo naprimer adriroute v gmapsupp.img in je toto.
NE POZABIT PRAVIC, najboljši prog je meni iCommander.

lp bluub

screen%20001.jpg

screen%20002.jpg

screen%20003.jpg
 
Nazadnje urejeno:

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Evo screen od View Map
screen%20004.jpg


Pa še traffic, ki pa zaradi tega ker mam "original" in je bilo potrebno host datoteko urejat ne dela ker se ne more povezat na strežnik.
screen%20006.jpg


Mam še pa jaz eno vprašanje, ali obstaja kakšen IPA editor za mac da bi lahko mape in vse potrebne zadeve popravil v .ipa datoteki, da bi si potem samo preko instalous ali itunsov nekdo to instaliral, brez popravljanja, predvsem pravic nazaj na mobile.

lp bluub
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
"Obstaja"... no vrjetno tudi dejansko obstaja kak ipa editor, vendar ga nisem nikol iskal. Gre namreč za običajno zip datoteko s končnico .ipa, tako da lahko preimenuješ v .zip, razpakiraš, urediš, zapakiraš nazaj in preimenuješ v .ipa. Problem se pojavi le, ker ima .ipa omejeno velikost in ti recimo fajl s celotno Evropo+Adira Route+... ne bo deloval.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
448
83
Jaz osebno nisem nobenih pravic ali datotek spreminjal. Preprosto sem odprl .ipa datoteko z winrarom in dodal mapo ter slo jezik/govor, ter nato dodal aplikacijo v itunes.
 

bluub

Fizikalc
9. jan 2008
669
31
28
Pravice moraš urejat če naprimer nalagas mapo potem na telefon, ker ti ifunbox da owner na root, garmin pa potem noce odpret.
 

Rooki

Zelenc'
10. dec 2007
18
0
1
Mogoče kdo ve:

- kako dodam oz. uvozim priljubljene iz NUVI-ja
- kako dodam POI-Radarje
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Na nuviju poišči mapo GPX in v njej current fajl. Ta fajl preimenuj v current1 in ga daj v isto mapo na Iphonu. In zaženi garmina.
POI točke nalagaš isto kot pri nuviju, torej z programom POI loader.
 

Rooki

Zelenc'
10. dec 2007
18
0
1
Sem prebral, ampak ker ni delovalo, sem sklepal, da si se mogoče zmotil. Se opravičujem.

Kje mora biti mapa GPX in POI na iPhone-u:

- Library / sdcard / Garmin /
- W.Europe / storage-western-eu /

POI Loader, pa ne najde iPhona ...
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
Čudno, da POI loader ne najde. Na symbianu najdejo vsi trije programi ( poi loader, mapsource in webupdater ) brez problema. Mapa GPX bi morala biti v mapi Garmin. Ali pa če ima Iphone verzija kaj drugače narejeno od symbian in winCE verzije.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Rooki pravi:
Sem prebral, ampak ker ni delovalo, sem sklepal, da si se mogoče zmotil. Se opravičujem.

Kje mora biti mapa GPX in POI na iPhone-u:

- Library / sdcard / Garmin /
- W.Europe / storage-western-eu /

POI Loader, pa ne najde iPhona ...

Potem pa na roko naredi POI folder in tja skopiraj .gpi datoteko. Jaz bi dal sem na "root" od garmin programa

/ storage-western-eu / tu naredi še folder POI al pa na kartici v mapi garmin\poi\

Malo se poigraj s tem in potem je zaželjeno, da ugotovitve tukaj napišeš.
 

Rooki

Zelenc'
10. dec 2007
18
0
1
POI (npr. radarji) datoteka mora biti shranjena:

- /var/mobile/Applications/w.europe/Library/sdcard/garmin/POI/POI Slovenija.gpi
 

dusko

Zelenc'
3. dec 2007
5
0
1
amacar, res si car, hvala za link, sem uredill zadeva deluje....
hvala tudi snecer-ju za izvrstna navodila...