Garmin za iPhone/iPad

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

No, pa naredim en opis out of the box za iPad/iPhone in Garmina.

1.
Uporabnik "jabolka" lahko kupi Garmin navigacijo (Garmin Western Europa) kar s tablico ali telefonom preko AppStore aplikacije, cena je okoli 80 EUR.



Zadeva ima pomanjkljivost in sicer v pokritosti, Slovenija ni pokrita, ne spadamo pod zahodno Evropo.

Zato je potrebno "domače" nalaganje oz. prilaganje.

2. Kot prvo se je potrebno oskrbeti s primernimi programi za odklep iphone/ipada in za samo delo z njim.

iTunes, ta program potrebuješ, da PC prepozna napravo, to je tudi uradni program za sinhronizacijo ipd.
http://www.apple.com/itunes/download/

Quciktime, to si naloži za vsak primer, če še ni na PCju (potrebuješ kasneje za iFunbox).
http://www.apple.com/quicktime/download/

3.
Potegni program Absinthe za odklep naprave (jailbreak pravijo temu), s tem baje gre tudi garancija.
http://greenpois0n.com/?p=173

Postopek odklepa je preprost. Napravo priklopiš na PCja, zaženeš absinthe in klikneš ter počakaš da program svoje opravi.
Spodaj je še slikovno navodilo odklepa.
http://www.jabuk.si/pbb/viewto...&highlight=

4.
Po odklepu se na napravo namesti program Cydia.

S tem programom poiščeš (spodaj desno je gumb za iskanje) aplikacijo AppSync in jo namestiš. To potrebuješ tudi za kasneje za nalaganje krekanih zadev.



Nato poiščeš še program iFile, to je raziskovalec, ki se namesti na napravo.


5.
Na PC si namestiš še dva programa:

iFunBox, tega rabiš za delo-inštalacije programov itd. s svojo napravo (podobno kot iTunes)
http://www.i-funbox.com/

iExplorer, to je pa razsikovalec po iPhonu/iPadu, rabiš za kopiranje zemljevidov.
http://www.macroplant.com/iexplorer/

--------------------------------------------------
6.
Nameščanje Garmina.

"Poiščeš" datoteko Garmin-W. Europe-v2.00.20.ipa <-- 1,8Gb, to je original inštalacija.

Priklopiš napravo na PC in zaženeš iFunbox in klikneš na [Install App]

Programje se namesti na iPhone/iPad.

7.
Pred tem si že pripravil/priskrbel odklenjeno datoteko celotne Evrope (CN 2012.40), ki se mora imenovati gmapprom.img , zraven pa še gmap3d.img (pazi na male črke), saj aplikacija pdopira tudi 3D stavbe. Lahko še skopiraš JCV in ostale datoteke..

8.
Zaženeš iExplorer in greš v mapo.

iPad/Root Directory/var/mobile/Applications/F970DDFA-D638-4998-9F4D-13E46CCC408F/garmin-nav.app
(ime folderja aplikacije bo pri tebi drugačen, da prikaže ime bi moral vklopiti to v iFile, ampak ne bomo komplicirali, najdeš hitro)



In preimenuješ jezikovno datoteko en.lproj (angleščina) v npr. en1.lproj, slovensko datoteko sl.lproj pa v en.lproj.

Če to ne narediš, bodo meniji v angleščini, tako pač je ker jabolko ne mara slovenščine.

9.
Nadaljuješ delo z iExplorerjem in sicer se pomakneš v mapo.

iPad/Root Directory/var/mobile/Applications/F970DDFA-D638-4998-9F4D-13E46CCC408F/garmin-nav.app/storage-western-eu/.System

Tu je pa "okolje" že domače. Originalni gmapprom.img zamenjaj z odklenjenim cele Evrope, dodaj še JCV, 3D, po želji.
Deluje samo datoteka gmapprom.img (vsaj pri meni), AR ne deluje samostojno kot gmapprom, tako da pri meni deluje le CN.



Pri prenašanju datotek si pomagaš v windowsih (drag&drop).

Sedaj je vse berajt za navigiranje.

Ne pozabiti izklopiti wifija pri uporabi naprave. Lahko se pojavijo neprijetna obvestila.

10.
Zaženeš iz naprave Garmina ter po prvem zagonu spremeniš glasovno vodenje na slovensko, menije pa si že prej spremenil, tukaj te opcije ni v programu.









p.s. iz iPad2 so slike.
Opis velja le za tiste, ki so kupili aplikacijo v AppStoru pa jim ne pokriva Slovenije.
 

NAVI_boy

Fizikalc
29. nov 2007
2.368
0
36
467716-post_slo.gif
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Da dodam. Za tiste, ki so aplikacijo kupili, je možno nalaganje drugih kart tudi brez jailbreaka (več google, sam imam
grims-1.gif
).

Za dodajanje map in jezika se lahko namesto iExplorerja enostavno uporabi kar winrar, in sicer le datoteko .ipa odpremo z winrarom, namesto iFunboxa pa normalno itunes, kamor prenesemo našo novo .ipa datoteko, ki se potem synca z iphonom. Tudi iFile program ni nujen za namestitev. To je za tiste, ki ne marajo nameščenih programov, ki jih ne potrebujejo.

Sicer pa sam uporabljam adriaroute, ki pa sem jo dal v mapo Map v mapi storage-western-eu. Tja lahko shraniš "odklenjeno" mapo, ki je lahko poljubno poimenovana (pri meni na sliki kar gmapsupp.img, ker je skopirana z nuvi 255). Mislim da na tak način hkrati deluje tudi več kart, a sam nisem poizkušal, ker zaenkrat več kot adrie nisem potreboval.

Še slika direktorijev:


Bi pa imel eno vprašanje, ker nisem na tekočem s kartami, jvc in s temi zadevami. Za adrio route obstajajo 3d stavbe, ter jvc? Oz te zadeve delujejo, če ne uporabljam karte CN?
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Meni Adrie ne bere, tudi v Map folderju ne. Zanimivo.

Drugače pa za Adrio ne obstajajo 3D stavbe, razen tiste v karti sami. Lahko pa probaš, mogoče bo delalo s temi od CNja, včasih je delala ta kombinacija. JCV tudi nisem pogledal še.
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Če si naložil adrio v Map, potem izbriši gmapprom.img iz .System.
Drugi razlogi da ne dela so lahko, če si ti kupil aplikacijo (js je nisem), ali pa pa ker imam sam iphona, ti pa ipad. Ostalo mi trenutno ne pade na pamet.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Sem tako naredil in ne najde nič.
Dela samo Evropa v .system

Bom moral še kakšno verzijo dobiti in razrešiti "težavo".
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Drugače super navodila, mel bi edino par popravkov:

Mogoče bi bilo dobro dodati, da je za iOS na voljo kar nekaj aplikacij poleg Garmina, recimo iGO Primo, Navigon, TomTom, ki že v uradni verziji pokrivaju tudi Slovenijo.

Pri drugi točki bi bilo mogoče dobro paziti na razliko med odklepom in jailbreakom, ki je pomembna predvsem pri telefonih, pri čemer se ponavadi odklep nanaša na zaklenjenost na mobilna omrežja in različna orodja povezana s tem, jailbreak pa omogoča root dostop do sistema in je predpogoj, da lahko nalagamo neuradne aplikacije, med katere spada tudi AppSync. Po domače je to patch, ki omogoča nalaganje crackanih aplikacij.

Quicktimea pomoje ne potrebuješ, važno, da je naložen iTunes, ker vsebuje tudi vse potrebne driverje za povezave z napravo. Mogoče v marsikaterih navodilih to ni omenjeno, ker je vrjetno štručkotom samoumevno, kajti uradno se vse počne preko iTunesa (pred iOS 5 se naprav sploh ni dalo uporabljati brez aktivacije v iTunesu), v Mac OS X pa mislim, da je iTunes naložen celo po defaultu.

Kar se tiče Jailbreaka z Absintheom, je vezan na zgolj na naprave, ki uporabljajo A5 procesor (iPad 2 in iPhone 4S), za splošno navodila, ki so odvisna od naprave (iPhone 2G, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPod Touch 1G, iPod Touch 2G, iPod Touch 3G, iPod Touch 4G, iPad, iPad 2,...), verzije iOS in operacijskega sistema na PC-ju, lahko pogledate sem.

Za AppSync bi moral sicer preveriti, ampak pomoje ga na uradnih repozitorij ni, tako da je potrebno predhodno dodati še enega izmed repozitorijev, na katerem se nahaja, npr. http://sinfuliphonerepo.com.

Z iFunBoxom se da načeloma poštimat vse, je pa iExplorer podobna zadeva.

Konkretno za Garmina se lahko za nas "insajderje" naloži kar ipa file, ki sem ga popravil, tako da ni treba brisat ven map in preimenovat jezikovnih datotek.

Za pot do aplikacije je najlažje, če se odpre v iFunBox in imaš pod aplikacijami direktno garmina ter vse pripadajoče mape.

Za konec še to, pred prvim zagonom je res fajn izklopit net, vednar je potrebno potem v host datoteko dodati še:
127.0.0.1 www.garmin.com
127.0.0.1 gold.garmin.com
127.0.0.1 bronze.garmin.com
ker boš slej ko prej na netu in se bo Garmin drugače povezal na aktivacijske strežnike ter ne bo več deloval.

Tole je na hitro, če se bo kdo spravil nalagat na poljubno napravo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Hvala za popravek. Se strinjam, da se da z iFunBoxom početi enake zadeve kot z iExplorerjem (še več a ne).

Glede AppSync tudi ne vem, je pa tvoja opomba na mestu, ker jaz sem vnesel "vse" vire, ki so bili na voljo, tako da ne vem kako je po defaultu.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
AppSync kolikor vem je privzeto v cydia.hackulo.us. Sicer je opcij za prenašanje datotek že več. Jaz imam najraje sftp. Preko cydie se namesti openssh, potem se pa na iphone lahko povežeš preko sftp. Filezillo imam pa že nameščeno.

Sicer pa naj en spakira ipa file in ga naloži na partis. Tako bo najlažje potem.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
SFTP je že fajn, vendar ni ravno najhitrejši in če nalgaš 2-3GB kart se časovna kar pozna kabel vs wlan (SFTP).
 

amacar

Majstr
29. apr 2010
4.121
451
83
Če kdo rabi link do .ipa datoteke s slo jezikom ter adrio route, naj mi piše na ZS, ker linka ne smem tu objaviti.
 

doto

Fizikalc
25. jul 2007
3.175
0
36
Kako veliko imaš datoteko za CN? Cela je malo nad 2GB in winrar javi da je ne more shraniti v zip ker je prevelika. Zgleda da za to ni slovenije v originalni aplikaciji
frown-1.gif
 

redsteler

Zelenc'
17. okt 2008
9
0
1
Dodatno bi prosil za pomoč/dodatni info:

- Če JCV mapo skopiram v iPad/Root Directory/var/mobile/Applications/F970DDFA-D638-4998-9F4D-13E46CCC408F/garmin-nav.app/storage-western-eu/.System, je dejansko kdo preveril če deluje?, ker meni ni delovalo.
-POI;Obvestilo o Stacionarnih radarjih;TMC- lahko kdo napiše inštrukcije če se da/oziroma kako namestiš (custum POI, obestilo o radarjih in TMC če deluje sploh na Garmin IOS?)

HVALA!!